Кольо, кога ще бием? Кольо бързо отговори, Уелтон се завърна сред титулярите, вкара и Левски би

Левски постигна категорична победа с 3:0 срещу Локомотив Пловдив в мач от 19-ия кръг на еfbet Лига. По този начин „сините“ сложи край на негативната серия от пет поредни мача без успех в първенството. Главите за отбора, ръководени от Николай Костов, производителха Кристиан Димитров, Уелтон и Рикардиньо от дузпа. Левски имаше превъзходство през по-голяма част от срещата и заслужено се поздрави с крайния успех в двубоя. Локомотив Пловдив беше далече от силните си изяви. DSPORT.BG

Фенове на Левски питат: Кольо, кога ще бием?

Локомотив Пловдив пропуска много добра възможност да вкара гол още в 3-ата минута. Джовани с много добър намери Бабакар Дион в наказателното поле на Левски, а той стреля, но топката среща напречната греда на вратата на “сините”.

Три минути по-късно Жереми Петрис проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което пусна много остър пас, топката стигна до Уелтон на втора греда, той близо до стреля, но неточно в аут.

Бабакар Дион получава повече пространство пред себе си в 9-тата минута и стреля, но Пламен Андреев внимаваше и изби.

Левски поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Димитров и много груба грешка на вратаря Динко Хоркаш. Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Кристиан Димитров засече топката с главата, Динко Хоркаш се намеси много слабо, топката мина между ръцете му и влетя в мрежата.

Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 28-ата минута, след което Андриан Краев стреля с глава от много добра позиция, но над напречната греда в аут.

Марин Петков стреля от пряк свободен удар в 32-ата минута, но над напречната греда в аут.

Левски направи резултат 2:0 в 42-ата минута. Асими Фадига отне топката в центъра на терена от Христо Иванов. След това Фадига напредна и подаде към Уелтон, който влезе на скорост в наказателното поле на Локомотив, сам срещу Динко Хоркаш и вкара топката във вратата му.

Валентин Железов свири дузпа за Левски в 47-ата минута за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан в наказателното поле на Локомотив. ВАР Волен Чинков привика Железов да преразгледа решението си, защото камерите много добре показват, че Паскалев изпревари Дарлан и изчисти топката, така че нарушението в случая е на бразилския футболист. Така Железов промени избраното си решение и отмени дузпата, която бе обозначена за “сините”.

Джовани финтира Дарлан, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Левски в 57-ата минута, но над напречната греда в авт. Петър Андреев получи добър пас в наказателното поле на Левски в 73-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран от Кристиан Димитров.

Дарлан падна в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 76-ата минута след леко съприкосновение с Евандро, претендирайки, че има дузпа срещу него. Съдът Валентин Железов не отсъди този, а ВАР отговори решението на главния съдия.

Рикардиньо получи топката в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 83-ата минута, но се забавлява с действието си и е изпреварен от Лео Сена, който му отне топката, но го удари с лявата си ръка през лицето. Съдът Валентин Железов първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР, главният рефер промени решението, което сте посочили бялата точка.

Рикардиньо бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата, пращайки топката под напречната греда за 3:0. в 85-ата минута.

Джовани получи добър пас в наказателното поле на Левски в 89-ата минута, но ударът му не беше добър, а Пламен Андреев спаси без проблеми.

В първата минута на добавеното време на срещата Ивайло Иванов изпрати много силен удар от разстоянието, но Пламен Андреев внимаваше и изби в корнер.

Двубоят завършва с напрежение на трибуните между феновете на Левски. Част от тях скандираха обиди по адрес на можеротарния собственик Наско Сираков, а другата ги освиркваше.

Така Левски сложи край на негативната серия, в която се намираше в еfbet Лига от пет поредни мача без победа.

Левски е шести в класирането с 32 точки, колкото има и петият ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив е четвъртък с 35 точки.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев Враца, а Локомотив Пловдив е домакин на Пирин Благоевград.

Левски – Локомотив Пд 3:0

1:0 Кристиан Димитров 14′

2:0 Уелтон 42′

3:0 Рикардиньо 85′(дузпа)

Левски:  1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (87′ – 4. Виктор Любенов), 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 17. Уелтон (76′ – 22. Патрик Габриел-Галчев), 37. Дарлан (87′ – 20. Асен Чандъров), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига (66′ – 10. Асен Митков)

Резерви:  13. Николай Михайлов, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов

Старши треньор:  Николай Костов

Локо Пд:  23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (46′ – 99. Лео Сена), 21. Евандро (90′ – 22 Ивайло Иванов), 10. Джовани (90′ – 16. Кристиян Пешов), 7. Бабакар Дион (70′ – 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев (К), 17. Алфа Конте (46′ – 9. Георги Минчев)