Това бе вечерта на Вион! ЦСКА сефтоса Националния с лесен успех над Ботев Враца

ЦСКА постигна абсолютно безпроблемна победа с 3:0 срещу Ботев Враца на стадион „Васил Левски“ в мач от 21-вия кръг на efbet Лига. Това е първа среща на “червените” на Националния стадион след преместването заради бъдещата реконструкция на “Българска армия”, а мачът принадлежеше на Тибо Вион, който се отчете с два изумителни гола.

“Армейците” поведоха в 20-ата минута с изключително красив гол на Тибо Вион от дистанция. В 36-ата минута Тобиас Хайнц наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос и покачи на 2:0. В добавеното време на първата част гол на Фернандо Каранга не бе признат заради засада. Вион изтреля нов мощен шут в 61-вата минута и отбеляза извънземно попадение.DSPORT/BG

С успеха ЦСКА събра 45 точки, като заема втората позиция във временното класиране с равен актив с лидера Черно море, докато Ботев Враца е предпоследен, 15-и, с 13 точки. За „армейците“ предстои именно мач с „Морето“ на „Тича“. Северозападният тим пък приема Пирин Благоевград в следващия кръг.

Началото на мача бе предшествано от минута мълчание в памет на Васил Левски и Петър Жеков.

В 15-ата минута Ботев Враца бе много близо до попадение, след като Даниел Генов проби отляво и навлезе в наказателното поле, след което пусна успоредно подаване по земя за Илкер Будинов, който бе непокрит, но се размина с топката, а същото стори и Димитър Евтимов.

В 20-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата. Амос Юга хвърли тъч към наказателното поле, а защитник на Ботев Враца не успя да изчисти добре и подари топката на Тибо Вион, който изстреля истински снаряд по земя с едно докосване от около 20 метра и не остави никакви шансове на Федрико Бариос – 1:0.

Четири минути след това “армейците” можеха да отбележат и второ попадение, след като Амос Юга нанесе много неточен удар от дистанция, но Джонатан Линдсет сложи път на топката и я отклони към вратата на Бариос, който обаче внимаваше и се справи.

Половин час игра след началото на срещата Ботев Враца достигна до първото си сериозно положение, след като Бубакар Траоре изведе Браян Переа очи в очи с Димитър Евтимов, който отлично затвори ъгъла и изби в корнер.

В 31-вата минута Тобиас Хайнц центрира елегантно за Джонатан Линдсет, който засече от воле и разтресе десния страничен стълб с мощен шут. Секунди след това при центриране на Хайнц от свободен удар Фернандо Каранга засече с глава, но Федерико Бариос изби в корнер.

В 36-ата минута логичното се случи и ЦСКА отбеляза второ попадение. Амос Юга центрира отдясно, Федерико Бариос излезе и прекъсна центрирането, но действа много неуверено и изпусна топката, Тобиас Хайнц я отне и с левия крак много прецизно я мушна между трима защитници на Ботев Враца, с което покачи на 2:0.

В добавеното време на първата част Тобиас Хайнц пусна изключително извеждащо подаване по въздух за Фернандо Каранга, който излезе сам срещу вратаря Бариос, технично го прехвърли с едно докостване и прати топката в мрежата, но бразилецът бе в положение на засада и голът не бе признат.

Това бе всичко по-интересно през първото полувреме.

Първото голово положение за втората част дойде в 57-ата минута, като бе на сметката на ЦСКА. Тобиас Хайнц центрира от корнер, Браян Кордоба отклони за Фернандо Каранга, който с бедро опита да отклони от близка дистанция, но уцели единствено левия страничен стълб.

В 59-ата минута Иван Турицов проби отдясно и пусна към Фернандо Каранга, той продължи за Матиас Фаетон, който намери Джонатан Линдсет, чийто удар под напречната греда бе спасен по мнгоо добър начин от Федерико Бариос.

Бариос обаче бе абсолютно безпомощен в 61-вата минута на срещата. Тибо Вион отново демонстрира, че този мач му принадлежи и изстреля истинска бомба от над 30 метра, топката по никакъв начин не промени трайекторията си, докато летеше към вратата, и навести мрежата на Ботев Враца – 3:0!

В 76-ата минута Станислав Шопов отне топката на границата на наказателното поле на Ботев Враца, след което навлезе в него отдясно и нанесе диагонален шут към долния десен ъгъл, но Федерико Бариос изби. В 85-ата минута Данило Асприля получи отдясно и намери Шопов, който пробва интересен удар, но покрай десния страничен стълб.

В първата минута от добавеното време Станислав Шопов изведе Асприля, който нанесе удар, но Мартин Христов блокира и изби в корнер. При последвалото изпълнение Шопов центрира за Асприля, който отклони с ножичен удар, Каранга се размина с топката на метър пред голлинията, а Ласана Н‘Диайе успя да изчисти.

Това бе и последното стойностно отиграване на Националния стадион „Васил Левски“, а ЦСКА започне престоя си извън „Българска армия“ с категоричен успех с 3:0 над Ботев Враца.

Нестор Ел Маестро: Беше важно да спечелим първия си мач (ВИДЕО)
Янев: Ще трябва да се борим със самите себе си, работим Ботев Вр да остане в елита (ВИДЕО)
Вион: По-добре не може да бъде

ЦСКА – БОТЕВ ВРАЦА 3:0
1:0 Тибо Вион 20′, 2:0 Тобиас Хайнц 36′, 3:0 Тибо Вион 61′

ЦСКА (4-1-2-1-2): 25. Димитър Евтимов – 19. Иван Турицов (71′ – 20. Мартин Стойчев), 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба (78′ – 2. Юрген Матей), 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга (К) – 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет (71′ – 8. Станислав Шопов) – 14. Тобиас Хайнц (80′ – 17. Емануел Шакич) – 9. Фернандо Каранга, 11. Матиас Фаетон (71′ – 30. Данило Асприля)

Резерви: 12. Марин Орлинов – 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович

Треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Враца (4-1-4-1): 34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса, 21. Бубакар Траоре, 20. Мартин Христов, 13. Мартин Ачков – 77. Стефан Велев – 7. Илкер Будинов (90+1′ – 88. Иван Нешков) – 24. Мартин Смоленски (78′ – 37. Марио Киконда), 9. Даниел Генов (К) (65′ – 15. Мирослав Маринов), 10. Спас Георгиев (90+1′ –  5. Петко Ганев) – 19. Браян Переа (78′ – 11. Ласана Н‘Диайе)

Резерви: 76. Красимир Костов – 14. Марко Мажуга, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса