Локо Сф надви Хебър за първа победа от ноември

Локомотив София стартира с победа пролетния дял от шампионата, надвивайки Хебър с 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата отбеляза Карлос Франса още в петата минута. DSPORT.BG

Гостите поведоха в резултата още в петата минута, когато бе изведен от Симеон Мечев и с диагонален изстрел прати топката във вратата на Петър Дебърлиев.

Четвърт час след началото на мача Ангел Бастунов получи подаване в наказателното поле, но шутът му бе блокиран от защитник на гостите.

В 26-ата минута Георги Вълчев стреля от дистанция, но право в ръцете на Александър Любенов.

Любенов се намеси решаващо в 33-ата минута при изстрел на Красимир Милошев, а при добавката Красимир Станоев стреля над вратата.

В 52-ата минута Архан Юсуф получи директен червен картон, след като извърши нарушение срещу Валентин Николов.

Именно Николов стреля от пряк свободен удар, а Дебърлиев успя да отклони топката в корнер.

В 66-ата минута Лазар Марин с перфектен шпагат изчисти топката пред краката на Карлос Франса, който се бе впуснал в атака в наказателното поле.

Пет минути след това Роберт Мазан центрира в наказателното поле, но Георги Каракашев стреля неточно.

Хебър – Локомотив София 0:1

0:1 Карлос Франса 5′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 99. Георги Каракашев, 7. Георги Вълчев, 10. Ангел Бастунов, 17. Марк-Емилио Папазов, 9. Николас Пенев (75 – 8. Йоан Н’зи), 14. Олексий Збун (75 – 18. Иван Дишков)

Резерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 84. Стилиян Тисовски, 23. Сашо Лебанов, 8. Йоан Н’зи, 11. Атанас Кабов

Старши треньор: Любослав Пенев

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 44. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 21. Антони Иванов, 10. Валентин Николов (82 – 20. Диого Тешейра), 11. Карлос Франса

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 12. Бруно Франко, 45. Димитър Митков, 20. Диого Тешейра, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков

Старши треньор: Данило Дончич