Славия запозна Вия, Роналдо и Санети с българския футбол и си направи спаринг с Берое

Славия започна пролетния полусезон с домакинска победа с 3:0 срещу Берое в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Тони Тасев даде аванс на “белите” в 7-ата минута, когато вкара с глава след центриране отдясно на Денислав Александров. В 22-ата минута Галин Иванов уцели десния страничен стълб при изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Енцо Еспиноса срещу Ертан Томбак. Славия удвои аванса си в 37-ата минута, когато Тони Тасев спечели дузпа, която след това сам реализира. Седем минути преди края на редовното време Кристиян Стоянов комбинира с Владимир Николов и той прехвърли Родриго Ачинели, пращайки топката в мрежата. DSPORT.BG

С тази победа тимът на Златомир Загорчич събра 25 точки и се изкачи на 10-ото място, изпреварвайки именно Берое, който остава 11-и с точка по-малко.

В първите минути от срещата на стадион “Александър Шаламанов” Славия беше по-активният отбор в предни позиции, но до чисти ситуации така и не се стигаше.

Така се стигна до 7-ата минута, когато Славия направи добра атака, като Ертан Томбак блокира Енцо Еспиноса, за да може Денислав Александров да пробие отдясно и да центрира. На далечната греда Тони Тасев бе оставен съвсем сам и вкара гол с глава.

В следващите минути Берое опита да притисне Славия, но остави пространства в защита и в 17-ата минута Ертан Томбак проби отдясно в наказателното поле, където бе избутан от Енцо Еспиноса.

Съдията Владимир Вълков първоначално не отсъди дузпа, но след консултация с ВАР промени решението си и отсъди 11-метров наказателен удар за “белите”. Зад топката застана Галин Иванов, който в 22-ата минута излъга вратаря на Берое Родриго Ачинели, който скочи наляво, но прати топката в десния страничен стълб.

Две минути след това Джани Политино засече центриране от дълбочина в наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси удара му с глава.

След половин час игра отново Политино излезе на стрелкова позиция, но опитът му не затрудни Вуцов.

Заралии продължиха да правят грешки в защита и в 35-ата минута Тони Тасев бе изпуснат от Темитопе Акинжонгунла. Той нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Ачинели, и съдията Вълков за втори път посочи бялата точка в наказателното поле на Берое.

Този път с изпълнението на дузпата се нагърби Тони Тасев, който в 37-ата минута не сбърка и прати топката в центъра на вратата, докато вратарят на Берое отново реши да скочи в левия ъгъл – 2:0 за Славия!

До края на първото полувреме Берое изравни играта, но без да успее да застраши сериозно вратата на “белите”, които се прибраха на почивка с комфортен аванс.

“Белите” взеха инициативата и в началото на второто полувреме, като продължиха да притискат Берое в търсене на трети гол.

Малко след изтичането на час игра топката стигна до Карлос Алгара, който стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но Вуцов спаси.

Славия отговори със страховит удар от дистанция на Иван Минчев, но топката рикошира в напречната греда за късмет на гостите.

В 76-ата минута Тасев стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Берое спаси.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Кристиян Стоянов проби през центъра с извеждащо подаване намери непокрития Владимир Николов. Той бе оставен съвсем сам, което накара Ачинели да тръгне да го посреща. Нападателят на Славия само това и чакаше и с добър прехвърлящ удар направи резултата 3:0 в полза на столичани!

В 88-ата минута Себастиян Вия опита да застраши вратата на Славия с удар от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.

До края на мача хората на Златомир Загорчич не позволиха на тези на Хосе Луис Ачиари да застрашат вратата им и така спечелиха мача на нула.

В следващия кръг от шампионата „белите“ ще гостуват на ЦСКА 1948, като мачът в Бистрица е на 25 февруари. Берое пък се завръща в Стара Загора, където на 26 февруари ще посрещне Лудогорец.

Славия – Берое 3:0

1:0 Тони Тасев (7′), 2:0 Тони Тасев (37′) д., 3:0 Владимир Николов (83′)

ОТЗИВИ:

Ачиари: След 1-2 мача ще знам кои футболисти имат желание и могат да играят (ВИДЕО)

Загорчич: Одобрих Исак Суле и искам да подпише (ВИДЕО)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (87′ – 22. Куентин Зеедорф), 17. Ерол Дост (58′ – 71. Кристиян Стоянов), 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К) (77′ – 19. Чунг Нгуен До), 7. Денислав Александров (77′ – 8. Емил Стоев), 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов (58′ – 10. Владимир Николов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 10. Владимир Николов, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 71. Кристиян Стоянов, 22. Куентин Зеедорф, 6. Мартин Георгиев, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне (46′ – 18. Хуан Пабло Саломони), 12. Темитопе Акинжонгунла (46′ – 14. Викторио Вълков), 15. Енцо Еспиноса (71′ – 99. Федерико Санети), 17. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов (46′ – 98. Ронадо Камара), 20. Сегундо Пачаме (70′ – 11. Уерик Каетано), 22. Себастиян Вия, 10. Джани Политино, 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Димитър Алтънов, 14. Викторио Вълков, 19. Дамян Йорданов, 6. Жорди Говеа, 11. Уерик Каетано, 98. Ронадо Камара, 99. Федерико Санети, 8. Хавиер Силго, 18. Хуан Пабло Саломони

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Владимир Вълков

Жълти картони: Велко Йеленкович, Кристиян Стоянов (С); Лучиано Скуадроне, Карлос Алгара, Викторио Вълков (Б)

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!