ЦСКА 1948 разби Арда и му нанесе първа загуба за сезона в Кърджали

ЦСКА 1948 победи Арда като гост с безапелационното 3:0 в отложен мач от 3-ия кръг на efbet Лига и така му нанесе първа загуба в Кърджали от началото на сезона.DSPORT.BG

Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута, когато Георги Русев се разписа от пряк свободен удар, след който Иван Дичевски не се намеси добре, тъй като пред него се стигна до карамбол. Точно преди изтичането на половин час игра “червените” удвоиха аванса си, след като Русев центрира от корнер, Чочев игра с глава в наказателното поле, а Неделко Пишчевич довкара летящата към вратата топка. Две минути след началото на второто полувреме Елитон вкара гол с глава след центриране от ъглов удар на Русев.

С този успех хората на Николай Панайотов събраха 29 точки и се изкачиха до 5-ото място, докато възпитаниците на Александър Тунчев са 7-и с точка по-малко в актива си.

В началните минути от срещата нямаше много положения пред двете врати, като в 10-ата минута удар на Георги Русев бе отразен от Иван Дичевски.

Четири минути по-късно Антонио Вутов върна към Неделко Пишчевич, който стреля извън наказателното поле, но топката се отби в левия страничен стълб на вратата на Арда.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Георги Русев центрира остро от пряк свободен удар. В наказателното поле се стигна до карамбол, заради който Дичевски не успя да се намеси и след рикошет топката влетя в мрежата му – 1:0 за ЦСКА 1948!

В 25-ата минута Русев нахлу на пробив в наказателното поле, като си сви топката и я нагласи на левия си крак. Последва изстрел, след който топката рикошира в ръката на Пламен Крачунов, но съдийте прецениха, че няма основания за дузпа.

Натискът на гостите даде резултат в 29-ата минута, когато Русев центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Дичевски. Ивайло Чочев стреля с глава, като точно пред голлинията Неделко Пишчевич я довкара в мрежата!

Две минуи преди края на редовното време Чочев получи топката в наказателното поле и опита да стреля, но опитът му не се получи и така тичът на Николай Панайотов се прибра на почивка с два гола аванс.

ЦСКА 1948 до голяма степен си реши мача още в 47-ата минута, когато стигна до трети гол. Русев центрира от ъглов удар и качи топката на главата на Елитон, който нямаше проблем да я прати мрежата на Дичевски.

Две минути преди изтичането на час игра удар на Педриньо бе спасен от вратаря на кърджалийци.

Арда можеше да се върне в мача в 67-ата минута, когато Тунгара намери Боруков в наказателното поле, но Елитон изпревари нападателя на домакини и му отне топката.

Ебенезер Окезие пробва късмета си с удар от дистанция в 70-ата минута, но топката рекошира в негов съотборник. Все пак тя стигна до Тонислав Йорданов, който преодоля Генадий Ганев, но Елитон изчисти топката преди тя да влезе в мрежата.

Постепенно темпото в мача спадна, като Арда не можеше да стигне до чисти позиции за изстрел, а ЦСКА 1948 бе доволен от комфортния си аванс.

В 84-ата позиция Тунгара излезе на добра позиция, но Ганев се хвърли в краката му и го блокира. До края на двубоя повече попадения не паднаха и така ЦСКА 1948 нанесе първа загуба на Арда в Кърджали през този сезон.

В следващия кръг Арда ще посрещне Ботев Пловдив, като мачът е на 1 декември, докато ЦСКА 1948 ще гостува на Хебър в Пазарджик ден по-късно.

Арда – ЦСКА 1948 0:3

0:1 Георги Русев (18′), 0:2 Неделко Пишчевич (29′), 0:3 Елитон (47′)

Арда: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 21. Радослав Цонев (60′ – 19. Тонислав Йорданов), 33. Иван Тилев (46′ – 26. Ел Мами Тетах), 80. Лъчезар Котев (К) (75′ – 18. Джелал Хюсеинов), 99. Станислав Иванов (75′ – 17. Иван Коконов)

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо (84′ – 99. Радослав Кирилов), 10. Георги Русев (71′ – 11. Бирсент Карагарен), 18. Ивайло Чочев (К), 20. Антонио Вутов (64′ – 17. Никола Илиев), 21. Емил Ценов (84′ – 39. Парвиз Умарбаев), 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич

Резерви: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 99. Радослав Кирилов

Старши треньор: Николай Панайотов

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Пламен Крачунов, Абубакар Тунгара, Джелал Хюсеинов (А); Стив Фуртадо (Ц)