Драма в Благоевград: Локо Сф изтръгна точка от ‘’орлетата’’ в сетния миг

Пирин и Локомотив София завършиха при резултат 1:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, в който чистите положения не изобилстваха. Аймен Суда изведе „орлетата“ напред в резултата в последната минута на първото полувреме, но Калоян Кръстев вкара в последното игрово действие в срещата, за да спечели точка за своя тим.DSPORT.BG

След спечелената точка Локомотив София вече 19 пункта в актива си, заемайки 12-о място във временното класиране, докато Пирин е 14-и с 16 точки.

Пирин започна по-активно в първите минути на срещата. Аймен Суда напредна през центъра и шутира от границата на наказателното поле в 5-ата минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Красимир Станоев се опита да изненада Максим Ковальов с удар от далечна дистанция в 16-ата минута. Украинецът обаче успя да се разтегне и да отрази удара на футболиста на Локомотив София.

Валентин Николов стреля от далечна дистанция в 20-ата минута фронтално срещу вратата, но Максим Ковальов отново бе правилно пласиран и отрази.

Локомотив София продължи да опитва с ударите от далечна дистанция. Красимир Милошев овладя топката и стреля от воле в 24-ата минута, но покрай десния страничен стълб на вратата на Пирин.

Андрей Йорданов напредна по лявото крило и подаде успоредно на голлинията, където Юго Комано се размина да прати топката във вратата в 34-ата минута.

Най-чистото положение пред вратата на Локомотив София дойде в 43-ата минута, когато след центриране от статично положение Борис Тютюков свали топката на първа греда за Юго Комано, който стреля от близко разстояние, но над напречната греда.

В последната минута от редовното време на първото полувреме Пирин успя да излезе напред в резултата, когато Аймен Суда напредна през центъра чрез дрибъл, преодоля Красимир Милоев и стреля с левия си крак към далечния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Александър Любенов да отрази.

В първия четвърт час от началото на второто полувреме двата отбора не стигнаха до опасни положения пред някоя от двете врати.

След разбъркване в наказателното поле на Пирин в 62-ата минута топката стигна до Валентин Николов, чийто удар обаче премина над напречната врата.

В следващите минути събитията бяха съсредоточени в централната зона, като нямаше работа за Максим Ковальов и Александър Любенов.

Във втората минута на добавеното време Гонсало Кардосо стреля от твърде далечно разстояние в опит да изненада Максим Ковальов. Топката обаче прелетя покрай десния страничен стълб на вратата на Пирин.

В шестата минута на добавеното време на срещата Стив Траоре напредна по лявото крило и сви топката за Калоян Кръстев, който овладя с гръб към вратата, обърне се и с удар в средата порази целта, за да възстанови паритета.

Пирин – Локомотив София 1:1

1:0 Аймен Суда 45′

1:1 Калоян Кръстев 90’+6′

Иво Тренчев: Момчетата направиха много в едни турбулентни времена

Дончич: Щастливи сме от късния гол и спечелената точка, но липсва креативност

Пирин: 12. Максим Ковальов – 6. Андрей Йорданов, 29. Мартин Бачев (77′ – 25. Илиан Костов), 38. Александър Дюлгеров (К), 83. Христо Попадийн – 4. Айуб Абу, 73. Венцислав Бенгюзовв – 11. Иван Тасев, 20. Аймен Суда, 17. Борис Тютюков (71′ – 9. Станислав Костов) – 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев – 7. Владимир Медвед, 14. Моду Диане, 27. Георги Върбанов, 30. Любомир Тодоров, 31. Александър Бучков, 33. Симеон Александров

Треньор: Иво Тренчев

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 2. Гонсало Кардосо – 12. Бруно Франко 26. Красимир Милошев (К), 21. Антони Иванов, 22. Ивайло Найденов (59′ – 98. Стив Траоре) – 10. Валентин Николов (73′ – 20. Диого Тешейра) – 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков (73′ – 9. Калоян Кръстев)

Резерви: 1. Бабукар Гайе – 13. Галин Минков, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 33. Алан Диас, 77. Ерик Манолков

Треньор: Данило Дончич

Жълти картони: Андрей Йорданов, Венцислав Бенгюзов (Пирин)Димитър Митков, Ивайло Димитров, Антони Иванов (Локомотив София)