Лудогорец с рутинен успех над ЦСКА 1948, вратар дебютира за „червените“

Лудогорец постигна безпроблемна победа с 2:0 над ЦСКА 1948 на „Хювефарма Арена“ в мач от 23-ия кръг на efbet Лига навръх Националния празник – 3 март. Под рамката за столичани дебютира Петър Маринов, който е резерва в дублиращия отбор.DSPORT.BG

„Орлите“ бяха далеч по-добрият тим на терена, като не допуснаха „червените“ да застрашат вратата им. Това бе трета победа за разградчани над този съперник в рамките на 3 седмици след успех с дузпи за Суперкупата и 3:1 за Купата преди дни.

Лудогорец отбеляза по едно попадение в двете полувремена – в края на първото полувреме и в началото на второто. В 42-рата минута Аслак Фон Витри даде аванс на “орлите” с глава. В 53-ата минута Якуб Пьотровски покачи на 2:0, след като засече центриране на Тодор Неделев от корнер.

С успеха възпитаниците на Георги Дерменджиев се завърнаха на първото място във временното класиране с 51 точки, колкото има и Черно море. Лудогорец е с мач по-малко и по-добри показатели в преките мачове. ЦСКА 1948 е шести с 37 точки.

За Лудогорец предстоят гостуване на Ботев Пловдив и домакинство срещу Локомотив София преди паузата за националните отбори. Възпитаниците на Николай Панайотов пък посрещат ЦСКА в Бистрица в следващия кръг, а след това гостуват на Черно море.

В деветата минута Бърнард Текпетей стреля мощно от около 20 метра, но топката премина много високо над вратата на ЦСКА 1948. В 20-ата минута Оливие Вердон с крак отклони центриране от свободен удар към Якуб Пьотровски, който стреля слабо и неточно с глава.

В 29-ата минута Аслак Фон Витри пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле с по-слабия си ляв крак, но не уцели вратата на Петър Маринов. Три минути след това Лудогорец организира добра атака, която завърши с много неточен удар на Текпетей.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 пропиля златна възможност да излезе напред в резултата. Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб, Парвиз Умарбаев добави, Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел, отново на Умарбаев, прелетя над вратата.

В 42-рата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Руан Круз проби по лявото и центрира на втора греда, а след лек рикошет топката се озова на главата на Аслак Фон Витри, който от близка дистанция заби в мрежата за 1:0.

Това бе всичко по-интересно през първото полувреме.

Още преди началото на втората част Реян Даскалов получи жълт картон, след като влезе в пререкание с привържениците на Лудогорец, настанени в Сектор “В”.

Малко след началото на втората част Петър Маринов увисна при подаване от десния фланг, а Якуб Пьотровски засече от близка дистанция, но не успя да уцели опразнената врата.

В 53-ата минута Рик Джонатан проби добре по левия фланг и нанесе удар към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов, Бърнард Текпетей отправи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в корнер.

При последвалия ъглов удар Тодор Неделев центрира на първа греда, където Якуб Пьотровски направи залъгващо за отбраната на ЦСКА 1948 движение, с което си освободи пространство и засече с глава, а с помощта на десния страничен стълб покачи на 2:0.

В 63-ата минута Тодор Неделев центрира на първа греда от корнер, Якуб Пьотровски свали топката за Руан Круз, който засече от вратарското поле, но направи фрапантен пропуск и стреля вляво от вратата на Петър Маринов.

След известно затишие Рик Джонатан проби през левия фланг в 83-ата минута и нанесе удар от около 20 метра, но Петър Маринов изби. Секиунди по-късно Оливие Вердон също пробва късмета си от далечна дистанция, но много неточно.

Лудогорец натисна в следващите минути в търсене на трето попадение. Сонко Сундберг и Пьотровски измъкнаха топката от трудна ситуация, тя стигна до Кайо Видал, който стреля от границата на наказателното поле, но и той беше неточен.

Георги Дерменджиев: Имах съмнения за мотивацията

Николай Панайотов: Липсват победите но мисля, че отборът има потенциал

Пьотровски за битката за титлата: Най-важното е да се фокусираме върху нашето представяне

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 1948 2:0
1:0 Аслак Фон Витри 42′, 2:0 Якуб Пьотровски 53′

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси (85′ – 8. Клод Гонзалвеш) – 37. Бърнард Текптей (64′ – 77. Кайо Видал), 88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан – 99. Руан Круз (64′ – 9. Квадво Дуа)

Резерви: 12. Симон Слуга – 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Раи Насименто

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948 (4-2-3-1): 1. Петър Маринов – 22. Реян Даскалов (К) (71′ – 92. Пиер-Даниел Нгинда), 91. Райън Бидунга (46′ – 23. Емил Виячки), 3. Росен Божинов, 15. Симеон Василев –  28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев – 9. Бирсент Карагарен (58′ – 10. Радослав Кирилов), 7. Талис (82′ – 17. Никола Илиев), 8. Педриньо – 20. Антонио Вутов (58′ – 25. Евгений Сердюк)