10 от Пирин засилиха Ботев Враца към Втора лига

Пирин Благоевград спечели с 2:1 битката за оцеляване срещу Ботев на стадион „Христо Ботев“ във Враца от 22-ия кръг на еfbet Лига. Победата за „орлетата“ е още по-ценна, защото те играха цяло второ полувреме с човек по-малко.DSPORT.BG

Аймен Суда отправи първия точен удар в мача в 9-ата минута, но Федерико Бариос не се затрудни.

Пирин направи много голям пропуск в 18-ата минута. “Орлетата” организираха бърза контраатака, при която Иван Тасев подаде на Данило Полонский, който стреля, но прати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

Пирин създаде нова добра възможност в 28-ата минута. Асен Дончев центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Комано не успя да нанесе добър удар, тъй като нямаше добър контакт с топката, а след намесата на Бариос тя напусна очертанията на терена и излезе в корнер.

Пирин Благоевград поведе с 1:0 в 29-ата минута. Аймен Суда центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Данило Полонский бе изпуснат от Мартин Христов и вкара топката във вратата на Федерико Бариос.

Пирин организира много бърза контраатака в 30-ата минута. Иван Тасев напредна, след което опита остър пас успореден на голлинията, но Бариос се намеси и го пресече.

В 40-ата минута Данило Полонский стреля от границата на наказателното поле на Ботев Враца, Федерико Бариос плонжира и спаси. След това Иван Тасев отблизо стреля при добавката, а топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

Съдията Кристиян Колев изгони пресилено за втори жълт картон Аймен Суда за нарушение в средата на терена, а Пирин остана с човек по-малко на терена.

Най-доброто положение за Ботев Враца през първата част дойде в добавеното време, когато Бубакар Траоре стреля, но слабо и право в ръцете на Максим Ковальов.

Ботев Враца бе по-активен от своя опонент на старта на второто полувреме. Марко Мажуга напредна по дясното крило в 47-ата минута, след което центрира на втора греда за Бубакар Траоре, чийто удар бе блокиран от бранител на Пирин.

Стефан Велев се възползва от рикоширала топката и стреля от воле от границата на наказателното поле на Пирин в 49-ата минута, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Максим Ковальов.

Максим Ковальов направи две последователни спасявания в 52-ата минута. Ковальов първо отрази удара на Стефан Велев от около 18 метра, а след това при добавката украинският вратар отказа и Браян Переа, спасявайки удара му от близка дистанция.

Пирин Благоевград поведе с 2:0 в 68-ата минута. Едуардо Кунде направи много груба грешка и позволи топката да му бъде отнета от Арно Лузайадио, който подаде към Юго Комано, а той прати топката под напречната греда във вратата на Федерико Бариос.

Даниел Генов направи грозна симулация в наказателното поле на Пирин, но съдията Кристиян Колев не посегна да покаже жълт картон на играча на Ботев Враца. Любопитно е, че в ситуацията ВАР арбитъра Георги Давидов повика Колев дори да прегледа ситуацията, но главният съдия остана на своето първоначално становище, че няма дузпа, което беше правилно.

Даниел Генов отправи опасен удар в 86-ата минута, но Ковальов се намеси и спаси.

Ботев Враца намали своя пасив в 88-ата минута. Мирослав Маринов проби по десния фланг, след което отклони топката към Ласана Н’дииайе, който с много силен удар вкара топката във вратата на Ковальов.

С тази победа Пирин Благоевград е четиринадесети с 19 точки, а Ботев Враца остава предпоследен – петнадесети с 13 точки.

В следващия кръг Пирин гостува на Арда, а Ботев Враца на Черно море.

Ботев Враца – Пирин Благоевград 1:2

0:1 Данило Полонский 29′

0:2 Юго Комано 68′

1:2 Ласана Н’диайе 88′

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 20. Мартин Христов, 28. Едуардо Кунде, 13. Мартин Ачков (66′ – 8. Клери Сербер) – 10. Спас Георгиев (46′ – 23. Браян Мендоса), 18. Диого Барбоса, 77. Стефан Велев (К) (71′ – 15. Мирослав Маринов), 21. Бубакар Траоре – 7. Илкер Будинов (46′ – 9. Даниел Генов), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга (71′ – 11. Ласана Н’диайе)

резерви: 76. Красимир Костов, 29. Мартин Бачев, 17. Чавдар Ивайлов, 37. Марио Киконда

старши треньор: Христо Янев

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов – 7. Асен Дончев, 5. Николай Бодуров (62′ – 8. Лазар Боянов), 38. Александър Дюлгеров (К), 6. Андрей Йорданов – 4. Аюб Абу (62′ – 73. Венцислав Бенгюзов), 83. Христо Попадийн (90+2′ – 13. Евгени Георгиев) – 11. Иван Тасев (62′ – 27. Георги Върбанов), 10. Аймен Суда, 14. Данило Полонский (57′ – 18. Арно Лузайадио) – 19. Юго Комано

резерви: 1. Марио Кирев, 9. Станислав Костов, 16. Мартин Георгиев, 20. Брайън Есало