Десет от Хебър си тръгнаха с точка от Благоевград

Пирин и Хебър не се победиха, завършвайки 1:1 в последния двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. DSPORT.BG

Гостите останаха с човек по-малко в 30-ата минута, когато Йоан Н`зи бе изгонен с втори жълт картон. Христо Попадийн даде аванс на “орлетата” шест минути по-късно. Влезлите като резерви Шейх Диаманка и Атанас Кабов комбинираха в 72-ата минута за 1:1.

Със спечелената точка пазарджиклии събраха актив от 24 точки на 13-ото място, а Пирин остава 14-и с 21.

Още в третата минута Асен Дончев бе изведен с дълъг пас зад защитата, а Петър Дебърлиев и Жоао Сеско не се разбраха и се стигна до удар между двамата, което наложи играта да бъде спряна за няколко минути.

В 13-ата минута попадение на Пирин, вкарано от Данило Полонский, не бе зачетено заради засада.

В 30-ата минута Хебър остана с човек по-малко, след като Йоан Н`зи извърши нарушение срещу Христо Попадийн и получи втория си жълт картон.

В 36-ата минута “орлетата” поведоха в резултата. Данило Полонский пусна пас в наказателното поле, който стигна до Христо Попадийн, а той с майсторско изпълнение вкара топката във вратата на Дебърлиев.

В добавеното време на първата част Андрей Йорданов бе изведен добре и намери Юго Комано, но нападателят пропусна да удвои преднината на благоевградчани.

В 59-ата минута Попадийн изведе Полонский, който пусна към Комано, но Петър Дебърлиев отказа нападателя на Пирин с добро спасяване.

Четири минути след това Максим Ковальов също показа рефлекс, след като отрази удар на навлезлия на скорост в наказателното поле Красиан Колев.

В 72-ата минута Хебър успя да изравни резултата. Шейх Диаманка успя да се свободи от опеката на Асен Дончев и върна към Атанас Кабов, който се разписа за 1:1.

В добавеното врем на срещата Юго Комано получи пас на добра позиция, но не успя да преодолее Петър Дебърлиев, който с тяло блокира удара му.

Пирин – Хебър 1:1

1:0 Христо Попадийн 36′, 1:1 Атанас Кабов 72′

Пирин: 12. Максим Ковальов – 6. Андрей Йорданов, 7. Асен Дончев, 28. Виталийс Ягодинскис, 5. Николай Бодуров (К) – 4. Айуб Абу, 18. Арно Лузайадио (79 – 27. Георги Върбанов), 77. Моду Диане (79 – 13. Евгени Георгиев), 83. Христо Попадийн (59 – 11. Иван Тасев), 14. Данило Полонский – 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 30. Любомир Тодоров, 8. Лазар Боянов, 29. Станислав Костов, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Георгиев, 11. Иван Тасев

Старши треньор: Олександър Бабич

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 14. Олексий Збун (46 – 13. Архан Исуф) – 75. Йоан Н’зи, 8. Красиан Колев (77 – 84. Стилиян Тисовски), 10. Ангел Бастунов (85 – 21. Божидар Пенчев), 9. Николас Пенев (60 – 29. Шейх Диаманка) – 17. Марк-Емилио Папазов (60 – 11. Атанас Кабов)

Резерви: 88. Мартин Янков, 13. Архан Исуф, 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 29. Шейх Диаманка, 84. Стилиян Тисовски, 23. Сашо Лебанов

Старши треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Давидов

Стадион: “Христо Ботев”