Дузпа в края спаси точката на Етър срещу ЦСКА 1948

Етър успя да спечели точка от домакинството си на ЦСКА 1948 след равенство 1:1 в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. Столичани поведоха в резултата в 50-ата минута с гол на Педриньо, а в своя край на срещата Иван Василев бе точен от дузпа, за да възстанови равенството . DSPORT.BG

“Червените” са шест в класирането с 36 точки, а Етър остава последен с 10 точки.

В следващия кръг ЦСКА 1948 посреща Славия, а Етър е гост на Ботев Пловдив.

В началните минути на срещата главите опасности пред двете врати липсваха.

В седмата минута Мартин Величков не се занимава с изстрел на Талис, който получава топката в наказателното поле от Бирсент Карагарен.

В 34-ата минута вратарят на Етър с лекота улови слаб удар на Бирсент Карагарен. Шест минути след това Карагарен стреля от дъгата на наказателното поле, шутът му бе блокиран, а топката стигна до Педриньо, който обаче я прати над вратата.

В отговорната атака Ивайло Димитров стреля с глава, но доста слабо и Наумов улови.

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 поведе в резултата. Стив Фуртадо отне и напредна по фланга подаде към Талис, който се върна към Педриньо, а осмицата на столичани с удар по земя преодоля Величков за 0:1 в 50-ата минута.

След попадението Педриньо показа, че изпитва болка в глезена, а няколко минути след това бе заменено от Радослав Кирилов.

В 69-ата минута влиза като резерва Горка Ларучеа намери Николай Янков в наказателното поле, което обаче стреля покрай вратата.

В 74-ата минута Талис имаше опции за добавяне в наказателното поле, но реши да играеш сам и стреля неточно.

Килиан Гесум стреля над вратата на Наумов пет минути преди края на двубоя.

В последната минута на двубоя Васимир Ел-Хатиб свири дузпа за нарушение на Никола Илиев срещу Ловре Кнежевич в наказателното поле. Зад топката застана Иван Василев, който прати Даниел Наумов във втория ъгъл за 1:1.

Етър – ЦСКА 1948 1:1

0:1 Педриньо 50′, 1:1 Иван Василев 90′

Етър:  22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов (К), 4. Георги Александров, 5. Килиан Гесум, 13. Дидис Пита (46 – 28. Николай Янков), 25. Крум Стоянов (64 – 94. Жан-Марк) Тибуе), 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 23. Моузес Кандидус (64 – 6. Горка Ларучеа), 8. Мартин Моран (64 – 10. Ловре Кнежевич), 18. Йоаким Карсела, 14. Ивайло Димитров (64 – 9. Иван Василев)

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 77. Мартин Нилолов, 17. Атанас Атанасов, 6. Горка Ларучеа, 10. Ловре Кнежевич, 9. Иван Василев, 28. Николай Янков, 94. Жан-Марк Тибуе, 33. Луис Кордова

старши треньор: Светослав Петров

ЦСКА 1948:  29. Даниел Наумов, 7. Талис, 8. Педриньо (54 – 10. Радослав Кирилов), 9. Бирсент Карагарен (72 – 17. Никола Илиев), 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 20. Антонио Вутов (72 – 25. Евгений Сердюк), 22. Реян Даскалов (К), 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев (72 – 21. Емил Ценов)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 6. Радослав Илиев, 10. Радослав Кирилов, 17. Никола Илиев, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 91. Райън Бидунга, 99. Марио Топузов

старши треньор: Николай Панайотов

стадион: „Ивайло“, Велико Търново

съдия: Васимир Ел-Хатиб

Новините на Dsport и във  FacebookViberYouTubeTikTok  и  Instagram !