Ботев Пд продължи добрата си серия, удължавайки лошата на Арда

Ботев Пловдив победи Арда Кърджали с 2:0 в първия двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Емануел Уме и Янис Карабельов се разписаха за успеха на “канарчетата” в Кърджали. DSPORT.BG

След успеха тимът на Душан Керкез вече има 26 точки на осмото място, Арда е седми с 28. “Канарчетата” вече седем мача нямат загуба, а Арда в последните си седем двубоя има една победа.

В следващия кръг кърджалийци гостуват на Локомотив София, като преди това на 5 декември приемат Литекс в 1/8-финал за Sesame Купа на България. Ботев Пловдив от своя страна ще срещне Етър във Велико Търново за Купата на 7 декември, а три дни след това приема Хебър у дома.

В петата минута Уме Емануел успя да открадне топката и нахлу в наказателното поле, но Анатолий Господинов се справи лесно с изстрела му.

В 13-ата минута Принц Ебенезер центрира остро в наказателното поле, но Преслав Боруков не успя да стигне до топката, за да я засече във вратата на Хидайет Ханкич. Пет минути след това Тунгара напредна по фланга и навлезе в наказателното поле, но диагоналният му удар премина от външната страна на мрежата.

В 23-ата минута Станислав Иванов продължи с глава към далечната греда, където свободният Пламен Крачунов стреля отблизо, но Хидайет Ханкич блесна със спасяване.

В 37-ата минута Антоан Бароан бе намерен с дълго подаване, но след като стреля с глава от малък ъгъл Анатолий Господинов изби топката.

В 43-ата минута Преслав Боруков се справи с Чернев и си освободи пространство за изстрел, но прати топката на сантиметри покрай вратата.

В началото на втората част Ивелин Попов изведе Самуел Акере, който преодоля Господинов и прати топката в мрежата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада, която бе разглеждана около 2 минути от ВАР съдиите.

В 59-ата минута Лъчезар Котев центрира от статично положение и потърси Умар Сако, който обаче прати топката в аут.

В 63-ата минута Ботев Пловдив поведе в резултата. Ивелин Попов показа добър поглед и върна от аутлинията към Емануел Уме, който преодоля Анатолий Господинов.

В следващите няколко минути играчите на Арда се настаниха в половината на Ботев, но не успяха да създадат чиста опасност пред Ханкич.

В 78-ата минута Ботев можеше да стигне до втори гол, но ударът на Емануел Уме бе блокиран от Принц Ебенезер.

В 80-ата минута Янис Карабельов удвои аванса на “канарчетата” с красив гол. Бившият играч на Кишварда пое пас в наказателното поле от Ивелин Попов и с майсторски изстрел в близкия ъгъл прати топката във вратата на Господинов.

Керкез: Първото и второто полувреме бяха напълно различни (ВИДЕО)

Попов: Посредственото първо полувреме, през второто показахме стила на Ботев Пд

Александър Тунчев: Незаслужена загуба, но има го и това (ВИДЕО)

Арда – Ботев Пловдив 0:2

0:1 Емануел Уме 63′, 0:2 Янис Карабельов 80′

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков (67 – 19. Тонислав Йорданов), 11. Мартин Стойчев, 12. Принц Ебенезер, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков (76 – 21. Радослав Цонев), 80. Лъчезар Котев (76 – 18. Джелал Хюсеинов), 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов (83 – 21. Точукву Нади), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (79 – 17. Николай Минков), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел (86 – 9. Мартин Секулич), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Нади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез

Рефер: Стоян Арсов