Кольо, кога ще бием? Кольо бързо отговори, Уелтон се завърна сред титулярите, вкара и Левски би

Левски постигна категорична победа с 3:0 срещу Локомотив Пловдив в мач от 19-ия кръг на еfbet Лига. По този начин „сините“ сложи край на негативната серия от пет поредни мача без успех в първенството. Главите за отбора, DSPORT.BG ръководени от Николай Костов, представителя Кристиан Димитров, Уелтон и Рикардиньо от дузпа. Левски имаше превъзходство през по-голяма част от срещата и заслужено се поздрави с крайния успех в двубоя. Локомотив Пловдив беше далече от силните си изяви.

Фенове на Левски питат: Кольо, кога ще бием?

Локомотив Пловдив пропуска много добра възможност да вкара гол още в 3-ата минута. Джовани с много добър намери Бабакар Дион в наказателното поле на Левски, а той стреля, но топката среща напречната греда на вратата на “сините”.

Три минути по-късно Жереми Петрис проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което пусна много остър пас, топката стигна до Уелтон на втора греда, той близо до стреля, но неточно в аут.

Бабакар Дион получава повече пространство пред себе си в 9-тата минута и стреля, но Пламен Андреев внимаваше и изби.

Левски поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Димитров и много груба грешка на вратаря Динко Хоркаш. Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Кристиан Димитров засече топката с главата, Динко Хоркаш се намеси много слабо, топката мина между ръцете му и влетя в мрежата.

Марин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 28-ата минута, след което Андриан Краев стреля с глава от много добра позиция, но над напречната греда в аут.

Марин Петков стреля от пряк свободен удар в 32-ата минута, но над напречната греда в аут.

Левски направи резултат 2:0 в 42-ата минута. Асими Фадига отне топката в центъра на терена от Христо Иванов. След това Фадига напредна и подаде към Уелтон, който влезе на скорост в наказателното поле на Локомотив, сам срещу Динко Хоркаш и вкара топката във вратата му.

Валентин Железов свири дузпа за Левски в 47-ата минута за нарушение на Мартин Паскалев срещу Дарлан в наказателното поле на Локомотив. ВАР Волен Чинков привика Железов да преразгледа решението си, защото камерите много добре показаха, че Паскалев изпревари Дарлан и изчисти топката, така че нарушението в случая е на бразилския футболист. Така Железов промени първоначалното си решение и отмени дузпата, която бе назначил за “сините”.

Джовани финтира Дарлан, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Левски в 57-ата минута, но над напречната греда в аут. Петър Андреев получи добър пас в наказателното поле на Левски в 73-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран от Кристиан Димитров.

Дарлан падна в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 76-ата минута след леко съприкосновение с Евандро, претендирайки, че има дузпа срещу него. Съдията Валентин Железов не отсъди такава, а ВАР потвърди решението на главния съдия.

Рикардиньо получи топката в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 83-ата минута, но се забави с действията си и бе изпреварен от Лео Сена, който му отне топката, но го удари с лявата си ръка през лицето. Съдията Валентин Железов първоначално не свири дузпа, но след намесата на ВАР, главният рефер промени решението си и посочи бялата точка.

Рикардиньо бе безкомпромисен при изпълнението на дузпата, пращайки топката под напречната греда за 3:0. в 85-ата минута.

Джовани получи добър пас в наказателното поле на Левски в 89-ата минута, но ударът му не бе добър и Пламен Андреев спаси без проблеми.

В първата минута на добавеното време на срещата Ивайло Иванов отправи много силен удар от разстояние, но Пламен Андреев внимаваше и изби в корнер.

Двубоят завърши с напрежение на трибуните между феновете на Левски. Част от тях скандираха обиди по адрес на можаротарния собственик Наско Сираков, а другата ги освиркваше.

Така Левски сложи край на негативната серия, в която се намираше в еfbet Лига от пет поредни мача без победа.

Левски е шести в класирането с 32 точки, колкото има и петият ЦСКА 1948. Локомотив Пловдив е четвърти с 35 точки.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев Враца, а Локомотив Пловдив е домакин на Пирин Благоевград.

Левски – Локомотив Пд 3:0

1:0 Кристиан Димитров 14′

2:0 Уелтон 42′

3:0 Рикардиньо 85′(дузпа)

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (87′ – 4. Виктор Любенов), 8. Андриан Краев (К), 9. Рикардиньо, 17. Уелтон (76′ – 22. Патрик Габриел-Галчев), 37. Дарлан (87′ – 20. Асен Чандъров), 50. Кристиан Димитров, 88. Марин  Петков, 97. Асими Фадига (66′ – 10. Асен Митков)

Резерви: 13. Николай  Михайлов, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов

Старши треньор: Николай Костов

Локо Пд:  23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (46′ – 99. Лео Сена), 21. Евандро (90′ – 22 Ивайло Иванов), 10. Джовани (90′ – 16. Кристиян Пешов), 7. Бабакар Дион (70′ – 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев (К), 17. Алфа Конте (46′ – 9. Георги Минчев)