догорец не прости на десет души от Локо Пд и продължава защитата на Купата

Лудогорец се класира по безапелационен начин за 1/4-финалите в турнира SESAME Купа на България, след като надигра категорично Локомотив Пловдив у дома с 4:0.DSPORT.BG

Кайо Видал даде аванс на “орлите” в 11-ата минута, когато получи топката от Бърнард Текпетей и оказал се сам срещу вратаря, не сгреши. Три минути преди да измине час игра “смърфовете” останаха с 10 души на терена, след като Хорхе Сегура бе изгонен с втори жълт картон. В 75-ата минута Лудогорец удвои аванса си, след като Хоркаш бе безсилен при шут от около 20 метра на Рик Джонатан. Лудогорец вкара трети гол в 84-ата минута, когато Руан Секо получи топката от Квадво Дуа и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Локо Пд. Крайният резултат бе оформен от Матиас Тисера в третата минута на добавеното време, когато засече центриране от десния фланг на Сон.

Лудогорец започна по-добре и в 4-ата минута можеше да поведе в резултата. Квадво Дуа изведе Кайо Видал сам срещу вратаря. Той предпочете да подава, а не да завърши сам атаката и подаването му към Бърнард Текпетей бе блокирано от играч на “свърфовете”.

Седем минути по-късно защитата на “смърфовете” капитулира. Клод Гонсалвеш пусна пас по конец към Бърнард Текпетей, който се измъкна от защитата на Локо Пд и излезе сам срещу Динко Хоркаш. Ганаецът предпочете да подава и пусна топката вляво от себе си, където бе Видал. Този път той стреля и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите – 1:0 за Лудогорец!

Локо Пд отговори с удар на Евандро в средата на първата част, когато една изчистена топка стигна до Евандво, чийто изстрел рикошира в Димитър Илиев, но Дамян Христов спаси.

Последваха по-силни минути за разградчани, които искаха да стигнат до втори гол. В 42-ата минута Квадво Дуа опита да прехвърли Хоркаш с удар от дистанция, но хърватинът внимаваше и хвана топката.

Повече попадения през първата част обаче не паднаха и така пасивът на “смърфовете” бе само един гол.

В 53-ата минута съдията Георги Гинчев спести картон за Хорхе Сегура, който задържа Квадво Дуа, като ако бе показал картон на защитника, то той щеше да бъде втори за него.

Четири минути по-късно колумбиецът извърши незначителен фал, но той бе достатъчен на Гинчев да му покаже втори жълт картон за натрупване на нарушения и така Локомотив Пловдив остана с десет души на терена.

Разградчани имаха страхотен шанс в 72-ата минута, когато Текпетей центрира от пряк свободен удар вляво от вратата на Динко Хоркаш. Топката стигна на далечната греда, откъдето Якуб Пьотровски насочи топката към вратарското поле, откъдето Франко Русо стреля с глава, но топката профуча над вратата.

По-добрата игра на Лудогорец даде резултат в 75-ата минута, когато Рик Джонатан проби през центъра и с много добре насочен удар от около 20 метра матира Динко Хоркаш.

Влезлият като резерва Джонатан имаше нов страхотен шанс в 78-ата минута, когато финтира Оливер Камдем, но ударът му бе неточен и напусна очертанията на терена.

Осем минути преди края на редовното време стражът на гостите направи страхотно спасяване, след като се оказа сам срещу Рик Джонатан, но не позволи на бразилеца да вкара трети гол.

Третият гол в мрежата на “черно-белите” дойде в 84-ата минута, когато Дуа подаде към влезлия от пейката Руан Секо и той насочи топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Хоркаш – 3:0!

Лудогорец обаче не спря дотук и в 93-ата минута вкара четвърти гол. Тодор Неделев изведе Сон на десния фланг. Последва ниско центриране към вратарското поле, където Матиас Тисера се бе позиционирал добре и с десния крак оформи крайния резултат в мача, с който Лудогорец си гарантира продължаването напред за Купата на България.

Лудогорец – Локо Пд 4:0

1:0 Кайо Видал (11′), 2:0 Рик Джонатан (75′), 3:0 Руан Секо (84′), 4:0 Матиас Тисера (90′ + 3′)

Червен картон: Хорхе Сегура (57′)