С дузпа и автогол Черно море продължи добрата си серия срещу Ботев Враца

Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в първия двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев даде преднина на “моряците” през първата част, а след рикошет в гърба на Меси Биатумусока в 71-ата минута варненци поведоха с 2:0. Десет минути преди края на срещата Мирослав Маринов върна едно попадение за врачани, но то остана единствено за тима на Христо Янев.

Последният успех на Ботев Враца срещу Черно море датира от 2018-а година.

Срещата започна с домакински натиск на Черно море, но интересните ситуации липсваха в първите минути.

В 11-ата минута Пабло Гарсия открадна топката и изпревари Браян Переа, но Федерико Бариос успя да избие в корнер.

В 27-ата минута Бубакар Траоре навлезе в наказателното поле, а Иван Дюлгеров успя да излезе и да скъси ъгъла. Четири минути след това Живко Атанасов сбърка и подаде топката на Траоре, който опита да прехвърли Дюлгеров, но прати топката покрай вратата.

В 39-ата минута Черно море получи правото да изпълни дузпа, след като Мартин Ачков извърши нарушение срещу Илиан Илиев-младши. Зад топката застана Атанас Илиев, който не остави шанс на Барбоса за 1:0.

След почивката Илиан Илиев пусна в игра Едгар Пашеко на мястото на Мишаел Алвес.

Първата възможност след почивката се откри пред Андреяс Калкан, който обаче стреля право в ръцете на Бариос. В 64-ата минута след центриране от корнер Даниел Димов стреля с глава, но встрани от целта.

Три минути след това Виктор Попов върна към Атанас Илиев, но след рикошет неговият удар не намери целта. В 68-ата минута Едгар Пашеко бе отказан от Бариос, след като отправи изстрел отблизо.

В 71-ата минута Илиан Илиев-младши центрира от свободен удар, а при опита на Стефан Велев да изчисти топката тя се отби в гърба на Меси Биатумусока за 2:0.

В 80-ата минута Ботев Враца върна един гол чрез Мирослав Маринов, който се разписа отблизо за 2:1.

В 85-ата минута Едгар Пашеко превзе голяма част от терена, но преди да стигне до наказателното поле топката му бе отнета.

В 88-ата минута старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев получи червен картон и напусна техническата зона. В следващия мач на врачани срещу Арда на стадион “Христо Ботев” Янев няма да може да води отбора.

В добавеното време на срещата Браян Переа стреля от пряк свободен удар до дъгата на наказателното поле, но прати топката право в стената.

Илиан Илиев-младши: Колективът е много силен, в съблекалнята мечтаем

Илиан Илиев: Имаше напрежение, но важни са трите точки (ВИДЕО)

Янев, след като бе изгонен срещу Ботев Вр: Тотално объркване от страна на хората, които определят правилата

Черно море – Ботев Враца 2:1

1:0 Атанас Илиев 41′, 2:0 Меси Биатумусока (авт), 2:1 Мирослав Маринов 80′

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 33. Мишаел Алвес (46 – 23. Едгар Пашеко (90+3 – 29. Берк Бейхан), 16. Андреяс Калкан (81 – 15. Даниел Мартин), 11. Илиан Илиев-младши (76 – 17. Мартин Милушев), 9. Атанас Илиев (76 – 86. Исмаил Иса)

Резерви: 84. Християн Славков, 29. Берк Бейхан, 15. Даниел Мартин, 23. Едгар Пашеко, 86. Исмаил Иса, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов

Треньор: Илиан Илиев

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 21. Бубакар Траоре, 19. Браян Переа, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков (62 – 7. Илкер Будинов), 77. Стефан Велев, 27. Меси Биатумусока, 11. Ласана Н’диайе (62 – 9. Даниел Генов), 8. Клери Сербер (76 – 15. Мирослав Маринов), 18. Диого Барбоса (66 – 37. Марио Киконда), 23. Браян Мендоса

Резерви: 76. Красимир Костов, 9. Даниел Генов, 28. Едуардо Кунде, 7. Илкер Будинов, 37. Марио Киконда, 20. Мартин Христов, 24. Мартин Смоленски, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев

Треньор: Христо Янев

Съдия: Васил Минев