Историческо! Черно море ще зимува като лидер, оставяйки зад себе си ЦСКА и Лудогорец

Черно море победи категорично с 3:0 Славия в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига и ще зимува като лидер в класирането . DSPORT.BG

Алекс Фернандес вкара две попадения, а Васил Панайотов добави един гол за успех на “моряците” след асистенцията на Фернандес.

С победата тимът на Илиан Илиев събра актив от 45 точки и дори ЦСКА да победи Лудогорец не може да измести варненци от първата позиция, тъй като като директен двубой между двата тима бе на “Българска армия” и завърши 1:1, което дава предимство на Черно море заради гола на чужд терен.

Стотици плюшени играчки полетяха към терена на ”Тича”

Черно море стара двубоя с домашен натиск. В 13-ата минута топката стигна до Алекс Фернандес, който изпрати стрелба, блокиран от Виктор Генев, а след това Светослав Вуцов успя да улови топката.

В 19-ата минута Пабло Гарсия вратата изпрати шут от дъгата на наказателното поле, но прати топката покрайта на Светослав Вуцов.

В 25-ата минута Васил Панайтов пусна отличен пас към Алекс Фернандес, който бе оставен непокрит и с удар по земята вкара топката във вратата на Славия за 1:0.

Три минути след това Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Иван Дюлгеров увисна, но Живко Атанасов успява да открие грешката на своя съотборник и да изчисти в ъгъла.

В 33-ата минута Вуцов направи много красиво спасяване при удар на Пабло Гарсия. В отговорната атака Галин Иванов напредва с топка в крака и пада към Емил Стоев, но той не успя да преодолее излезлия напред Иван Дюлгеров.

В края на първата част Стоев получава топката в половината на Славия и продължи на самостоятелен рейд, който завърши със слаб удар, уловен лесно от Иван Дюлгеров.

След почивката Златомир Загорчич извършва една промяна в състава си. На мястото на Емил Мартинов в играта се появява Кристиян Стоянов.

Славия започва поактивно втората част, но Черно море нанесе втория си удар в 57-ата минута. Васил Панайтов отне от Ерол Дост и пусна към Пабло Гарсия, който намери Алекс Фернандес, а той технично прескочи топката във вратата, не оставяйки шанс на Вуцов да се спаси.

В следващите минути играчите на Черно море контролират повече топката и неха оставят шансове за атакуващите играчи на Славия.

В 69-ата минута Светослав Вуцов отрази удар на Васил Панайотов, но след това излиза да спре Алекс Фернандес, който успя да центрира, а Панайотов засече топката в празната врата за 3:0.

В 79-ата минута Иван Дюлгеров се отличава с прекрасно спасяване. Минута след това Едгар Пашеко пропуска да въкара четвърти гол, пращайки топката покрай вратата на Славия.

Две минути преди края на двубоя Владимир Николов стреля директно от пряк свободен удар, а Дюлгеров отрази с две ръце.

Черно море – Славия 3:0

1:0 Алекс Фернандес 25′, 2:0 Алекс Фернандес 57′, 3:0 Васил Панайотов 69′

Черно море:  25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (К), 11. Алекс Фернандес (73 – 23. Едгар Пашеко), 5 Пабло Гарсия (90 – 29. Берх Бейхан), 71. Васил Панайотов (90 – 39. Николай Златев), 33. Мишаел Алвес (84 – 17. Мартин Милушев), 86. Исмаил Иса (84 – 9. Атанас Илиев)

Резерви:  84Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 9. Атанас Илиев, 29. Берх Бейхан, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор:  Илиан Илиев

Славия :  21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев (73 – 5. Велко Йеленкович), 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов (46 – 71. Кристиян Стоянов), 17. Ерол Дост (73 – 73. Иван Минчев), 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов – к (80 – 14. Роберто Райчев), 8. Емил Стоев, 9. Мартин Сораков (73 – 10. Владимир Николов)

Резерви 12. Николай Кръстев, 5. Велко Йеленкович, 10. Владимир Николов, 73. Иван Минчев, 71. Кристиян Стоянов, 93. Сибири Кейта, 14. Роберто Райчев

Треньор:  Златомир Загорчич

Жълти картони:  Емил Стоев, Денислав Александров (С), Влатко Дробаров (ЧМ)

Съдия:  Георги Кабаков

Стадион : “Тича”

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !