Левски сътвори чутовна глупост в „Надежда“ – изпусна два гола и две точки срещу Локо София

Левски пропиля преднина от 2:0 и завърши точно 2:2 при гостуването си на Локомотив София на стадион в „Надежда“ в столично дерби от 18-ия кръг на efbet Лига. Това е пети последователен двубой за „сините“ без победа в първенството. Единствената добра новина за тях се завръщането в играта на голямата звезда на тима Уелтън. Бразилецът бе с контузия от мача с Черно море на 22 октомври на „Георги Аспарухов“, когато бе и последната победа за отбора на Николай Костов. DSPORT.BG

В 26-ата минута Рикардиньо уцели гредата на празна врата, а минута след това Марин Петков даде аванс на “сините” след хубава соло акция. В 45-ата минута Карлос Франса прави пропуск на празна врата. В 50-ата минута Пламен Андреев с една ръка изби в гредата удар с пета на Валентин Николов, пропуснат от Карлос Франса. В 70-ата минута Андриан Краев, който влезе от резервната скамейка, покачи 2:0 в полза на Левски с удар от движение след пас на Патрик-Габриел Галчев. Шест минути след това Димитър Митков върна един гол за Локо след неориентирани действия в защитата на Левски. В добавеното време Митков изравни от дузпа, спечелена от Стив Траоре, който бе препънат от Дарлан.

След това равенство Левски заема шестото място във временното класиране с актив от 28 точки, докато Локомотив София е 13-и със 17. В следващия кръг „сините“ посрещат Локомотив Пловдив на „Герена“, а столичните „железничари“ гостуват в Благоевград на Пирин .

Левски започва по-активно срещата, а в седмата минута се организира първа по-опасна атака, когато Асими Фадига намери Петрик-Габриел Галчев отдясно, той пробва удар, но бе блокиран от Бруно Франко и топката излезе в ъгъла. Следното изпълнение му Дарлан нанесе шут от около 20 метра, но е много неточен.

В 14-ата минута Локомотив София отговори с удар от далечно разстояние на Валентин Николов, но топката излетя много над вратата, пазена от Пламен Андреев.

Шест минути след това “сините” имат две претенции за дузпа – първо за игра с ръка на Димитър Митков, а броени секунди по-късно за нарушение на Гонсало Кардосо срещу Асен Чандъров, но след преразглеждане с ВАР се стигна само до корнер за Левски.

В 26-ата минута се стигна до най-чистото положение от началото на срещата. Бруно Франко сгреши при изнасянето на топката и Асен Чандъров прекъсна подаването му, продължи към Жереми Петрис, който намери Рикардиньо, а бразилецът от близка дистанция нацели със сила напречната греда.

Само минута след това логичното се случи и Левски излезе напред в резултата. Марин Петков направи страхотен индивидуален пробив и навлезе в наказателното поле, стреля към долния ляв ъгъл с по-слабия си десен крак, не остави никакви шансове за реакция на Александър Любенов и прати топката в мрежата му – 0:1.

Локомотив София пробва да стигне до изравнителен гол в следващите минути. В 36-ата Красимир Милошев центрира от корнер, а Диме Димов надскочи Жереми Петрис и нанесе слаб удар, който Пламен Андреев улови без проблеми. Малко по-късно Карлос Франса проби добре и нанесе опасен удар, който бе блокиран от Келиан ван дер Каап.

В 44-ата минута Димитър Митков стреля от пряк свободен удар от много сериозна дистанция, но Пламен Андреев улови без проблеми. Минута по-късно Асен Митков загуби топката от Карлос Франса, който намери Красимир Милошев, той продължи за Димитър Митков, който изведе Франса сам срещу Андреев, вратата бе зейнала празна, но бразилецът направи фрапантен пропуск.

Това бе и последното интересно положение за първата част.

В 50-ата минута Локомотив София бе много близо до изравнително попадение. След центриране от корнер Валентин Николов засече топката с пета, Карлос Франса пропусна топката и леко обърка Пламен Андреев, който обаче инстинктивно протегна дясната си ръка и изби в напречната греда.

В следващия четвърт час темпото на игра на стадион “Локомотив” в столичния квартал “Надежда” значително спадна и до интересни ситуации пред вратите на Александър Любенов и Пламен Андреев не се стигна.

В 70-ата минута Левски направи важна крачка към трите точки, реализирайки втото попадение в мрежата на Локомотив. Патрик-Габриел Галчев направи добър пробив отдясно, стигна до голлинията, откъдето прати центриране навътре, Красимир Станоев не успя да изчисти, а влезлият няколко минути по-рано Андриан Краев засече от движение и матира Любенов – 0:2.

Шест минути след това домакините успяха да върнат едно от попаденията. Отбраната пред Пламен Андреев се пропука, след като Жереми Петрис сбърка при изнасянето на топката, Карлос Франса проби отляво и пусна към Димитър Митков, който бе забравен от Хосе Кордоба и Келиан ван дер Каап и на празна врата нямаше как да сбърка – 1:2.

В 85-ата минута голямата звезда на Левски Уелтон се завърна в игра след едномесечна пауза, заменяйки Асими Фадига.

В последната минута от редовното време Локомотив можеше да изравни резултата, след като Стив Траоре проби опасно отдясно и намери Димитър Митков в наказателното поле, а той стреля слабо и Пламен Андреев успя да улови.

Дълбоко в добавеното време на срещата Стив Траоре навлезе в наказателното поле и бе препънат от Дарлан, а главният съдия Радослав Гидженов не се поколеба и посочи бялата точка. Димитър Митков се нагърби с изпълнението на дузпата и излъга Пламен Андреев, разписвайки се за 2:2, с което донесе и точката на своя тим.

Николай Костов: Теренът не работи максимално, много спорна дузпа (ВИДЕО)
Дончич: Заслужена точка, можем да съжаляваме за пропуските (ВИДЕО)
Митков: Всеки гол е важен и заема спомен в съзнанието (ВИДЕО)

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ЛЕВСКИ 2:2
0:1 Марин Петков 27′, 0:2 Андриан Краев 70′, 1:2 Димитър Митков 76′, 2:2 Димитър Митков (д) 90+5′

Локомотив София (3-4-1-2) : 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо – 22. Ивайло Найденов (73′ – 98. Стив Траоре), 26. Красимир Милошев ( К ), 21. Антони Иванов (73′ – 9. Калоян Кръстев) ,12. Бруно Франко – 10. Валентин Николов (83′ – 20. Диого Тешейра) – 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Резерви : 1. Бабукар Гайе – 5. Даниел Ками, 13. Галин Минков, 15. Лука Иванов,33. Алън Диас, 77. Ерик Манолков

Треньор : Данило Дончич

Левски (4-2-3-1) : 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап ( К ), 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков – – 37. Дарлан, 10. Асен Митков (64′ – 8. Андриан Краев) – 22. Патрик-Габриел Галчев (90+4′ – 16. Преслав Бачев), 20. Асен Чандъров, 97. Асими Фадига (85′ – 17. Уелтон) – 9. Рикардиньо

Резерви : 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 6. Вендерсон Цунами, 21. Кристиян Йовов

Треньор : Николай Костов

Съдия : Радослав Гадженов

Жълти картони : Ивайло Найденов, Карлос Франса (Локомотив София), Келиан ван дер Каап, Рикардиньо (Левски)