Мастърклас на Шопов донесе лесен успех на ЦСКА срещу Берое

ЦСКА постигна убедителен успех срещу Берое с 3:0 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Станислав Шопов направи изключително силен двубой, след като бъде замесен и в трите попадения на своя отбор. Халфът открива резултата още в 3-ата минута след мощен изстрел с левия крак. 14 минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Франко Минго получи директен червен картон .DSPORT.BG

Вторият гол за “армейците” падна в 32-ата минута. Шопов извежда с феноменален пас Матиас Фаетон. Третото попадение за “червените” падна в началото на втората част, като българинът извършва второто си попадение в мача.

С победата ЦСКА събра 48 точки и се намира на 3-то място в таблицата. Берото продължава с лошото сине и се намира в серия от 5 поредни мача без победа в шампионата, като в този период на заралии дори не са известни гол. Тимът е 12-ти с 25 точки.

За “армейците” предстои гостуване на ЦСКА 1948, докато Берое ще приеме Черно море.

ЦСКА откри резултата още в 3-ата минута. Тибо Вион изпълни корнер, футболист на двата отбора се размина с топката и тя попадна на левия крак на Станислав Шопов, който с мощно изпълнение остави шансове на Артур Мота, след като кълбото попадна точно под напречната греда.

14 минути по-късно Берое остана с човек по-малко. Франко Минго допусна груба грешка и Фернандо Каранга му отне топката. Бранителят събори на земята нападателя и бе изгонен от Георги Кабаков, защото бе последен в отбраната на заралии. Тибо Вион изпълни последвалия свободен удар, но Мота спаси изстрелът му без проблеми.

В 28-ата минута Амос Юга центрира от левия фланг. Каранга успява да се освободи от защитник и стреля с глава. Мота обаче се намеси спокойно.

Четири минути по-късно ЦСКА стигна до втори гол. Станислав Шопов показа великолепен поглед върху играта и с техничен пас изведе Матиас Фаетон в наказателното поле. Офанзивният футболист не се поколеба и стреля от движението, като не остави шансове на вратаря на заралии.

В 38-ата минута Нестор Ел Маестро е принуден да извърши принудителната смяна, след като Юрген Матей получи контузия в леглото. Той е заменен от Енес Махмутович.

До края на първата част нямаше други опасности преди двете врати. На полувремето резултатът бе 2:0 в полза на ЦСКА.

В 48-ата минута “армейците” отбелязаха трето попадение във вратата на Берое. “Червените” организираха хубава постепенна атака. Появилият се на полувремето Улаус Скаршем изведе Матиас Фаетон в пеналтерията. Той върна топката към Шопов, който отбеляза втория си гол в мача.

Малко след това ЦСКА стигна до още едно опасно положение. Фаетон проби и навлезе навътре, след което стреля. Неговият удар обаче бе спасен по чудесен начин от Мота.

В 64-ата минута Скаршем си освободи пространство и навлезе в наказателното поле. Той стреля, но изпълнението му не затрудни стража на гостите.

Шест минути по-късно Данило Асприля бе изведен сам срещу Мота от Шопов, но ударът на офанзивния футболист премина встрани от десния страничен стълб.

Секунди след това Тобиас Хайнц стреля от далечно разстояние, след като получи от Скаршем. Вратарят на Берое се отчете с поредно спасяване.

В 82-ата минута Берое създаде първото си по-опасно положение в мача. Франсиско Сагардия получи в пеналтерията и върна към Франсиско Политино. Неговият удар бе блокиран, а след това Бусато спаси изпълнението на Сагардия.

Три минути преди края на редовното време Фернандо Каранга бе близо до първия си гол за ЦСКА при втория си престой в клуба. Той пусна технично топката покрай Мота, но кълбото не навести мрежата и премина встрани от десния страничен стълб.

С Бутонките напред: Празничен ЦСКА за празника
Ел Маестро: Много съм доволен с резултата и представянето (ВИДЕО)
Сагерас: Изграждаме отбор, който да бъде на високо ниво (ВИДЕО)
Шопов след силния мач срещу Берое: Надявам се това да бъде началото на една хубава поредица (ВИДЕО)

ЦСКА – Берое 3:0

1:0 3′ – Станислав Шопов

2:0 32′ – Матиас Фаетон

3:0 48′ – Станислав Шопов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 20. Мартин Стойчев, 2. Юрген Матей (К) (38′ – 22. Енес Махмутович), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга (46′ – 7. Улаус Скаршем), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет (67′ – 14. Тобиас Хайнц), 8. Станислав Шопов (78′ – 17. Емануел Шакич) – 11. Матиас Фаетон (67′ – 30. Данило Асприля), 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 3. Сейни Санянг, 4. Мено Кох, 7. Улаус Скаршем, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 30. Данило Асприля, 22. Енес Махмутович

Треньор : Нестор Ел Маестро

Берое:  1. Артур Мота – 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (К), 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони – 19. Карлос Алгара, 10. Франсиско Политино (85′ – 21. Дамян Йорданов), 24. Стефан Гаврилов (30′ – 14. Викторио Вълков) – 11. Уерик Каетано (85′ – 98. Роналдо Камара), 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле (61′ – 9. Франсиско Сагардия)

Резерви:  23. Димитър Алтънов, 3. Станислав Йовков, 98. Роналдо Камара, 25. Муса Диало, 14. Викторио Вълков, 7. Федерико Санети, 21. Дамян Йорданов, 8. Хавиер Силго, 9. Франсиско Сагардия