Юга вгорчи дебюта на Киров и прати ЦСКА на полуфинал в Sesame Купа на България

ЦСКА победи Арда Кърджали с минималното 1:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в четвъртфинален мач за  Sesame Купа на България  и намери място сред най-добрите 4 в турнира. Единственото попадение в срещата на реализирането на Амос Юга след хубава комбинация на „армейците“ при научено положение. Повторен дебют начело на Арда направи Николай Киров. DSPORT.BG

Освен ЦСКА, на полуфиналите се класират Ботев Пловдив и Хебър Пазарджик, като остава да се изиграе двубой между Лудогорец и ЦСКА 1948. За „армейците“ предстои домакинство срещу Берое в неделя. Арда пък ще се фокусира единствено върху първенството, където в следващия кръг ще се изправи в Кърджали срещу Пирин Благоевград, който също отпадна от Купата.

В осмата минута ЦСКА организира първото си по-опасно нападение. Тобиас Хайнц проби отляво и центрира към Марселино Кареасо, който се връща назад към Иван Турицов, а той стреля от границата на наказателното поле над вратата на Арда.

Две минути след това Тибо Вион проби през центъра и намери Джонатан Линдсет, който продължи към Тобиас Ханц, той нанесе удар, но бе блокиран от Джелал Хюсеинов и Анатолий Господинов улови без проблеми.

В 18-ата минута ЦСКА излиза напред в резултата след отлично изпълнение на научено положение. Хайнц пусна пас по земята към Линдсет, който елегантно с пета продължи към вратарското поле, където Амос Юга бе забравен и безпроблемно прати топката в мрежата – 1:0.

В 22-ата минута домакините бяха близо до второ попадение, след като Данило Асприля отлично проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле, след което се комбинира с Тобиас Хайнц, който нанесе удар, но бе блокиран от Хюсеинов.

Четвърт час по-късно Арда Кърджали създаде първото си главно положение в мача. Илия Юруков пусна извеждащо подаване към Станислав Иванов, който проби и намери Иван Коконов, а той стреля от движението, но над вратата на Густаво Бусато.

В 39-ата минута Станислав Иванов бе изпуснат от Тибо Вион, след което открадна топката от Християн Петров, който опитва да я изчисти, напредна, остана очи в очи с Бусато, но бразилският страж застана добре и отрази не чак толкова качествени му удари.

Това е и всичко по-интересно през първото полувреме.

В 49-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар на първа греда, където Юрген Матей засече топката с глава и застраши вратата на Арда, но Анатолий Господинов успя да избие и да предотврати опасността.

В следващия четвърт час темпото на игра значително спадна и интересни голови положения пред някоя от двете врати нямаше.

В 68-ата минута Данило Асприля проби през центъра и пусна топката към Джонатан Линдсет, който пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът на норвежеца бе много неточен и премина високо над вратата на Арда.

Пет минути по-късно Марселино Кареасо нанесе удар от воле, който обаче бе безпроблемно уловен от Анатолий Господинов. Малко след това Мартин Стойчев опита да вкара на бившия си тим, но диагоналният му удар прелетя над вратата.

В 89-ата минута влезлият от резервната скамейка Борис Тютюков бе близо до това да възстанови равенството, след като отправи хубав удар към долния десен ъгъл, но вкара твърде много фалц и топката премина покрай вратата на Бусато.

Това бе всичко по-интересно в мача и така ЦСКА се класира за полуфиналите в Sesame Купа на България!

Нестор Ел Маестро: Искаме да спечелим Купата (ВИДЕО)
Киров: Знаехме за това тяхно заучено положение, но бавно се наредихме (ВИДЕО)
Юга: Искаме да играем като Манчестър Сити или Барселона, но нямаме подобно качество в състава

ЦСКА – АРДА 1:0
1:0 Амос Юга 18′

ЦСКА (4-1-2-1-2): 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (74′ – 20. Мартин Стойчев), 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга – 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет – 14. Тобиас Хайнц (69′ – 17. Емануел Шакич) – 11. Матиас Фаетон, 30. Данило Асприля (83′ – 8. Станислав Шопов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 7. Улаус Скаршем, 13. Браян Кордоба, 23. Илиан Антонов

Треньор: Нестор Ел Маестро

Арда (4-2-3-1): 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 6. Пмален Крачунов, 18. Джелал Хюсеинов, 12. Принц Окезие – 77. Илия Юруков (69′ – 33. Иван Тилев), 80. Лъчезар Котев (К) (87′ – 11. Борис Тютюков) – 99. Станислав Иванов, 10. Борислав Цонев (46′ – 7. Абубакар Тунгара), 17. Иван Коконов (59′ – 26. Ел Мами Тетах) – 19. Тонислав Йорданов,

Резерви: 13. Петър Петров – 2. Густаво Каскардо, 8. Станислав Дюлгеров, 32. Христо Митев, 93. Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

Съдия: Станимир Тренчев

Жълт картон: Амос Юга (ЦСКА), Деян Лозев (Арда)

ВАР: Иво Андреев

Хебър е на полуфинал за Sesame Купа на България след драматична развръзка срещу Пирин