Без напрежение: Лудогорец с приятна неделна разходка срещу Ботев Враца

Лудогорец се наложи безпроблемно с 5:0 над Ботев Враца на „Хювефарма арена“ в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Шампионите записаха втори успех със същия резултат над този опонент през настоящата кампания. Разградчани реализираха само един гол през първото полувреме, но през втората част се развихриха и реализираха още четири.DSPORT.BG

В 20-ата минута Квадво Дуа даде аванс на “орлите” след феноманелен извеждащ пас на Бърнард Текпетей. Якуб Пьотровски вкара набързо два гола в началото на второто полувреме – в 56-ата минута с глава след центриране на Тодор Неделев от корнер и в 59-ата с удар от границата на наказателното поле след пас на Аслак Фон Витри. В 74-ата минута Матиас Тисера вкара първия си шампионатен гол за сезона, с което покачи на 4:0. Тодор Неделев от воле в 88-ата минута се разписа за крайното 5:0.

С успеха Лудогорец събра 39 точки на третото място във временното класиране след 18 изиграни двубоя. Ботев Враца е на предпоследната 15-а позиция с 13 точки. В следващия кръг възпитаниците на Георги Дерменджиев гостуват на ЦСКА, а преди това имат домакинство на Локомотив Пловдив за Купата през седмицата. За момчетата на Христо Янев предстои домакинство срещу Левски.

Още във втората минута Лудогорец организира първо опасно нападение. Бърнард Текпетей намери Аслак Фон Витри по дясното крило, той навлезе към наказателното поле и пусна пас по земя към Сон, който стреля от движение, но над вратата на Федерико Бариос.

В шестата минута “орлите” застрашиха вратата на Ботев Враца по доста сходен начин. Текпетей намери Якуб Пьотровски отдясно, полякът продължи към Квадво Дуа, който пробва техничен удар с пета, след като бе добре затворен, но топката премина встрани от вратата.

Лудогорец закономерно излезе напред в резултата в 20-ата минута. Бърнард Текпетей зад пусна великолепен извеждащ пас към Квадво Дуа, който се възползва от скоростта си, за да се измъкне от отбраната на Ботев Враца, остана очи в очи с Бариос и с диагонален удар към долния десен ъгъл се разписа за 1:0 с първия точен удар в срещата.

Текпетей продължи да е най-активният футболист на терена и в 22-ара минута проби през центъра и с удар от дъгата на наказателното поле пробва да се разпише, но топката премина вдясно от вратата на Федерико Бариос.

Натискът на Лудогорец се засили в в 26-ата минута се стигна до поредно добро положение пред вратата на врачани. Пьотровски проби отдясно и макар да бе настъпен от Бубакар Траоре, успя да продължи към Аслак Фон Витри, който нанесе точен удар, който обаче бе спасен от Бариос.

Само минута след това Бърнард Текпетей бе фаулиран, но Георги Кабаков пусна авантаж, Кайо Видал взе топката и навлезе в наказателното поле, след което комбинира с Квадво Дуа, той стреля, но отново Бариос изби.

В 34-ата минута Текпетей бе изведен в наказателното поле и остана очи в очи с Бариос, но от много малък ъгъл, ганаецът успя да нанесе удар, но топката нямаше как да премине през тялото на гостуващия страж.

В 45-ата минута Ботев Враца стигна до първата си ситуация за гол. Даниел Генов пробва късмета си до далечна дистанция, но стреля високо над вратата на Лудогорец.

Това бе и последната ситуация за първата част.

В 55-ата минута Сон стреля от дистанция, но Бариос изби в корнер. При последвалото изпълнение в 56-ата минута влезлият от пейката Тодор Неделев центрира прецизно към Якуб Пьотровски, който бе изпуснат от отбраната на Ботев Враца и с глава от близка дистанция покачи на 2:0.

Три минути по-късно полякът реализира още едно попадение. Аслак Фон Витри получи топката отдясно и намери Якуб Пьотровски на границата на наказателното поле, а той стреля с едно докосване по земя и не остави шаносве на Федерико Бариос – 3:0.

В 74-ата минута “орлите” организираха отлично многоходово нападение, при което Тодор Неделев пусна великолепен извеждащ пас към Матиас Тисера, който остана очи в очи с Бариос и елегантно го копна за 4:0. Това бе първи гол за аржентинеца в efbet Лига през настоящия сезон.

В 88-ата минута Лудогорец реализира пето попадение. Рик Джонатан проби отляво и центрира неточно, но отбраната на Ботев Враца не се справи и топката бе изчистена право на волето на Тодор Неделев, който с фантастичен шут порази вратата на Бариос – 5:0.

ЛУДОГОРЕЦ – БОТЕВ ВРАЦА 5:0
1:0 Квадво Дуа 20′, 2:0 Якуб Пьотровски 56′, 3:0 Якуб Пьотровски 59′, 4:0 Матиас Тисера 74′, 5:0 Тодор Неделев 88′

Лудогорец (4-3-3): 67. Дамян Христов – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон – 30. Педро Нареси (46′ – 88. Тодор Неделев), 6. Якуб Пьотровски (К) (76′ – 11. Мунир Шуиар), 8. Клод Гонзалвеш – 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа (65′ – 10. Матиас Тисера), 77. Кайо Видал (64′ – 7. Рик Джонатан)

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

Ботев Враца (4-2-3-1): 34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Соарес, 21. Бубакар Траоре – 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда (76′ – 18. Диого Барбоса) – 10. Спас Георгиев (76′ – 26. Луга Джиле), 9 Даниел Генов (К), 11. Жан-Пиер Да Силва (68′ – 16. Красимир Тодоров) – 14. Марко Мажуга (60′ – 24. Мартин Смоленски)

Резерви: 76. Красимир Костов – 3. Мартин Кавдански, 8. Митков Панов

Треньор: Христо Янев

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Кайо Видал, Сон (Лудогорец), Браян Мендоса, Марко Мажуга (Ботев Враца)