Добруджа победи Спортист (Своге) с 2:1

Добруджа победи Спортист Своге с 2:1 в мач от 23-ия кръг на Втора футболна лига, игран днес в Албена. Точните попадения за домакините отбелязаха Преслав Йорданов и Преслав Славков, за гостите – Джонатан Нсонде.
Мачът бе дебют за новия старши-треньор на добруджанци Тодор Киселичков.
„Жълто-зелените“ откриха резултата още в 4-ата минута чрез попадение на Преслав Йорданов. В 13-ата минута отново централният нападател бе близо до втори гол, но ударът му срещна гредата. В 35-ата минута юношата на Добруджа Преслав Славков покачи на 2:0 с далечен удар.
В 77-ата минута гостите върнаха един гол чрез Джонатан Нсонде.

Със спечелените три точки Добруджа е с 37 точки, като изпревари Струмска Слава от седмото място. Тимът от Радомир обаче ще изиграе своя двубой в понеделник.
В следващия кръг Добруджа гостува на Янтра Габрово. Двубоят е на 9 март, от 15.30 ч.

Снимка: фейбсук страница на ФК Добруджа 1919