ЦСКА се измъкна срещу Славия и е четвъртфиналист за Купата

ЦСКА победи Славия с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на   Sesame  Купа на България. Единственото попадение в срещата е дело на Матиас Фаетон в 27-ата минута. Само преди няколко дни двата отбора играха за първенство, като двубоят завърши с 1:1 след късен изравнен гол на Роберто Райчев. DSPORT.BG

Меле в тунела след Славия – ЦСКА

И двата отбора имат шансове за попадения, като през първата част след това застраховат изстрел от далечно разстояние на Майкъл Естрада, топката среща напречната греда. През второто полувреме “белите” нацелиха гредата на два пъти след удари на Ерол Дост и Кристиян Стоянов.

Последният мач за отбора на Нестор Ел Маестро преди зимната пауза е дербито с Лудогорец в неделя. Това ще бъде и финалната среща на ЦСКА на стадион “Българска армия” преди реконструкцията на стадиона, докато Славия гостува на Черно море.

Седалки полетяха в „Овча купел“ – фенове на Славия замеряха скамейката на ЦСКА (ВИДЕО)

В 7-ата минута Галин Иванов изпрати първия точен удар в срещата. Той стреля от границата на пеналтерията, но Густаво Бусато се намеси без проблем.

Седем минути по-късно Мартин Сораков излиза очи в очи с Бусато след фрапантна грешка на Сейни Сенянг. Денислав Александров открадна топката от левия бранител и подаде към Сораков, който обаче не успя да преодолее бразилския играч на “армейците”.

В 25-ата минута Джонатан Линдсет получава на границата на наказателното поле от Матиас Фаетон и не се поколеба да стреля към горния ляв ъгъл на вратата на Светослав Вуцов, но топката преминава на сантиметри от страничния стълб.

Ел Маестро алармира за разизъм и маймунски звуци (ВИДЕО)

Само две минути по-късно ЦСКА открит резултата. Светослав Вуцов се опитва с дълъг пас да намери играч на Славия в предни позиции. Топката е пресечена от Иван Турицов, а Браян Кордоба подари на Тобиас Хайнц. Норвежецът проби отлично по десния фланг и с центриране по земята намери Фаетон, който с техничен удар прати кълбото в десния ъгъл на вратата на домашните.

След попадението на “червените” имаше напрежение по трибуните, след като феновете на “белите” хвърляха седалки по резервната скамейка на гостите, като дори бе уцелен стюард.

В 38-ата минута “армейците” бяха близо до втори гол, но гръмотевичният удар на Майкъл Естрада от далечно разстояние нацели напречната греда.

Титуляр на ЦСКА под въпрос за дербито с Лудогорец

Само минута по-късно Славия създаде добра атака, която завърши с изстрел на Галин Иванов. При неговия удар имаше рикошет, който обаче не заблуди Бусато и той изби в ъглов удар.

Четири минути преди края на редовното време на първата част Амос Юга направи голям пропуск от близко разстояние. Хайнц изпълни корнер, защитата на “белите” не изчисти по най-добрия начин и топката се върна в офанзивния футболист на ЦСКА, който сложи топката на главата на капитана на “червените”, но той прати кълбото право в ръцете на Вуцов.

Динамичната игра през първото полувреме продължи и Славия създаде нова опасност в 42-ата минута. Денислав Александров се справи с Иван Турицов и стреля от наказателното поле, но Бусато отново се намеси.

В първата минута на продължението на първата част “белите” бяха близо до изравняването. Тони Тасев изпълни корнер и намери Ерол Дост, но неговият удар с глава премина малко встрани от левия страничен стълб на Бусато, който замръзна на голлинията.

Началото на второто полувреме започна с хубава атака на домакините. Венцислав Керчев подаде към Галин Иванов, който изведе Сораков на добра позиция, но неговият удар бе слаб и не бе проблем за Бусато. В 57-ата минута Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.

Само минута по-късно Тасев изпълни корнер и сложи топката на главата на Ерол Дост. Той отклони с глава, топката рикошира в тялото на Емануел Шакич и се отби в напречната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато.

В 70-ата минута появилият се като резерва Дюкенс Назон направи хубав индивидуален пробив, но ударът му бе неточен. Моменти по-късно “белите” организираха хубава атака. Галин Иванов бе изведен от Иван Минчев и предпочете да подава, вместо да стреля, което позволи на Бусато да се намеси.

Три минути преди изтичането на редовното време на мача Густаво Бусато бе заменен принудително след сблъсък с Тони Тасев. Той бе изнесен от терена на носилка, което постави участието му в двубоя с Лудогорец под сериозна въпросителна.

В 93-ата минута Кристиян Стоянов удари втора греда за домакините. Той стреля от далечно разстояние, но ударът му нацели десния страничен стълб на вратата на Димитър Евтимов.

Филипов: Не искам Драганов и Гидженов да ни свирят срещу Лудогорец, субективни фактори определят шампиона (ВИДЕО)

Ел Маестро: За Купата само резултатът е важен

Загорчич: Не трябва да се отчайваме, гордея се с момчетата (ВИДЕО)
Венци Стефанов: Цирк! Порно! Смешен съдия (ВИДЕО)
Шакич: Когато жената се чувства добре, значи всичко е ок (ВИДЕО)
Фаетон за мача с Лудогорец: Победа, лидери в класирането и приятна ваканция на всички

Венци Стефанов за мача с ЦСКА: Ще е Баташко клане, лицето Попов е доказан чорбар (ВИДЕО)

Венци Стефанов за Гриша Ганчев: Кога е предлагал? Предлагал е в Микре (ВИДЕО)
Венци разкара треньор на Славия заради уредени мачове, нарече Павел Колев Христофор Колумб (ВИДЕО)

Славия – ЦСКА 0:1

0:1 27′ Матиас Фаетон

Славия:  21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов (89′ – 71. Кристиян Стоянов), 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров (69′ – 73. Иван Минчев), 33. Галин Иванов (К), 88. Тони Тасев (89′ – 14. Роберто Райчев) – 9. Мартин Сораков (69′ – Емил Стоев)

Резерви:  1. Георги Петков – 11. Кристиан Добрев, 73. Иван Минчев, 93. Сибири Кейта, 8. Емил Стоев, 71. Кристиян Стоянов, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Треньор:  Златомир Загорчич

ЦСКА:  1. Густаво Бусато (87′ – 25. Димитър Евтимов) – 3. Сейни Сенянг (46′ – 26. Марселино Кареасо), 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов – 21. Амос Юга ( К), 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц (83′ – Данило Асприля) – 11. Матиас Фаетон (70′ – 4. Мено Кох), 29. Майкъл Естрада (70′ – 9. Дюкенс Назон )

Резерви:  25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 26. Марселино Кареасо, 9. Дюкенс Назон

Треньор:  Нестор Ел Маестро