Славия обърка сметките и на ЦСКА в мач със спорни отсъждания на Тренчев

Славия и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. “Армейците” откриха резултата в 67-ата минута, след като Мартин Георгиев си отбеляза автогол, но четири минути преди края на редовното време на срещата появилият се от резервната скамейка Роберто Райчев донесе точката на “белите”.DSORT.BG

Така отборът на Златомир Загорчич обърка сметките на още един от фаворитите в шампионата, след като само преди няколко дни Славия победи Лудогорец с 3:2 в Разград. “Червените” остават на върха в таблицата с 42 точки, докато “белите” се изкачиха до 10-ото място с 21 точки.

Във вторник Славия и ЦСКА отново ще се изправят един срещу друг, този път в среща от осминафиналите на Sesame Купа на България.

Още в първата минута Славия създаде хубава атака. Денислав Александров центрира успоредно на голлинията, където Енес Махмутович изчисти пред погледа на Тони Тасев.

В 17-ата минута Джонатан Линдсет пробва късмета си от далечно разстояние, но ударът му бе крайно неточен. Само минута по-късно “армейците” създадоха на добрия си шанс от началото на двубоя. Матиас Фаетон намери Дюкенс Назон абсолютно непокрит на границата на наказателното поле. Нападателят се забави, но все пак успя да продължи към Тобиас Хайнц, но неговият изстрел бе спасен от Светослав Вуцов.

10 минути по-късно Венцислав Керчев бе намерен по левия фланг. Крайният защитник центрира към Галин Иванов, който продължи с пета към Ерол Дост, който обаче не намери целта и се отчете с голям пропуск.

В 30-ата минута “белите” организираха още една добра атака. Тасев се опита да намери Владимир Николов в наказателното поле, но Християн Петров бе заел добра позиция. Тасев изпълни последвалия корнер. Крилото не успя да вдигне топката, но Тибо Вион не се намеси по най-добрия начин и топката в крайна сметка рикошира в десния страничен стълб на вратата на Густаво Бусато. Впоследствие топката попадна в Дост, който този път отправи точен удар, но той бе право в обсега на бразилския вратар на “червените”, който се намеси.

Четири минути по-късно Фаетон проби добре в наказателното поле и намери Назон. Топката дойде малко назад за хаитянина, който все пак стреля, но ударът му премина над вратата, пазена от Вуцов.

В 43-ата минута Станимир Тренчев отсъди дузпа за Славия за нарушение на Енес Махмутович срещу Венцислав Керчев. След намесата на ВАР тя бе отменена, след като повторенията показаха, че защитникът на “червените” играе първо с топката. Все пак решението остава спорно, след като Локомотив София получи доста сходна дузпа срещу Левски в понеделник.

В първата минута на добавеното време Иван Турицов се опита да изненада Вуцов от далечно разстояние с прехвърлящ изстрел, но 21-годишният страж бе внимателен и изби в ъглов удар.

От последвалия корнер Джонатан Линдсет прати топката в мрежата на Вуцов след центриране на Тобиас Хайнц. Попадението обаче бе отменено, след като отново ВАР арбитърът Ивайло Стоянов извика Тренчев да прегледа ситуацията на монитора. При гола Дюкенс Назон отклони топката с ръка към Линдсет, заради което бе отменен и голът.

В 63-ата минута Тони Тасев се опита да изненада Густаво Бусато от пряк свободен удар, но бразилецът успя да се намеси, след което спаси удар и на Дост.

Броени секунди след това появилият се като резерва Емил Стоев пробва късмета си с удар от воле, но изпълнението му премина покрай десния страничен стълб на Бусато.

В 67-ата минута ЦСКА откри резултата, като пак Джонатан Линдсет бе в центъра на ситуацията. Тибо Вион върна топката в наказателното поле. Мартин Георгиев не се намеси по добър начин и прати топката в собствената си врата. Попадението бе разглеждано с ВАР за евентуална засада на норвежкия полузащитник на “червените”, но в крайна сметка голът бе признат и така отборът на Нестор Ел Маестро откри резултата.

7 минути по-късно Линдсет изведе Иван Турицов на хубава позиция, но десният бранител прати изстрела си високото над вратата на домакините.

В 78-ата минута “армейците” имаха отлична възможност да отбележат втори гол. Матиас Фаетон намери абсолютно непокрития Марселино Кареасо в наказателното поле, но ударът с глава на халфа бе неточен.

В 86-ата минута Роберто Райчев изравни резултата. “Белите” разиграха статично положение на късо разстояние и Ертан Томбак центрира към Роберто Райчев, който буквално с първото си докосване в мача прати топката във вратата на ЦСКА.

Ел Маестро за съдиите: Играхме при трудни условия и нямам предвид времето (ВИДЕО)
Загорчич: Днешният мач ние изиграхме много по-силно от ЦСКА и заслужавахме трите точки (ВИДЕО)

Турицов: Какъвто е мачът като сме на първата позиция, такъв е и като сме назад (ВИДЕО)

Героят на Славия: Чувството е феноменално, излизаме за победа за Купата

Славия – ЦСКА 1:1

0:1 67′ Мартин Георгиев (АГ)

1:1 86′ Роберто Райчев

Славия: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5, Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев (56′ – 6. Мартин Георгиев), 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов (84′ – 73. Иван Минчев), 17. Ерол Дост – 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов (К) (77′ – 71. Кристиян Стоянов), 88. Тони Тасев (84′ – 14. Роберто Райчев) – 10. Владимир Николов (56′ – 8. Емил Стоев)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 11. Кристиан Добрев, 73. Иван Минчев, 93. Сибири Кейта, 8. Емил Стоев, 71. Кристиян Стоянов, 6. Мартин Георгиев, 73. Иван Минчев, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов – 21. Амос Юга (К), 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (64′ – 8. Станислав Шопов), 26. Марселино Кареасо (88′ – Данило Асприля) –  11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон (64′ – Майкъл Естрада)

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Сенянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада, 17. Емануел Шакич