Ботев Враца измъкна точка от Берое в сетния миг

Ботев Враца измъкна точка от Берое в сетния миг в първия мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Срещата завърши 2:2. Попаденията за заралии бяха дело на Жорди Говеа и Джани Политино, докато за врачани точни бяха Браян Переа и Даниел Генов, който отбеляза изравнителния гол в 94-ата минута.DSPOT.BG

Отборът на Хосе Луис Ачиари е 11-ти с 29 точки, докато Ботев Враца е 15-ти с 14 пункта и е все по-близо до Втора лига.

В 10-ата минута Мартин Ачков стреля от движение, но ударът му премина над напречната греда.

Седем минути по-късно Берое поведе в резултата. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха хубаво двойно подаване. Капитанът на заралии нахлу в наказателното поле и отбеляза, въпреки че Федерико Бариос докосна топката и бе близо до това да я избие.

В 25-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Себастиан Вия показа хубава техника в пеналтерията и стреля към далечния ъгъл. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

До края на първото полувреме нямаше други опасности пред двете врати.

Христо Янев направи две смени на полувремето, като на терена се появиха Спас Георгиев и Ласана Н’диайе.

Четири минути след старта на втората част Вия отново пробва късмета си, но Бариос улови спокойно.

В 55-ата минута Вия пак създаде проблеми за защитата на Ботев Враца. Колумбиецът проби по десния фланг и центрира. Той намери Сагардия, който стреля от движение. Неговият удар обаче срещна левия страничен стълб.

Четири минути след това Ботев Враца изравни. Мартин Смоленски изпълни корнер, а Браян Переа засече топката с глава.

В 61-ата минута домакините създадоха хубава контраатака. Сагардия пусна отличен пас към Вия, който очи в очи не успя да преодолее Бариос.

Десет минути по-късно попадение на заралии първоначално бе отменено заради засада. Вини Трибуле изведе Вия, а той не показа никакъв егоизъм и подаде към Джани Политино, който вкара на празна врата. След намесата на ВАР голът бе признат.

В 85-ата минута Ласана Н’диайе можеше да донесе точката за врачани. Той се озова на добра позиция в пеналтерията, но прати удара си встрани.

В 4-ата минута на добавеното време отборът на Христо Янев стигна до равенството. След сериозно разбъркване в наказателното поле, Даниел Генов успя да прати топката в мрежата. Вратарят на домакините Мота допусна грешка.

Берое – Ботев Враца 2:2

1:0 17′ – Жорди Говеа

1:1 60′ – Браян Переа

2:1 71′ – Джани Политино

2:2 94′ – Даниел Генов

Берое: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони – 21. Дамян Йорданов (74′ – 24. Стефан Гаврилов), 11. Уерик Каетано (90+1′ – 15. Енцо Еспиноса), 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (10. Джани Политино), 6. Жорди Говеа (К) – 9. Франсиско Сагардия (66′ – 91. Вини Трибуле), 22. Себастиан Вия

резерви: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 91. Вини Трибуле, 98. Роналдо Камара, 10. Джани Политино

старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 23. Браян Мендоса (К), 28. Едуардо Кунде, 13. Мартин Ачков, 20. Мартин Христов – 24. Мартин Смоленски (63′ – 9. Даниел Генов), 8. Клери Сербер (89′ – 15. Мирослав Маринов), 18. Диого Барбоса (63′ – 77. Стефан Велев) – 14. Марко Мажуга (46′ – 10. Спас Георгиев), 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре (46′ – 11. Ласана Н’диайе)

резерви: 1. Любомир Василев, 15. Мирослав Маринов, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков, 37. Марио Киконда, 11. Ласана Н’диайе, 9. Даниел Генов