Левски завърши годината със семпла победа във Враца

Левски победи Ботев Враца с 1:0, като “сините” отравиха едва 2 точни удара в очертанията на вратата на домакините. Играчите на Христо Янев пропуснаха няколко положения, но в крайна сметка гостите спечелиха трите точки. Единственият гол в мача падна в 31-ата минута, когато Мартин Христов сбърка с пас пред наказателното поле, Дарлан открадна топката, първоначално пропусна, но след това си взе отново топката и я вкара в мрежата.DSPORT.BG

Левски завършва календарната година с 35 точки, а врачани са предпоследни с 13 точки.

Двата отбора са позиционирани със системи на игра с трима централни бранители.

През първите 5 минути мачът бе равностоен, но и двата отбора не създадоха голови положения.

В следващите минути двата отбора направиха по една интересна атака отляво. Първо Марко Мажуга центрира, но топката бе овладяна от Кристиян Димитров, а в 10-ата минута Марин Петков центрира, но Спас Георгиев изби в корнер, след който не се получи нищо съществено.

За 20 минути и двата отбора не успяха да отправят точен удар в очертанията на вратите на Федерико Бариос и Пламен Андреев.

Пръвият точен удар бе в 23-ата минута, когато Спас Георгиев центрира, Даниел Генов стреля с глава, но Пламен Андреев спаси.

Минута по-късно Ботев направи още една добра атака, която завърши с удар на Браян Мендоса, но защитник в жълто успя да блокира топката.

В 26-ата минута Асен Чандъров удари в лицето Марио Киконда и получи жълт картон.

В 30-ата минута Левски направи добра атака, но Диего Барбоса изби топката от краката на Дарлан.

Секунди по-късно домакините направиха перфектна контраатака, при която Даниел Генов изведе Марко Мажуга, който влезе в наказателното поле, но скъси много ъгъла си, стреля, но Пламен Андреев спаси.

Левски поведе в 31-ата минута, когато Дарлан се възползва от грешка на Мартин Христов. Младият защитник получи топката от Федерико Бариос, опита да намери Диого Барбоса, но топката мина далеч от него и попадна у Дарлан, който първоначално пропусна шанса си, но стигна до топката и стреля отново и този път реализира за 0:1.

В 38-ата минута Марин Петков стреля от пряк свободен удар, но изпрати топката в аут.

В началото на второто полувреме Браян Мендоса стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

В 50-ата минута Рикардиньо излезе сам срещу вратаря, опита да прехвърли Бариос, но изпрати топката в аут. В крайна сметка обаче бе маркирана и засада.

След още 4 минути игра Левски отправи втория си точен удар по посока вратата на Ботев. Уелтон стреля от дистанция, но Федерико Бариос спаси.

В 57-ата минута Марин Петков влезе опасно в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но топката отиде право във Федерико Бариос.

В 62-ата минута се наложи принудителна смяна в състава на Левски, като Преслав Бачев замени контузения Рикардиньо. Само минута по-късно Бачев нанесе и първия си удар към вратата на Ботев, но не уцели и изпрати топката в аут.

Ботев направи добра атака в 73-ата минута. Марко Мажуга влезе в наказателното поле, опита пас, получи си рикошет в крак на бранител на Левски, но топката излезе в аут.

В 78-ата минута Спас Георгиев отправи много интересен удар от дистанция, топката падна опасно до вратата на Пламен Андреев.

13 минути преди края на мача контузия получи и Кристиян Димитров, който бе заменен от Цунами.

В 83-ата минута Андриан Краев стреля от дистанция, но изпрати топката високо в аут.

Бразилското крило на Левски Уелтон получи жълт картон за нарушение срещу Браян Мендоса, а това се оказа 5-ти жълт картон, което означава, че ще пропусне първия мач след Нова година срещу Пирин.

Ботев пропусна златна възможност да изравняване на резултата. Стефан Велев центрира, Даниел Генов с глава продължи топката, а Луга Жуниор не успя да стигне до нея на метър пред голлинията.

Домакините натиснаха своя съперник в последните минути, търсейки изравняване на резултата.

БОТЕВ ВРАЦА – ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Дарлан 31`

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов – К, 10. Спас Георгиев (89` – 26. Луга Жуниор), 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре (46` – 11. Жан Пиер да Силва)(78` – 24. Мартин Смоленски), 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда (65` – 16. Красимир Тодоров), 77. Стефан Велев

Резерви: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 5. Петко Ганев, 8. Митко Панов, 11. Жан Пиер да Силва, 16. Красимир Тодоров, 24. Мартин Смоленски, 26. Луга Жуниор

Треньор: Христо Янев

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 9. Рикардиньо (62` – 16. Преслав Бачев), 17. Уелтон (90`+2` – 97. Асими Фадига), 20. Асен Чандъров, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров (78` – 6. Цунами), 88. Марин Петков

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Жълти картони: Марко Мажута (Б); Асен Чандъров, Марин Петков, Уелтон, Келиан ван дер Каап (Л)

Съдия: Георги Давидов

Костов: Аз съм готов да продължа, мъчим се по всякакъв начин да излезем от тази сложна ситуация (ВИДЕО)

Христо Янев: Или ще остана в Ботев, или няма да се занимавам с футбол в България