“Ботев” (Пд) взе само точка от “Тича

“Моряците” и “канарчетата” завършиха 0:0

Черно море и “Ботев” (Пловдив) не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в интригуващ мач от 5-ия кръг на “А” група. Срещата на “Тича” беше изпълнена с опасности и пред двете врати, като веднъж топката попадна в мрежата, но попадението не беше зачетено. Мариян Огнянов се разписа за “канарчетата”, но беше в засада.БЛИЦ

Още в началните минути възпитаниците на Стефан Генов и Ферарио Спасов се вкопчиха в здрава битка. Положенията започнаха да се редуват в следствие на което си размениха по няколко опасни положения. В 21-ата минута Иван Цветков обстрелва Георги Китанов, но младият страж на домакините спаси.

В 40-ата Георги Илиев изведе Ермес Паломино сам срещу Шеткус, вратарят на “Ботев” изби топката от краката му с шпагат.

В самия край на първата част “моряците” имаха нова възможност да вкарат гол. Александър Александров центрира в наказателното поле към Мирослав Манолев, който засече с глава, но неточно.

И през второто полувреме играта беше равностойна. В 83-ата минута удар на Манолов премина над напречната греда. Само минута по-късно Иван Цветков направи фрапантен пропуск, а нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал.

Двубоят по минути
4 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Ермес Паломино получи топката от Георги Илиев, финтира Ангел Рахов, след което бранителят на “Ботев” (Пловдив) го фаулира и получи жълт картон.
16 – Далечен удар на Самуел Камазола не затруднява вратаря на гостите от Пловдив Ернестар Шеткус.
21 – Иван Цветков обстрелва вратата на “моряците”, Китанов спасява.
40 – Георги Илиев изведе Паломино сам срещу Шеткус, вратарят на “Ботев” изби топката от краката му с шпагат.
44 – Самостоятелен пробив на Александров, шут, Шеткус избива.
45 – Край на първото полувреме.

46 – По една смяна и в двата отбора.
46 – smqna.jpg Костадин Дяков влиза в игра за “Ботев”, Петър Атанасов няма да бъде на терена през второто полувреме.
48 – Мариян Огнянов извежда Дяков зад защитата на “моряците”, Китанов обаче внимава и успява да изчисти.
63 – Силен изстрел на Християн Попов, топката прелита на сантиметри над напречната греда на вратата на гостите.
70 – ОТМЕНЕН ГОЛ! Мариян Огнянов реализира, но попадението не е зачетено заради засада.
72 – smqna.jpg Принудителна смяна за Черно море. Защитникът Детелин Димитров получи контузия и беше изнесен с носилка извън терена. На мястото му се появи Ивелин Янев.
75 – Удар на Дончо Атанасов излиза в аут.
90 – Добавеното време е 4 минути.
90+4 – Край на мача. Черно море и “Ботев” (Пловдив) завършиха 0:0.

ЧЕРНО МОРЕ – “БОТЕВ” (Пд) 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 12.Мартин Дечев, 91.Живко Атанасов, 4.Детелин Димитров (72-18.Ивелин Янев), 15.Александър Александров, 5.Самуел Камазола (58-11.Дончо Атанасов), 25.Сашо Александров, 9.Ермес Паломино, 21.Георги Илиев, 14.Георги Божилов (46-19.Християн Попов), 10.Мирослав Манолов
Резерви: 22.Пламен Колев, 18.Ивелин Янев, 30.Илиян Капитанов, 19.Християн Попов, 20.Стамен Ангелов, 99.Атанас Илиев, 11.Дончо Атанасов
Треньор: Стефан Генов

“БОТЕВ” (Пд): 23.Ернестас Шеткус, 11.Йордан Христов, 5.Бобан Грънчаров, 14.Ангел Рахов, 26.Артур Енрике, 10.Рубен Паласуелос, 16.Томаш Иршак, 9.Вандер Виейра (89-18.Станислав Костов), 90.Петър Атанасов (46-6.Костадин Дяков), 7.Мариян Огнянов (77-8.Тодор Неделев), 19.Иван Цветков
Резерви: 1.Христо Иванов, 28.Лазар Марин, 89.Стефан Станчев, 6.Костадин Дяков, 18.Станислав Костов, 8.Тодор Неделев, 17.Ивайло Димитров
Треньор: Ферарио Спасов