Два гола на Владимир Николов донесоха победата на Славия в малкото столично дерби

Славия направи обрат срещу Локомотив София, за да спечели малко толкова столично дерби от 24-ия кръг на efbet Лига с 2:1. Големият герой за “белите” бе Владимир Николов, който създаде две попадения през втората част. Преди това Антони Иванов изведе столичните “железничари” напред в резултата през първото полувреме. DSPORT.BG

Победата на отбора на Златомир Загорчич е напълно заслужена, след като Славия доминира в хода на целия двубой и успехът може да бъде по-убедителен. “Белите” остават на 10-ото място в таблицата с 29 точки и продължават да нямат загуба след подновяването на шампионата, докато Локомотив София е 11-ти с 25 точки.

За Славия предстои домакинство на Локомотив Пловдив, докато столичните „железничари” ще гостуват на Лудогорец.

В 3-ата минута Галин Иванов пробва късмета си с удар от далечно разстояние, но изстрелът му с левия крак е неточен.

Осем минути по-късно Тони Тасев изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му премина над вратата на Александър Любенов.

Противно на развитието на играта, Локомотив София поведе в 24-ата минута. Селсо Рапосо се справи с Тони Тасев по десния фланг и намери Антони Иванов в наказателното поле. Той с мощен и плътен изстрел не оставя шансове на Светослав Вуцов.

Шест минути по-късно Владимир Николов изпрати много силен удар от далечно разстояние. Любенов обаче показа отличен рефлекс.

В 33-ата минута Галин Иванов бе заменен принудително от Чунг Нгуен До.

Седем минути след това Тасев засече центриране на Иван Минчев и стреля опасно с глава. Любенов успя да се намеси акробатично и изби топката.

В 47-ата минута Славия успя да изравни. Тони Тасев изпълни пореден ъглов удар и сложи топката на главата на Владимир Николов, който я прати в мрежата на Любенов.

Няколко минути след това “белите” може да напълни пълен обрат. Николов отново бе на точното място в пеналтерията, но изстрелът му бе париран от вратаря на домашните.

В 63-ата минута отборът на Златомир Загорчич стигна до второ поражение. Тони Тасев напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле. Той намери Ертан Томбак, но Любенов показа отличен рефлекс, за да спаси изпълнението на защитника. Топката обаче рикошира в бранителя на столичните “железничари” и попадна на крака на Владимир Николов, който предлага втория си гол в срещата.

Осем минути по-късно Славия може да стигне до трети гол. След поредното статично положение играчът на “белите” засече топката с глава. Неговият удар обаче преминава на сантиметри от десния страничен стълб.

До края на двубоя нямаше сериозни опасности и Славия стигна до трите точки.

Загорчич: Ако продължаваме така, няма да имаме проблеми
Дончич: Играхме много слабо

Локомотив София – Славия 1:2

1:0 24′ – Антони Иванов

1:1 47′ – Владимир Николов

1:2 63′ – Владимир Николов

Локомотив София:  24. Александър Любенов, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов (К), 45. Димитър Митков, 21. Антони Иванов, 13. Селсо Рапосо (80′ – 22. Ивайло Найденов), 16. Симеон Мечев (67′ – 9. Калоян Кръстев), 98. Стив Траоре

Резерви:  88. Жарко Истатков, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 93. Стефан Ламбезе, 7. Улрих Маи, 8. Бойчо Величков, 77. Ерик Манолков, 17. Теодор Иванов

Старши треньор:  Данило Дончич

Славия:  21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев (90+2′ – 93. Исак Соле) – 7. Денислав Александров (90+2′ – 9. Мартин Сораков), 33. Галин Иванов (К) (33′ – 19. Чунг Нгуен До), 88. Тони Тасев (77′ – 8. Емил Стоев) – 10. Владимир Николов (90+2′ – 20. Николай Христов)

Резерви:  12. Николай Кръстев, 8. Емил Стоев, 93. Исак Соле, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев, 55. Мартин Георгиев