удогорец мина през Ботев Пловдив, за да дръпне на върха

Лудогорец спечели гостуването си на Ботев Пловдив с 2:0 в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. С успеха “орлите” събраха актив от 54 точки на върха в класирането. Вторият и третият Черно море и ЦСКА имат по 51. Разградчани имат и мач по-малко от варненци и столичани. DSPORT.BG

Домакините бяха принудени да правят промяна сред титулярите в последния момент. Антоан Конте получи травма на загрявката и бе заменен от Йонас Там.

Лудогорец излезе напред в резултата в 13-ата минута. Дълъг пас намери Сон който преодоля Джеймс Етоо и центрира към Квадво Дуа, а той с глава матира Игонен.

Минути след това Рик Джонатан премина през Йонас Там, но Игонен излезе и скъси разстоянието до нападателя, след което блокира удара му.

Малко след това Тодор Неделев получи контузия и напусна терена, заменен от Педро Нареси. Преди това Неделев с жест показа на фенове, които скандираха срещу него, да запазят тишина.

Якуб Пьотровски увеличи аванса на Лудогорец с майсторски изстрел с глава след центриране на Аслак фон Витри в 26-ата минута.

В 33-ата минута Емануел Уме центрира към Самюел Акере, но той не успя да отиграе добре. Седем минути след това Балоянис центрира от корнер, топката стигна до Антонио Перера, но той не очакваше и не можа да завърши.

В добавеното време на първата част Ивелин Попов стреля от границата на наказателното поле, но право в обсега на Серджио Падт.

Душан Керкез направи две промени след почивката Георги Николов и Ехидже Укаки се появиха на местата на Мартин Секулич и Янис Карабельов.

В 58-ата минута Текпетей стреля от далеч, но в аут.

Първото интересна ситуация след почивката бе пред вратата на Игонен, когато Педро Нареси изведе отляво Сон, който имаше възможност да стреля, но вместо това подаде на Квадво Дуа. Пасът му обаче бе пресечен от Акере.

В 73-ата минута Балоянис влезе доста агресивно в краката на Текпетей и получи жълт картон, който го извади от следващия двубой на Ботев Пловдив.

Двама от Ботев Пд изгоряха за мача с ЦСКА

Сон подаде към Дуа в наказателното поле в 79-ата минута, но авторът на първия гол за “орлите” се забави с изстрела и ударът му бе блокиран.

В 89-ата минута Аслак Фон Витри центрира от пряк свободен удар, Руан Круз бе спрян от Игонен, но при добавката Квадво Дуа вкара топката отблизо за 0:3, но след проверката с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Пьотровски: С втория гол пречупихме Ботев

Керкез: Загубихме заслужено от по-добър отбор

Георги Дерменджиев: Изиграхме добър мач и еднолично оглавяваме таблицата вече

Ботев Пловдив – Лудогорец 0:2

0:1 Квадво Дуа 13′, 0:2 Якуб Пьотровски 26′

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен – 79. Атанас Чернев, 5. Йонас Там, 15. Джеймс Ето’о, 38. Константинос Балоянис (83 – 18. Димитър Папазов) – 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (46 – 4. Ехидже Укаки), 10. Ивелин Попов (К), 16. Самюел Акере (63 –  7. Мохамед Брахими), 31. Уме Емануел (73 – 42. Ивайло Видев) – 9. Мартин Секулич (46 – 93. Георги Николов)

Резерви: 22. Даниел Кайзер – 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Старши треньор: Душан Керкез

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон (87 – 4. Диниш Алмейда), 26. Ноа Сонко Сундберг, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 8. Клод Гонзалвеш (87 – 18. Ивайло Чочев), 88. Тодор Неделев, 37. Бърнард Текпетей (80 – 99. Руан Круз), 7. Рик Джонатан – 9. Квадво Дуа

Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто. 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 99. Руан Круз

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: “Христо Ботев”

Новините на Dsport и във FacebookViberYouTubeTikTok и Instagram!