Крумовград се разправи с безличен Локомотив Пловдив

Крумовград се наложи над Локомотив Пловдив с 3:1 на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в мач от 23-ия кръг в efbet Лига. Домакините успяха да поведат в 54-ата минута чрез Серкан Юсеин, а Джунейт Али удвои преднината на своя тим в 76-ата минута. Александър Колев пък сложи официално точката на спора с попадението си в 80-ата минута на срещата. Локомотив Пловдив остана и с човек по-малко на терена в 85-ата минута, когато Владимир Медвед получи втори жълт и респективно червен картон. „Смърфовете“ все пак вкараха почетен гол, но той дойде в добавеното време, а негов автор бе Мичи Нтело.DSPORT.BG

След третия си пореден успех в пролетния дял в efbet Лига Крумовград се изкачва до 7-мо място с актив от 33 точки, докато Локомотив Пловдив продължава да бъде 5-и с 41 пункта.

В първия четвърт час от срещата Крумовград бе по-активният от двата тима, но чистите положения пред двете врати липсваха.

Първата чиста възможност в двубоя бе на сметката на Крумовград в 24-ата минута, когато Серкан Юсеин отправи мощен изстрел от средна дистанция, но Кристиан Томов внимаваше и успя да избие топката.

В следващите минути двата отбора допускаха много грешки при своите разигравания и не съумяха да организират добри нападения.

Оливер Кандем проби отдясно в наказателното поле на Крумовград в 43-ата минута и сви топката за Мартин Райнов, който с удар от границата на наказателното поле потърси долния ляв ъгъл на вратата, но не успя да порази целта.

Хорхе Сегура допусна груба грешка в защита, а Диего Рапосо пресече подаването и комбинира с Алекс Колев, който получи топката и шутира от близка дистанция. Кристиан Томов обаче показа добър рефлекс и отрази в 45-ата минута. След разбъркване в наказателното поле от последвалия корнер, топката достигна до Димитър Тонев, който не се поколеба да шутира, но право в напречната греда на вратата.

Крумовград започна по-активно второто полувреме. В 50-ата минута Кристиан Томов направи груба грешка и подари топката на Алекс Колев, който овладя и стреля мощно от близка дистанция. Стражът на Локомотив Пловдив отклони топката в напречната греда.

Димитър Тонев навлезе в наказателното поле, преодолявайки Хорхе Сегура и Евандро, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата в 53-ата минута.

Крумовград успя да излезе напред в резултата 54-ата минута, когато Джунейт Али изведе Димитър Тонев по лявото крилото на нападението. Юношата на Ботев Пловдив надбяга Мартин Паскалев и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Серкан Юсеин се разтегна, за да засече топката, изпращайки я в долния ляв ъгъл на вратата.

Футболистите на Локомотив Пловдив имаха претенции за дузпа в 64-ата минута при единоборство между Клайдер Машедо и Бабакар Дион, но Красен Георгиев направи знак, че играта трябва да продължи.

Патрик Луан напредна през средата чрез дрибъл в 65-ата минута, но остави топката за Димитър Тонев, който навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но Кристиан Томов отрази.

Димитър Илиев получи топката в близост до наказателното поле на Крумовград и комбинира с Мичи Нтело, който шутира от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата, пазена от Янко Георгиев в 67-ата минута.

Алекс Колев се възползва от нова груба грешка в отбраната на Локомотив Пловдив и комбинира с Ренан, който стреля от границата на наказателното поле на гостите, но Томов отрази. Последва добавка от страна на Октай Юсеин в 76-ата минута, но Мартин Паскалев успя да блокира изстрела точно пред голлинията. Джунейт Али обаче бе на правилното място в точния момент, за да опъне мрежата на Локомотив за втори път в срещата.

Крумовград успя да вкара и трети гол в 80-ата минута, когато Патрик Луан изведе Димитър Тонев по дясното крило на нападението. Фланговият футболист на домакините се справи с бранител на гостте и подаде успоредно на голлинията за Алекс Колев, който чукна топката във вратата.

Локомотив Пловдив остана с човек по-малко на терена в 85-ата минута, когато Владимир Медвед получи втори жълт, който бе заради симулация. По този начин беларусинът бе изгонен от главния арбитър Красен Георгиев.

Петър Андреев бе изведен от Димитър Илиев в наказателното поле на Крумовград в 88-ата минута и стреля, но ударът му бе блокиран.

Във втората минута на добавеното време Локомотив Пловдив стигна до почетно попадение, след като Бабакар Дион центрира към Мичи Нтело, който с глава прати топката в десния ъгъл на вратата.

Крумовград – Локомотив Пловдив 3:1

1:0 Серкан Юсеин 54′

2:0 Джунейт Али 76′

3:0 Александър Колев 80′

3:1 Мичи Нтело 90’+2′

Томаш: Ще трябва да градим нов отбор (ВИДЕО)

Станислав Генчев: Ако може да се борим за седмото място, ще го направим (ВИДЕО)

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров (К), 18. Клайдер Машадо – 2. Джунейт Али, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо (62′ – 17. Патрик Луан), 91. Вячеслав Велев – 23. Димитър Тонев (81′ – 80. Китан Василев), 10. Серкан Юсеин (73′ – 77. Октай Юсеин) – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар

Треньор: Станислав Генчев

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов – 16. Кристиян Пешов (78′ – 11. Петър Андреев), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Кандем – 17. Мартин Райнов (74′ – 22. Ивайло Иванов), 6. Христо Иванов (60′ – 9. Мичи Нтело) – 7. Бабакар Дион, 14. Евандро, 10. Йоан Баи (60′ – 19. Владимир Медвед) – 14. Димитър Илиев (К)