Левски разкова Етър за едно полувреме на „Ивайло“

Левски победи Етър с 3:0 на стадион „Ивайло“ в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. „Сините“, които бяха в жълти екипи, не впечатлиха през първото полувреме, но всички пак успяха да продължават от Велико Търново с трите точки след три гола през втората част. Две попадения притежава Джавад Ел Джемили и асистира за едно на Марин Петков DSPORT,BG.

Специално предложение за мачовете от efbet Лига

Столичани поведоха в 52-рата минута, когато Ел Джемили стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошета се разписа за 0:1. Халфът асистира за поражението на Марин Петков за 2:0 в полза на Левски в 82-рата минута. В добавеното време Ел Джемили вкара още един гол.

С победата възпитаниците на Николай Костов се завърнаха на четвъртото място във временното класиране, което отстъпи за няколко часа на Локомотив Пловдив, с 48 точки. Момчетата на Светослав Петров остават последни, 16-и, с 10.

В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, Левски приема Славия на стадион „Георги Аспарухов“ в най-старото столично дерби. Етър пък ще гостува на Пирин Благоевград в директна битка за оцеляване.

Мачър започва с натиск на Левски без особено добри ситуации. В 14-ата минута Евертън центрира от ъглов удар към Хосе Кордоба, който засече с главата и нанесе първия точен удар в мача, но Мартин Величков спаси.

В 19-ата минута Евертън проби отляво и стреля от границата на наказателното поле с десния крак, но изстрелът на бразилеца премина над вратата на Величков.

Малко след това в рамките на няколко минути Левски е с човек по-малко на терена, след като Асен Митков се контузи. Всички пак, в 25-ата минута младият полузащитник се заменя принудително от Асими Фадига.

В 40-ата минута Патрик Мислови стреля от пряк свободен удар от много изгодна позиция и изпрати точен, но много слаб шут, който е уловен без никакви затруднения от вратаря Мартин Величков.

В първата минута от добавеното време на първата част Марин Петков също пробва късмета си от пряк свободен удар, но шутът му е срещнал стената.

Това бяха всички положения в не особено интересното първо полувреме.

Втората част започва с натиск на Левски. В началото на полувремето Евертън стреля от границата на наказателното поле над вратата.

Малко след това хубава комбинация между бразилеца и Джавад Ел Джемили завърши с хубав удар на Марин Петков към близкия ъгъл, но страни от вратата.

В 52-рата минута Левски излиза напред в резултата. Евертон проби от десния фланг, преодоля Георги Александров, подаде към Ел Джемили стреля от дъгата и с помощта на рикошета се разписа в мрежата на Величков.

След попадението играта е спряна за 6-7 минути заради пирошоу от ултрасите на Етър.

Часът на играта след началото Цунами навлезе в наказателното поле и центрира към вътрешността му, Мартин Величков изби неуверено и подари топката на Марин Петков, който стреля от движението в тялото на стражата на “болярите”.

В 82-рата минута Левски получи втори гол и реши всичко в мача. Ел Джемили отне топката в средата на терена, размени си пасове с Марин Петков, който се оказа на стрелкова позиция и с шут в близкия ляв ъгъл между краката на Величков покачи 2:0 за Левски.

В добавеното време на срещата Марин Петков се опита да намери Преслав Бачев в наказателното поле, но след рикошет топката стигна до Джавад Ел Джемили, който елегантно преодоля двама бранители на Етър и с финес преодоля Мартин Величков за крайното 0:3.

ЕТЪР – ЛЕВСКИ 0:3
0:1 Джавад Ел Джемили 52′, 0:2 Марин Петков 82′, 0:3 Джавад Ел Джемили 90’+7′

Етър : 22. Мартин Величков – 2. Хосекарлос ван Ранкин (68′ – 94. Жан-Марк Тибуе), 5. Келиан Гесум, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов ( К ), 25. Крум Стоянов – 23. Музес Кандидус (68′ – 28. Николай Янков), 8. Мартин Моран – 7. Кольо Станев, 9. Иван Василев, 18. Йоаким Карсела (84′ – 13. Дидис Лутумба Пита)

Резерви : 12. Кристиян Секулич – 10. Ловре Кнежевич, 14. Ивайло Димитров, 17. Атанас Атанасов, 33. Луис Кордова, 77. Мартин Николов

Треньор : Светослав Петров

Левски : 1. Пламен Андреев – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами ( К ) – 10. Асен Митков (25′ – 97. Асими Фадига), 11. Джавад Ел Джемили , 23. Патрик Мислович – 7. Фабио Лима (88′ – 16. Преслав Бачев), 88. Марин Петков, 17. Евертън (90’+2′ – 77. Дейвид Михалев)

Резерви : 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 24. Хоакин Фернандес

Треньор : Кирило Нестернко

Съдия : Владимир Вълков

Жълти картони : Мартин Моран, Хосекарлос ван Ранкин, Крум Стоянов, Келиан Гесум, Николай Янков ( Етър ), Кристиан Димитров, Хосе Кордоба ( Левски )