уа се развихри, а Чочев вкара дебютен гол за Лудогорец при погром над Локо Сф

Лудогорец разнищи Локомотив София с 6:0 в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Квадво Дуа даде аванс на “орлите” още след минута и половина игра, когато получи топката от Руан Круз и фронтално срещу вратата прати топката в мрежата на Локо София. Ивайло Чочев вкара дебютния си гол за Лудогорец, разписвайки се след пас на Дуа в 38-ата минута. Пет минути след това Бърнард Текпетей вкара трети гол за “орлите” след пас на Дуа и удар по диагонал извън наказателното поле. В 53-ата минута Квадво Дуа вкара четвърти гол за Лудогорец, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Любенов срещу деветката в ситуация, при която вратарят пострада и трябваше да бъде заменен. Руан Круз също се разписа, правейки го в 57-ата минута, след като засече подаване с глава на Якуб Пьотровски. Три минути преди края на редовното време Аслак Фон Витри вкара гол с удар извън наказателното поле.

С тази победа хората на Георги Дерменджиев събраха 57 точки на първото място във временното класиране, докато столичните „железничари“ са 12-и с 25 точки в актива си.DSPORT,BG

Лудогорец – Локо Сф 6:0

1:0 Квадво Дуа (2′), 2:0 Ивайло Чочев (38′), 3:0 Бърнард Текпепей (43′), 4:0 Квадво Дуа (53′), 5:0 Руан Круз (57′), 6:0 Аслак Фон Витри (87′)

Защитата на Локомотив София в Разград рухна след по-малко от минута и половина игра! Лудогорец разигра през центъра, като топката стигна в близост до наказателното поле, откъдето Руан Круз изведе Квадво Дуа фронтално срещу Александър Любенов и деветката вкара гол за “орлите”!

В 8-ата минута Бърнард Текпетей направи диагонален пас към Ивайло Чачов, който отправи удар с десния крак, но изпълнението му бе много слабо и вратарят на Локо София улови топката без проблеми.

Лудогорец опита да стигне до нов гол в следващите минути, като Локомотив София бе по-пасивен, но опитваше да атакува при всеки удобен случай.

След 17 минути игра Рик Джонатан центрира отдясно, но Любенов спаси удара с глава на Дуа.

Две минути след това отново се стигна до центриране на Джонатан, който от дълбочина прати топката към Ноа Сонко Сундберг и той свали за Текпетей, но ударът от движение на ганаеца рикошира в напречната греда.

Последваха по-равностойни минути, в които Локомотив София успя да изнесе играта по-напред и на свой ред да осъществи атаки към вратата на Серджио Падт.

Въпреки това, атаките на Лудогорец продължиха да са по-опасни и така се стигна до 38-ата минута, когато Текпетей прати една полувисока топка към Квадво Дуа, който бе на границата на наказателното поле. Той с едно докосване изведе Ивайло Чочев сам срещу вратаря и българският национал вкара дебютния си гол за Лудогорец!

Натискът на домакините продължи, като в 43-ата минута Квадво Дуа достигна до една топка вляво от вратата на Любенов. Той върна топката към Бърнард Текпетей, който с мощен удар от близо 20 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата на столичните “железничари”.

В 47-ата минута се стигна до тежък инцидент с вратаря на Локомотив София Александър Любенов, който се сблъска с Квадво Дуа и си глътна езика, като той изпадна в безсъзнание. Нападателят на Лудогорец удари стража с коляно в главата и от нея рукна кръв. Медицинските щабове на двата тима се намесиха бързо, като успяха да помогнат на Любенов, който си глътна езика.

Наложи се резервният вратар Жарко Истатков са влезе на мястото на  пострадалия Любенов, като младият страж трябваше да пази дузпата, която бе отсъдена в ситуацията.

Зад топката застана Квадво Дуа, който в 53-ата минута прати топката в центъра на вратата, но Истатков скочи наляво и топката влезе за четвърти път в мрежата на тима, воден от Данило Дончич.

Четири минути по-късно Текпетей догони една топка на дясното крило и върна назад към Аслак Фон Витри, който центрира към близката греда. Там Якуб Пьотровски продължи топката с глава за Руан Круз и той с акробатичен удар изпревари Жарко Истатков и вкара за 5:0.

Атаките на домакините продължиха, като след час игра вратарят на гостите спаси удар по диагонала на Тепкепей.

В 70-ата минута Педро Нареси изведе Квадво Дуа вляво от вратата и швейцарецът с удар по земя вкара гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Пет минути след това Локо София можеше да вкара почетен гол, но Серджио Падт спаси удар на Карлос Франса.

В 87-ата минута гостите не успяда да изчистят добре една топка и тя стигна до Аслак Фон Витри, който шутира силно извън границите на наказателното поле, като топката мина през куп от играчи и влетя в долния десен ъгъл – 6:0!

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски (К) (63′ – 30. Педро Нареси), 7. Рик Джонатан (63′ – 77. Кайо Видал), 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон (63′ – 14. Дени Групер), 18. Ивайло Чочев, 26. Ноа Сонко Сундберг (71′ – 5. Георги Терзиев), 37. Бърнард Текпетей (71′ – 21. Рай Насименто), 99. Руан Круз

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 21. Рай Насименто, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локо Сф: 24. Александър Любенов (К) (52′ – 88. Жарко Истатков), 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов (86′ – 7. Кевин Маи), 13. Селсо Рапосо (62′ – 15. Лука Иванов), 98. Стив Траоре (61′ – 9. Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 8. Бойчо Величков, 77. Ерик Манолков, 5. Даниел Ками, 14. Михаел Чиликов, 7. Кевин Маи, 27. Стилян Ванков

Старши треньор: Данило Дончич

Съдия: Георги Давидов

Жълти картони: Селсо Рапосо, Диого Тешейра, Гонсало Кардосо (Л)