Локомотив Пловдив доминира и логично обърна Ард

Локомотив Пловдив победи Арда с 2:1 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Отборът от Кърджали поведе в резултата още в 5-ата минута, след като Абубакар Тунгара се възползва от грешка на Динко Хоркаш. Пловдивските “железничари” обаче направиха пълен обрат след попадения на Бабакар Дион и Евандро от дузпа.DSPORT.BG

С успеха Локомотив събра 41 точки и се изкачи до 4-ото място в таблицата, докато Арда е 7-и с 31 пункта. В следващия кръг отборът на Александър Томаш ще приеме Хебър, а кърджалийци ще гостуват на Левски.

Арда поведе в резултата още в 5-ата минута. Мартин Паскалев върна топката по неудобен начин към Динко Хоркаш. Вратарят се опита да изчисти кълбото, но го прати право в Абубакар Тунгара, който впоследствие нямаше как да пропусне на празна врата.

11 минути по-късно Локомотив Пловдив можеше да изравни. Футболист на пловдивските “железничари” изпълни статично положение. Защитата на Арда не успя да изчисти добре топката и след разбъркване Мартин Райнов я прати в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 31-ата минута още един гол на Локомотив бе отменен. Евандро центрира в наказателното поле и намери Бабакар Дион, който от границата на вратарското поле прониза вратата на Анатолий Господинов. След дълго преразглеждане със системата ВАР, попадението бе признато и равенството бе възстановено.

В добавеното време на първата част Абубакар Тунгара успя да продължи към Станислав Иванов в пеналтерията. Българинът стреля, но ударът му бе блокиран от Мартин Паскалев и не затрудни Хоркаш.

В 56-ата минута Борислав Цонев открадна топката и продължи към Тонислав Йорданов, който пробва удар от наказателното поле, но той бе спрян от Мартин Паскалев.

Седем минути по-късно пловдивските “железничари” можеха да стигнат до пълен обрат. Ангел Лясков центрира и Мартин Паскалев засече топката с глава, но Господинов показа отличен рефлекс и изби топката в напречната греда.

В 70-ата минута Локомотив Пловдив получи дузпа. Ангел Лясков пробва центриране, но то бе спряно с ръка от Пламен Крачунов. Евандро застана зад топката и не остави шансове на Господинов, след като го прати в грешната посока.

11 минути след това Арда можеше да стигне до равенството. Станислав Иванов проби и намери Ел Мами Тетах в пеналтерията, но техничният му удар към далечния ъгъл бе спасен от Хоркаш.

В 88-ата минута Локомотив Пловдив организира опасна контраатака. Димитър Илиев подаде към Дион в наказателното поле. Неговият изстрел бе спасен от Господинов, но топката се върна при Илиев. Той продължи към Мичи Нтело, който заложи кълбото на пътя на Евандро, но той прати удара си в Нтело и не застраши вратата на Господинов.

Арда – Локомотив Пловдив 1:2

1:0 5′ – Абубакар Тунгара

1:1 31′ – Бабакар Дион

1:2 71′ – Евандро

Арда: 1. Анатолий Господинов – 6. Пламен Крачунов, 18. Джелал Хюсеинов, 12. Принц Окезие, 20. Деян Лозев (90+1′ – 4. Милен Стоев) – 10. Борислав Цонев, 80. Лъчезар Котев (К), 33. Иван Тилев (65′ – 26. Ел Мами Тетах), 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов – 19. Тонислав Йорданов (74′ – 11. Борис Тютюков)

Резерви: 24. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков

Старши треньор: Александър Тунчев

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев – 17. Мартин Райнов (75′ – 9. Мичи Нтело), 6. Христо Иванов, 21. Евандро (20. Милош Петрович) – 10. Йоан Баи (79′ – 16. Кристиян Пешов), 7. Бабакар Дион (22. Ивайло Иванов), 14. Димитър Илиев (К)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 19. Владимир Медвед, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело, 5. Тодор Павлов