Черно море се върна към победите след два гола на Исмаил Иса срещу ЦСКА 1948

Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:1 на стадион „Тича“ във Варна във втория мач от петъчния ден от програмата за 25-ия кръг в efbet Лига. В герой за “моряците” се превърна Исмаил Иса, който отбеляза и двете попадения за отбора си. Радослав Кирилов бе точен за гостите.DSPORT,BG

Ботев Враца измъкна точка от Берое в сетния миг

С успеха Черно море събра 54 точки и се изравни с лидера Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко. ЦСКА 1948 продължава с неубедителните си игри, като това е четвърта поредна загуба за тима на Николай Панайтов във всички турнири.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута. Бирсент Карагарен допусна грешка, от която се възползва Илиан Илиев-младши. Той продължи към Исмаил Иса, който се разписа от близко разстояние на празна врата.

“Моряците” имаха добър шанс 21 минути по-късно, но Уеслен Жуниор не се възползва от него.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 изравни. Талис подаде към Радослав Кирилов, който не остави шансове на Иван Дюлгеров с удар в долния десен ъгъл.

Девет минути след началото на втората част Мазир Сула можеше да отбележи изключително красив гол. Той пое, обърна се, и стреля от въздуха, но Петър Маринов показа отличен рефлекс и изби в корнер.

В 66-ата минута “моряците” отново поведоха в резултата. Черно море изпълни корнер и Исмаил Иса отправи удар с глава. Топката бе в обсега на Маринов, който обаче позволи тя да мине под плонжа му.

Няколко минути по-късно гостите отговориха с далечен изстрел на Парвиз Умарбаев. Ударът на халфа премина покрай левия страничен стълб.

В 77-ата минута Кирилов пробва късмета си от далечно разстояние, но топката не бе насочена добре и попадна в ръцете на вратаря на домакините.

До края на срещата нямаше други опасности и Черно море стигна до успеха.

За “моряците” предстои тежко гостуване на Ботев Пловдив, докато ЦСКА 1948 ще приеме Берое.

Николай Панайотов: Ако бяхме вкарали първи, можеше мачът да стане друг (ВИДЕО)

Илиан Илиев: Трябва да се променят доста неща в българския футбол и това е важното, а не кой е спечелил (ВИДЕО)

Черно море – ЦСКА 1948 2:1

1:0 4′ – Исмаил Иса

1:1 31′ – Радослав Кирилов

2:1 66′ – Исмаил Иса

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (26′ – 15. Даниел Мартин) – 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев-младши (70′ – 33. Мишаел, (84′ – 23. Едгар Пашеко)), 99. Уеслен Жуниор (84′ – 16. Андреяс Калкан), 10. Мазир Сула – 86. Исмаил Иса (84′ – 9. Атанас Илиев)

Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 9. Атанас Илиев, 15. Даниел Мартин, 16. Андреяс Калкан, 17. Мартин Милушев, 23. Едгар Пашеко, 29. Берк Бейхан, 33. Мишаел

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 15. Симеон Василев, 14. Теодор Иванов, 3. Росен Божилов, 9. Бирсент Карагарен – 39. Парвиз Умарбаев (87′ – 87. Симеон Димитров), 21. Емил Ценов (76′ – 20. Антонио Вутов) – 8. Педриньо, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (К) – 25. Евгений Сердюк

Резерви:  12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 20. Антонио Вутов, 24. Ерденис Гурища, 31. Том Рапнуи, 44. Калоян Стрински, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 92. Пиер Нгуинда