Лукойл победи Цървена звезда и зае трето място в София

Лукойл Академик, снимка: Любомир Спиров/БГНЕС

Българският шампион Лукойл Академик (София) победи сръбския Цървена звезда с 85:75 точки и спечели третото място в международния турнир по баскетбол за мъже “Лукойл Екто спорт” в “Арена Армеец”.

От 19:00 часа на финала ще се срещнат Барселона и Панатинайкос.SPORTNI.BG

Организаторите обяви, че този турнир ще стане традиционен. Капитанът Тодор Стойков получи след мача Купата за третото място.

Сред зрители беше и спортният министър Свилен Нейков. Срещата между Лукойл Академик и Цървена звезда беше доста оспорвана.

“Студентите” успяха да поведат с над 10 точки в края на мача. След силни начални минути за гостите възпитаниците на Марин Докузовски успяха да наваксат изоставането си и след 10 минути имаха аванс от две точки – 22:20.

След равностойни втори 10 минути сръбските играчи се оттеглиха на почивката с три точки преднина, след като реализираха тройка със сирената.

В началото на третата четвърт Цървена звезда поведе с шест точки – 50:44, но българските шампиони изравниха.

“Студентите” започнаха последната част с аванс от 64:61, но след силна игра в защита и нападение успя да поведе с над 10 точки и да спечели мача.

За победителите Божидар Аврамов беше най-полезен с 19 точки, Мохамед Абукар добави 16 точки, а с 15 точки завърши Девин Грийн. От Цървена звезда с 15 точки завърши Морис Олмънд, а 13 точки добави Рашко Катич.

Среща за трето място на международния турнир по баскетбол за мъже “Лукойл Екто спорт”:

Цървена звезда (Сърбия) – Лукойл Академик (София) – 75:85 (20:22, 23:18, 18:25, 14:20)

– състав на Лукойл: Тодор Стойков 5, Тенчо Банев 0, Брендън Хийт 8, Девин Грийн 15, Мохамед Абукар 16 (Божидар Аврамов 19, Павел Маринов 3, Веселин Веселинов 4, Дарил Уоткинс 6, Томас Масамба 5, Николай Колев 4);