гола и 3 точки за Локо Пловдив след новия договор на Томаш

Локомотив Пловдив победи Етър Велико Търново с 2:0 на стадиона в парк „Лаута“ в първи мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Часове преди мач треньорът на домакините Александър Томаш поднови договора си с клуба до 2026 година.

Локомотив бе по-добър от тях и логично спечели. Димитър Илиев даде аванси на “смърфовете” в 60-ата минута след хубав пас на Мичи Нтело. Самият Нтело покачи 2:0 в 78-ата минута. В добавеното време Ангел Лясков след индивидуален пробив вкара за 3:0. DSPORT.BG

С успеха пловдивчани събраха 44 точки на петото място във временното класиране, колкото има и предишното домакинство на Левски е срещу Крумовград. Етър пък остава твърдо на последното място с 10 точки, на 3 зад Ботев Враца.

В следващия кръг, който е последен преди паузата за националния отбор, момчетата на Александър Томаш гостуват в столичния квартал „Овча купел“ на Славия. За играчите на Светослав Петров предстои тежко домакинство срещу Левски.

Първият четвърти час премина с леко териториално превъзходство на Локомотив Пловдив, но без нито едно интересно положение пред вашето от двете врати.

В 19-ата минута Мичи Нтело получава дълго извеждащо подаване и се озова срещу Мартин Величков, като стреля от малък ъгъл право в ръцете на вратаря. При паса към Нтело нападателят бе в засада.

Пет минути по-късно Кольо Станев отне топката и напредна по десния фланг, след което намери Ивайло Димитров в наказателното поле, а нападателят изпрати изключително неточен удар.

Половин час след началото на срещата Мартин Величков излиза неразчетено при корнер, Ефе Али връща топката назад към Бабакар Дион, който стреля от около 20 метра, но уцели напречната греда.

В 42-рата минута Евандро проби отляво и центрира към Кристиян Пешов, който нанесе удар с глава, но Мартин Величков изби особени проблеми.

Това е и всичко по-любопитно от не особено интересното първо полувреме.

В 59-ата минута Евандро предоставя много добро центриране към наказателното поле, където Бабакар Дион засече топката и нанесе удар от движението, но Величков успя да избие.

Часът на играта след началото на мача Локомотив Пловдив излиза напред в резултата. Евандро пусна към Мичи Нтело на левия фланг, а той продължи за Димитър Илиев, който с едно докосване нямаше проблеми да прати топката в мрежата за 1:0.

В 74-ата минута Димитър Илиев стреля от пряк свободен удар от около 20 метра, но точно в обсега на Мартин Величков, който изби, а впоследствие негов съотборник изби в корнер, от който нищо не следва.

В 78-ата минута Локомотив постигна всичко с втори гол във вратата на Етър. Бабакар Дион се стрелна по левия фланг и центрира към Мичи Нтело, който залъга бранител и остана сам срещу Величков, а с хубав удар към асистенцията си добави и гол за 2:0.

Минута след допуснатото второ попадение Етър най-сетне стигна до първия си точен удар в мача, след като Кольо Станев проби през центъра и намери Йоаким Карсела, който залъга бранител на Локо и шутира, но Кристиан Томов се намеси и изби.

В 84-ата минута Ангел Лясков с хубав пас намери Димитър Илиев на границата на вратарското поле, капитанът на Локомотив бе тотално забравен от отбраната на Етър и нанесе мощен удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

В добавеното време на срещата Ангел Лясков проби отлично в наказателното поле на Етър и се озова на стрелкова позиция, като нанесе силен удар към близкия ляв ъгъл, като не даде шансове на Величков и оформи крайното 3:0.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЕТЪР 3:0
1:0 Димитър Илиев 60′, 2:0 Мичи Нтело 78′, 3:0 Ангел Лясков 90’+3′

Локомотив Пловдив (3-4-1-2):  81. Кристиан Томов – 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (82′ – 4. Мартин Паскалев), 5. Тодор Павлов – 16. Кристиян Пешов, 17. Мартин Райнов (67′ – 22. Ивайло Иванов), 21. Евандро (81′ – 6. Христо Иванов), 44. Ангел Лясков – 14. Димитър Илиев ( К ) – 7. Бабакар Дион, 9. Мичи Нтело (81′ – 11 .Петър Андреев)

Резерви : 23. Динков Хоркаш – 10. Йоан Бай, 20. Милош Петрович

Треньор : Александър Томаш

Етър (5-2-3):  22. Мартин Величков – 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов ( К ), 4. Георги Александров, 5. Келиан Гесум, 94. Жан-Марк Тибуе – 8. Мартин Моран (82 ‘ – 17. Атанас Атанасов), 23. Музес Кандидус – 28. Николай Янков (64′ – 25. Крум Стоянов), 14. Ивайло Димитров (64’ – 9. Иван Василев), 18. Йоаким Карсела

Резерви : 12. Кристиян Секулич – 10. Ловре Кнежевич, 13. Дидис Лутумба Пита, 20. Радослав Найденов, 33. Луис Кордова

Треньор : Светослав Петров

Съдия : Венцислав Митрев

Жълти картони : Евандро, Мартин Райнов ( Локомотив Пловдив ), Мартин Моран, Музес Кандидус, Георги Ангелов, Кольо Станев ( Етър )