Обновеният ЦСКА с класика срещу Ботев (Враца) (СНИМКИ)

Отборът на ЦСКА победи гостуващия на стадион „Славия” Ботев (Враца) с 3:0 в среща от 5-ия кръг на „А” група. „Червените” не посрещнаха врачани на собствения си стадион, поради ремонта на „Българска армия”.NOVSPORT.COM

Анисе откри резултата от дузпа в 26-ата минута, а в 62-ата отново той удвои аванса на “армейците”. Крайният резултат оформи Антон Карачанаков в 80-ата минута.

Изпълнителният директор на ЦСКА Венцислав Живков изгледа на живо първата част на мача, но напусна стадиона на почивката под бурните освирквания на феновете.

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов най-накрая имаше възможност да използва новопривлечените футболисти, които няма картотеки в първите четири кръга от първенството. Домакините имаха пълно превъзходство през целия двубой и можеха да постигнат далеч по-изразителна победа, ако не бяха многото пропуски пред вратата, пазена от Михаил Иванов.

Тодор Янчев можеше да изведе своя тим напред още в 9-ата минута, но от непосредствена близост стреля в гредата.

В 26-ата минута Нилсон Антонио нахлу отляво в наказателното поле на Ботев, но бе спрян непозволено от бранител на гостите и главният рефер Ангел Баялцалиев не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Анисе, който хладнокръвно реализира, откривайки резултата.

Единственото по-опасно положение пред вратата на домакините бе силен удар на Флориано от около 20 метра, но Томас Черни се намеси блестящо и предотврати опасността.

„Червените” започнаха вихрено второто полувреме и можеха още в началните минути след почивката да натрупат сериозна преднина, но невероятни пропуски направиха Сержиньо, Крачунов и Карачанаков.

В 62-ата минута обаче Анисе не сбърка, засичайки с глава центриране на Сержиньо отляво.

Резултатът придоби класическо изражение десет минути преди края, когато Антон Карачанаков отбеляза поредното си красиво попадение.

По този начин отборът на ЦСКА временно се изкачи на шеста позиция в класирането с актив от 8 точки, докато тимът от Враца остава закотвен на дъното без нито един спечелен пункт.

Джулиано Сондзони

90′ Край на срещата
89′ Пламен Крачунов бележи четвърто попадение във вратата на Ботев, но има маркирана засада
88′ “Червените” владеят продължително топката. Срещата се доиграва
81′ Напуска Анисе
81′ Последна смяна в тима на ЦСКА. Станко Йовчев се появява в игра
80′ 3:0! Антон Карачанаков нахлу отдясно в пеналтерията, след което с безпощаден удар по диагонала направи резултата класически
76′ Пропуските пред вратата на Ботев продължават. Този път Тасио не успя да се разпише от абсолютно чиста позиция
72′ Излиза Флориано
72′ Последна смяна в тима на гостите. Челесте влиза на терена
70′ Саша влиза на негово място
70′ Смяна в отбора на ЦСКА. Пакурар напуска
68′ Кабалеро също е официално предупреден
68′ Жълт картон за Александру Пакурар, който се сдърпа с Пабло Кабалеро
67′ Жайро стреля силно от пряк свободен удар. Топката рикошира в стената и излезе в корнер
64′ Амендола напуска
64′ Втора смяна в тима на гостите. Сама Россо влиза в игра
62′ ГОООЛ за ЦСКА! Анисе прави резултата 2:0, след като засече с глава центиране отляво на Сержиньо!
61′ Далечен удар на Пакурар преминава на 2-3 метра встрани от вратата на врачани
58′ Несериозно изпълнение на Сержиньо, който стреля изключително неточно от около 30 метра
55′ Вместо него в игра се появява Роча Фернандо
55′ Първа смяна и в състава на гостите. Александър Якимов напуска терена
52′ Първи жълт картон в срещата. Получава го Игнасио Варела
50′ Два последователни пропуска за ЦСКА! Първо след центриране отдясно Крачунов с глава прати топката в лявата греда. Секунди след това Каранаков излезе очи в очи с Михаил Иванов, но не успя да го преодолее
48′ Сериозен пропуск на Сержиньо! След центриране отдясно на Карачанаков Тасио се размина с топката, а Сержиньо от няколко метра не успя да вкара в полуопразнената врата!
46′ Присо отстъпва мястото си на терена
46′ На почивката е извършена една смяна в състава на ЦСКА. Тасио влиза в игра
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на първото полувреме
41′ Тодор Янчев намери Карачанаков на границата на наказателното поле. Младокът отправи опасен фалцов удар, който премина на метър встрани от лявата греда
39′ В последните няколко минути липсват головите опасности пред двете врати. Играта е предимно в централната част на терена
32′ Гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от около 30 метра. Илия Илиев обаче стреля право в стената
30′ Отлична възможност за Бандаловски да удвои преднината на ЦСКА. Бранителят нахлу отдясно в наказателното поле на Ботев, след което стреля силно от малък ъгъл, но удара му бе париран от Миахил Иванов
29′ Много добра намеса на Черни, който отрази опасен удар на Роберто Флориано от далечна дистанция
26′ ГОООЛ за ЦСКА! Анисе не остави шансове на Михаил Иванов, след като прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата
24′ Дузпа в полза на ЦСКА! Нилсон нахлу отляво в наказателното поле, след което бе фаулиран от бранител на Ботев и Ангел Баялцалиев не се поколеба да посочи бялата точка
19′ Присо засече с глава центриране на Сержиньо отдясно, но стреля встрани от вратата на Ботев
18′ Гостите създадоха най-опасното си положение от началото на срещата. Амендола се озова на чиста позиция, но от малък ъгъл стреля право в Томас Черни
17′ Удар на Пакурар от 25 метра попада право в тялото на стража на врачани
17′ Бандаловски пробва да изведе хитро Присо между двама бранители на Ботев, но камерунецът е бил в положение на засада
16′ Далечен удар на Сержиньо преминава над вратата на гостите
14′ Продължителна атака на ЦСКА завърши с опасно центриране на Бандаловски в наказаателното поле. Последва корнер за “червените”, след който не се случи нищо опасно
11′ Карачанаков намери Анисе на дъгата на наказателното поле. Мадагаскарецът се завъртя и веднага отправи удар, но прати топката над напречната греда
10′ Центриране на Нилсон отляво попада право в ръцете на Михаил Иванов
9′ Изключителен пропуск на Тодор Янчев! След добро включване на Бандаловски по дясното крило, топката бе подадена към Карачанков, който центрира прострелно успоредно на голлинията, но Тодор Янчев от непосредствена близост уцели дясната греда на вратата
7′ Очаквано отборът на ЦСКА е по-активен в началните минути на срещата. Домакините имат сериозно преимущество във владението на топката, но до този момент не са създали чисто голово положение
7′ Анисе засече с глава центриране на Нилсон отляво, но не намери очертанията на вратата
6′ Далечен удар на Карачанаков не застраши с нищо Михаил Иванов
5′ Феновете на ЦСКА са разположени в сектор “А” на стадион “Славия”, тъй като сектор “В” е затворен. Агитката на “червените” наброява около 1500 души. Гостите от Враца пък са не повече от 30
4′ Присо не успя да овладее топката след добро центриране на Карачанаков отдясно, с което си навлече гнева на публиката
3′ Александър Якимов печеле ъглов удар за гостите. Последва късо изпълнение и нов корнер в полза на Ботев
3′ Анисе засече с глава центрирането на Сержиньо, но прати топката встрани от вратата
2′ Първи ъглов удар в полза на ЦСКА. Сержиньо напредна по дясното крило, след което пробва центриране към наказателното поле, но от тялото на бранител топката напусна очертанията на терена в корнер
1′ Ангел Баялцалиев дава начало на срещата