Пирин не се огъна срещу Арда и си тръгна с точка от Кърджали

Арда и Пирин завършиха наравно 0:0 в предпоследния мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Домакините от Кърджали доминираха, имаха много голови шансове, но не съумяха да преодолеят Максим Ковальов. Вратарят на „орлетата“ беше безгрешен.DSPORT.BG

Така от втория опит завърналият се начело на кърджалийци Николай Киров не успя да стигне до победа. Неговият тим падна от ЦСКА с 0:1 за Купата при дебюта му. След ремито Арда остава на деветото място в класирането с актив от 32 точки, докато Пирин е 14-и с 20.

Киров: Не спечелихме мача, защото не отбелязахме гол

Бабич: Това не е нашият стил на игра

В 8-ата Пирин създаде първата опасност пред една от двете врати. Юго Комано комбинира с Данило Полонски, чийто удар не затрудни Анатолий Господинов.

Арда постепенно взе инициативата и започна да напада все по-настървено. Пет минути по-късно късметът покри гостите. Иван Тилев центрира от корнер. Пламен Крачунов засече, но в левия страничен стълб на вратата, пазена от Максим Ковальов.

Четвърт час след началото удар на Ел Мами Тетах от сериозна дистанция профуча заплашително над целта.

В средата на първата част „орлетата“ организираха хубава атака. Андрей Йорданов центрира право в ръцете на Господинов.

До 30-ата минута Арда направи два огромни пропуска. В 26-ата Иван Тилев беше изведен отдясно. Той намери Тонислав Йорданов на чиста позиция, но ударът на тарана от вратарското поле излезе в аут.

Малко по-късно отново Йорданов направи голям пропуск. Станислав Иванов подаде към Лъчезар Котев. Капитанът на Арда пропусна елегантно, а Тонислав Йорданов шутира, без да се бави. Отново обаче в аут.

Пет минути преди почивката домакинските фенове замръзнаха. Юго Комано беше изведен зад защитата на „небесносините“. Той финтира Джелал Хюсеинов и стреля, но топката се търкулна покрай десния страничен стълб на вратата на Арда.

В началото на втората част Станислав Иванов се измъкна от защитник и от аутлинията отправи прострелно центриране по земя. Със сетни усилия Ковальов успя да избие, преди да бъде нанесен удар.

В 54-тата минута Иван Тилев опита да изненада Ковальов с директно изпълнение от пряк свободен удар и го стори. Вратарят на Пирин все пак успя да избие в ъглов удар.

Натискът на Арда продължаваше, но без резултат. В 69-ата минута Станислав Иванов овладя в

Четвърт час преди изтичането на редовното време Арда организира стойностна атака. Последва центриране в наказателното поле. Тонислав Йорданов отклони с глава, без да затрудни Ковальов.

В 84-тата минута Борислав Цонев си освободи пространство за изстрел и отправи тежък такъв от далечно разстояние. Ковальов се беше позиционирал добре и успя да боксира.

До последния съдийски сигнал Арда търсеше попадението, но Максим Ковальов и защитата пред него издържа. В 4-тата минута от добавеното време Принц Окезие също изпробва стража на “орлетата”. Той изби.

Арда – Пирин 0:0

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо, 6. Пламен Крачунов (90′- 8. Станислав Дюлгеров), 12. Принц Окезие, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев (79′- 11. Борис Тютюков), 77. Илия Юруков (55′ – 10. Борислав Цонев 55′), 80. Лъчезар Котев – К, 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32.  Христо Митев, Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (90’+5′ – 16. Мартин Георгиев), 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Люзайадио (46′- 5. Николай Бодуров), 7. Асен Дончев (74′ – 8. Лазар Боянов), 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский (56′ – 27. Георги Върбанов), 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов (46′ – 25. Евгени Георгиев), 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 25. Евгени Георгиев, 8. Лазар Боянов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 5. Николай Бодуров

Треньор: Олександър Бабич

Съдия: Мартин Великов

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!