Гол на Локо Сф в края стопи още повече надеждите на Етър за спасение

Локомотив София победи драматично с 2:1 Етър в двубой от 23-тия кръг на efbet Лига.

Търновци пропуснаха няколко добри шанса да поведат в резултата през първата част, а в началото на втората Горка Ларучеа си вкара автогол и Локо Сф поведе с 1:0.DSPORT.BG

Последните минути на двубоя бяха изключително драматични, след като в 81-ата минута Иван Василев изравни за Етър, но минута преди края на редовното време Ивайло Найденов отново върна аванса на столичните “железничари”.

Така тимът на Данило Дончич се изкачи на десетата позиция, задминавайки Берое, който също има 25 точки, но столичани излязоха като краен победител в срещата между двата тима в Стара Загора. Етър остава закотвен на дъното с 10 точки.

Първата интересна ситуация бе във втората минута, когато Димитър Митков нанесе удар от границата на наказателното поле, но Мартин Величков се справи с опасността.

Етър отговори в петата минута – Георги Ангелов, стреля от дистанция, но Любенов успя да избие в корнер с добра намеса.

В 14-ата минута Величков сбърка, след като Ангелов върна към него, но за щастие на стража успя да играе с топката преди тя да мине голлинията.

В следващите минути опасните ситуации пред двете врати липсваха.

В 29-ата минута Етър бе много близо до гола. Жан-Марк Тибуе с дълъг пас качи топката на главата на Мартин Моран, който уцели гредата, а при добавката на Ловре Кнежевич Бруно Франко изчисти току пред голлинията.

В 38-ата минута Етър пропусна нова много добра възможност, като Иван Василев успя да отправи три изстрела към вратата. При първия му удар Александър Любенов с една ръка изби в напречната греда, последва добавка от Василев, която стражът на Локомотив отрази с крак, а при третия опит на нападателя да намери целта Бруно Франко изчисти топката.

В началото на втората част Локомотив София наказа домакините за пропуските им през първата част. Красимир Милошев центрира от свободен удар, а Горка Ларучеа заби топката в собствената си врата.

В 65-ата минута Красимир Станоев видя, че Величков е излязъл доста напред и отправи изстрел зад центъра, но стража на Етър успя да се върне назад, за да чукне топката и да я прати в страничния стълб.

В 71-ата минута Йоахим Карсела стреля от пряк свободен удар, но твърде неточно.

Десет минути след това Етър успя да се върне в мача. Николай Янков пусна към Иван Василев, който отправи диагонален изстрел, а топката се отклони в Гонсало Кардосо и стана неспасяема за Любенов.

Три минути преди края Мартин Величков отрази изстрел на Валентин Николов, а след това Димитър Митков стреля неточно от малък ъгъл.

В 89-ата минута опката стигна до влезлия като резерва Ивайло Найденов след подаване на Стив Траоре и юношата на Левски прати топката във вратата на Етър за 2:1.

Етър – Локомотив София 1:2

0:1 Горка Ларучеа (авт) 53′, 1:1 Иван Василев 81′, 1:2 Ивайло Найденов 89′

Етър: 22. Мартин Величков, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 6. Горка Ларучея, 9. Иван Василев, 10. Ловре Кнежевич, 18. Йоахим Карсела, 8. Мартин Моран , 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 94. Жан-Марк Тибуе, 13. Дидис Лутумба Пита

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 5. Килиян Гюсъм, 33. Луис Мина, 77. Мартин Николов, 14. Ивайло Димитров, 28. Николай Янков, 23. Мосес Кандидус, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов

Треньор: Светослав Петров

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 2. Гонсало Кардосо, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 13. Селсо Рапосо (69 – 22. Ивайло Найденов), 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов (69 – 15. Лука Иванов), 16. Симеон Мечев, 45. Димитър Митков

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 15. Лука Иванов, 98. Стив Траоре, 93. Стефан Ламбезе, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков

Треньор: Данило Дончич