Крумовград не само пропусна да качи на разлика, но изпусна и победата срещу Пирин

Крумовград изпусна победата в домакинството си срещу Пирин Благоевград, а двата отбора завършиха 2:2 в мача от 25-ия кръг на еfbet Лига. Двата тима си разделиха по едно полувреме. Футболистите на Станислав Генчев могат да съжаляват много за пропуските пред вратата на Максим Ковальов най-вече през първите 45 минути. Съдията Стоян Арсов през първото полувреме подмина червен картон за Серкан Юсеин. DSPORT.BG

Футболистите на Крумовград направиха добра преса в 4-ата минута и отнеха топката, а след това Димитър Тонев стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но неточно в аут.

Крумовград поведе с 1:0 в 7-ата минута. Калоян Пехливанов намери с дълго подаване Александър Колев, който свали с гърди към Диего Рапосо, а той с много хубав плътен удар вкара топката във вратата на Максим Ковальов.

Крумовград много бързо вкара втори гол в срещата. В 11-ата минута Александър Колев центрира в наказателното поле на Пирин, където Арно изчисти топката с глава, но право в краката на Джуниет Али, който след това стреля, топката рикошира в краката на Лазар Боянов, срещна десния стълб на вратата на Ковальов и влезе във вратата му.

В 21-ата минута се стигна до много дискусионна ситуация. Серкан Юсеин влезе много грубо в десния крак на Асен Дончев. Юсен влезе с бутоните напред, като настъпи болезнено по глезена Дончев. Съдията Стоян Арсов прецени да покаже само жълт картон на Серкан Юсеин. ВАР привика съдията да преразгледа положението, но Арсов остана на първоначалното си мнение, въпреки че имаше сериозни основания да покаже директен червен картон на Серкан Юсеин.

Алекс Колев нанесе много опасен удар в 27-ата минута, но Ковальов плонжира и успя да избие топката в корнер.

В 38-ата минута Рапосо свали с глава към Матей Шимич, който стреля, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Ковальов.

Пет минути по-късно Серкан Юсеин получи много свободно пространство в наказателното поле на Пирин, след което подаде към Момчил Цветанов, който стреля, но Ковальов плонжира и изби.

Крумовград бе много близо до това да вкара трети гол в 43-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Пирин, Комано не успя да изчисти добре топката. Тя попадна на главата на Колев, който стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Ковальов.

Във втората минута на добавеното време на първата част съдията Стоян Арсов свири дузпа за Пирин. Данило Полонский финтира Калоян Пехливанов, който го застъпи по левия крак и Арсов правилно посочи бялата точка.

Андрей Йорданов реализира дузпата, пращайки топката в центъра на вратата на Крумовград, докато Янко Георгиев се хвърли вляво.

Още в първите секунди на второто полувреме Асен Дончев центрира в наказателното поле на Крумовград, където Данило Полонский можеше да изравни резултата, но направи много сериозен пропуск.

Александър Колев стреля от границата на наказателното поле на Пирин в 51-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Ковальов.

Пирин можеше да изравни резултата в 75-ата минута, когато пред Арно се откри много добра възможност в наказателното поле на Крумовград, но Янко Георгиев спаси.

Димитър Тонев центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Матей Шимич засече топката с глава, а след това Юго Озе отблизо пропусна да вкара.

Само няколко секунди по-късно Александър Колев се опита да изненада Ковальов, но вратарят внимаваше и спаси.

Пирин успя да изравни резултата в 83-ата минута. Венцислав Бенгюзов с много технично изпълнение вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Янко Георгиев.

Две минути по-късно Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на Пирин, където Александър Колев стреля с глава, но над напречната греда в аут. В 87-ата минута Жак Пехливанов подаде към Юго Озее, който стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Крумовград е осми в класирането с 35 точки, а отборът вече е седем поредни мача без загуба.

Пирин Благоевград е четиринадесети с 22 точки.

В следващия кръг Крумовград е гост на Арда, докато Пирин е домакин на Етър.

Крумовград – Пирин Благоевград 2:2

1:0 Диего Рапосо 7′

2:0 Джуниет Али 11′

2:1 Андрей Йорданов 45+3′

2:2 Венцислав Бенгюзов 83′

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 3. Калоян Пехливанов (64′ – 31. Юго Озе), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 7. Момчил Цветанов, 8. Ренан, 13. Диего Рапосо (64′ – 30. Жак Пехливанов), 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин (46′ – 77. Октай Юсеин), 9. Александър Колев (К)

резерви: 21. Благой Макенджиев, 4. Лукас Дос Сантос, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев

старши треньор: Станислав Генчев

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов, 4. Аюб Абу, 6. Андрей Йорданов, 7. Асен Дончев (69′ – 73. Венцислав Бенгюзов), 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский (90+2′ – 29. Станислав Костов), 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн (90+2′ – 13. Евгени Георгиев), 18. Арно Лузайадио, 8. Лазар Боянов

резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 27. Георги Върбанов, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 5. Николай Бодуров