Лудогорец успя! Издържа датския тест и продължава в Европа и напролет

Лудогорец  успя да се класира в Европа и напролет, след като победи с 1:0 датския Нордселанд. Победното попадение за “орлите” вкара капитанът Якуб Пьотровски. Така разградчани завършват груповата фаза като втори в група “Н” и ще играят плейоф. Фенербахче спечели групата с 12 точки, колкото има и Лудогорец, но турският тим е с по-добра голова разлика. DSPORT.BG

Лудогорец на плейоф в ЛК – кога са мачовете, жребият и кои са съперниците?

Лудогорец стигна първи до по-интересна ситуация. Спас Делев центрира от корнер в наказателното поле, където Бърнард Текпетей стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда на Андреас Хансен в четвъртата минута.

Минута след това Андреас Шелдеруп отправи диагонален изстрел, който попадна право в ръцете на Серджио Падт.

В 22-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле от свободен удар към далечната греда, където бе Оливие Вердон, но бранителят на Лудогорец бе надскочен и не успя да играе с топката.

В 26-ата минута Нареси направи хубав рейд, подаде към Текпетей, който му върнао, а бразилецът пропусна топката за Квадво Дуа, но ударът на нападателя се отклони от гредата.

В 35-ата минута Бърнард Текпетей овладя на гърди, свали си топката и стреля, Хансен изпусна топката и тя стигна до Якуб Пьотровски, но полякът не успя да намери целта.

В края на първата част Георги Дерменджиев трябваше да прави принудителна смяна, след като Клод Гонзалвеш се контузи и на негово място влезе Иван Йорданов.

В четвъртата минута на добавеното време играчите на Нордселанд имаха претенции за втори жълт картон за Текпетей.

След почивката Георги Дерменджиев извади от игра именно Текпетей, който бе заменен от Руан Секо.

Именно Секо изскочи зад отбраната на датчаните в 47-ата минута, но изстрелът му бе неточен.

В 51-ата минута Серджио Падт направи две спасявания, за да запази мрежата си “суха”.

Десет минути по-късно Шелдеруп центрира в наказателното поле, където Нигрен стреля с глава, а топката се отби в гредата и попадна в ръцете на Падт. В ответната атака Хансен с върха на ръкавиците си успя да отрази изстрел на Руан Секо.

В следващите минути Лудогорец притисна съперника си.

В 75-ата минута Иван Йорданов отправи изстрел по земя от дистанция, но Хансен лесно се справи.

Лудогорец поведе в резултата в 79-ата минута! Капитанът Якуб Пьотровски вкара още един важен гол в европейските клубни турнири, след като си намери пространство за изстрел и с помощта на рикошет матира Хансен.

Минута след попадението Маркус Ингвартсен нахлу в наказателното поле и стреля силно с левия крак, ноуцели гредата. Топката се върна към Нигрен, който финтира Йорданов и стреля, но над напречната греда.

В 88-ата минута Серджио Падт получи някакви физически проблеми и докато получаваше медицинска помощ, всички играчи на Нордселанд се събраха около треньора си, за да получат указания как да завършат двубоя.

В първата минута на добавеното време от седем минути Серджио Падт отрази удар на Адамо Нагало.

Лудогорец – Нордселанд 1:0

1:0 Якуб Пьотровски 79′

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 30. Педро Нареси (73 – 10. Матиас Тисера), 6. Якуб Пьотровски – к, 8. Клод Гонзалвеш (45 – 82. Иван Йорданов), 37. Бърнард Текпетей (46 – 99. Руан Секо), 9. Квадво Дуа, 90. Спас Делев

Резерви: 67. Дамян Христов, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 22. Франко Русо, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

Нордселанд: 13. Андреас Хансен, 19. Лукас Хей, 4. Киан Хансен, 39. Адамо Нагало, 5. Мартин Фрезе, 9. Бенджамин Нигрен, 6. Йепе Тверсков, 27. Даниел Свенсон, 17. Кристиан Расмусен (76 – 30. Йонас Йенсен-Абу), 7. Маркус Ингвартсен,  8. Андреас Шелдеруп (76 – 14. Ибрахим Осман)

Резерви: 23. Оливер Виладсен, 31. Андреас Педерсен, 12. Роко Асконе, 14. Ибрахим Осман, 15. Ерик Марксен, 21. Зидан Сертдемир, 23. Оливер Виладсен, 24. Лукас Хогсберг, 30. Йонас Йенсен-Абу, 40. Конрад Хардър, 42. Кааре Барслунд, 43. Синдре Егели

Треньор: Йоханес Торуп

Рефер: Овидиу Хацеган (Румъния)

Спас Делев: Този мач беше тактически – кой ще излъже другия (ВИДЕО)

Терзиев: В Дания беше тежко и днес беше важно да изхвърлим Нордселанд (ВИДЕО)

Дерменджиев: За нас беше важна победата и ние си я извоювахме (ВИДЕО)

Квадво Дуа: Показахме, че можем да играем добър футбол