Крумовград се разправи с ЦСКА 1948 и му нанесе първа загуба за сезона в Бистрица

Крумовград постигна дубъл срещу ЦСКА 1948, след като го победи като гост с 3:0 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига.

В Бистрица гостите поведоха в резултата в 27-ата минута, когато Серкан Юсеин се разписа след добавка. Александър Колев удвои аванса на Крумовград, след като се разписа с глава, засичайки меко центриране на Ренан. В добавеното време на мача Матей Шимич поднесе топката на Октай Юсеин, който остана сам срещу вратаря и вкара трети гол за Крумовград. DSPORT.BG

С победата, която можеше да бъде далеч по-категорична, хората на Станислав Генчев събраха 24 точки, които им отреждат 10-ото място във временното класиране, докато „червените“ имат 32 точки на 6-ата позиция.

ЦСКА 1948 – Крумовград 0:3

0:1 Серкан Юсеин (27′), 0:2 Александър Колев (50′), Октай Юсеин (90′ + 4′)

Мачът в полите на Витоша започна равностойно, като дори в началото гостите опитаха да пресират своя съперник, за да не му позволят да атакува.

В 6-ата минута Вячеслав Велев пусна хитър пас в наказателното поле към Серкан Юсеин. Десетката на гостите центрира меко и вляво от вратата Джуниет Али стреля с глава, но Генадий Ганев спаси.

Последваха по-силни минути за домакините, които вдигнаха оборотите и притиснаха тима на Станислав Генчев.

Гостите обаче нанесоха своя удар в 27-ата минута. Патрик Луан центрира ниско отдясно, намирайки Димитър Тонев в наказателното поле. Ударът на Тонев бе блокиран, но топката стигна до връхлитащия Серкан Юсеин, който с десния крак порази вратата на Генадий Ганев – 1:0 за Крумовград!

В 33-ата минута Крумовград проведе нова добра атака по дясното крило. Топката стигна до Ренан, който стреля от малък ъгъл, но вратарят на домакините спаси.

Две минути преди края на редовното време на първата част Георги Русев получи топката на стрелкова позиция и отблизо прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада и така домакините се оттеглиха на почивка с гол пасив.

Второто полувреме започна по мечтан начин за Кпумовград. В 50-ата минута Димитър Тонев бе изведен вдясно от вратата на Ганев. Юношата на Ботев Пловдив успя да задържи топката между двама и да я върне назад. Тя стигна до Ренан, който центрира меко към отсрещната греда, където съвсем сам бе оставен Александър Колев, който с глава отблизо порази вратата на бившия си отбор!

Три минути по-късно Серкан Юсеин опита да прехвърли Генадий Ганев с удар от средата на терена, но топката мина над вратата.

Домакините тръгнаха напред, като в 74-ата минута Благой Макенджиев спаси удар на резервата Бирсент Карагерен.

Крумовград бе близо до трети гол в 86-ата минута, но Ганев спаси с крак удар на Диего Рапосо.

Минута преди края на редовното време Карагерен стреля от воле, но вратарят на гостите отново спаси.

До края на двубоя имаше време за още един гол, като той отново бе за Крумовград. В 4-ата минута на добавеното време Матей Шимич се пребори с Михаил Цонев и подаде топката към Октай Юсеин, който остана сам срещу вратаря и вкара за 3:0, подпечатвайки успеха на Крумовград, който нанесе първа домакинска загуба на ЦСКА 1948 от началото на сезона.

Това бе последен мач за календарната година за победителите от Крумовград, докато ЦСКА 1948 ще приеме Арда на 14 декември в отложен мач.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо (74′ – 17. Никола Илиев), 8. Педриньо (87′ – 7. Талис), 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев (К), 20. Антонио Вутов (58′ – 98. Валентин Йосков), 21. Емил Ценов (58′ – 11. Бирсент Карагeрен), 23. Емил Виячки, 30. Михаил Цонев, 31. Том Рапнуи (46′ – 22. Реян Даскалов)

Резерви: 1. Александър Маджаров, 7. Талис, 11. Бирсент Карагeрен, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Старши треньор: Николай Панайотов

Крумовград: 21. Благой Макенджиев, 88. Ренан, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 17. Патрик Луан (76′ – 77. Октай Юсеин), 10. Серкан Юсеин (76′ – 30. Жак Пехливанов), 2. Джуниет Али, 23. Димитър Тонев (67′ – 13. Диего Рапосо), 9. Александър Колев (90′ + 2′ – 4. Лукас Дос Сантос)

Резерви: 1. Янко Георгиев, 77. Октай Юсеин, 13. Диего Рапосо, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Дос Сантос, 30. Жак Пехливанов, 14. Даниел Миланович

Старши треньор: Станислав Генчев

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Реян Даскалов, Георги Русев (Ц)

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!