Без да блести Хебър спечели битката с безличен Арда

Хебър се наложи над Арда с минималното 1:0 на стадион „Георги Бенковски“ в мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Николас Пенев вкара единственото попадение в срещата в 48-ата минута, за да изведе своя тим напред в резултата.DSPORT,BG

След този успех Хебър вече има 27 точки в актива си, като се изкачи до 12-то място във временното класиране в efbet Лига, докато Арда остава на 7-мо място с 35 пункта.

В първия четвърт час от двубоя двата отбора показаха битка в средата на терена, но така и не стигнаха до чисто положение пред някоя от двете врати.

Борислав Цонев направи страхотно дълго подаване, като изведе Ел Мами Тетах зад гърба на отбраната на Хебър в 17-ата минута. Крилото на Арда преодоля чрез дрибъл Петър Дебърлиев, но нацели десния страничен стълб при опита си да реализира в опразнената врата.

Густаво Каскардо получи травма в 35-ата минута, която не му позволи да продължи. Старши треньорът на Арда Николай Киров трябваше да прави принудителна промяна, като Милен Стоев влезе в игра.

Цонев отново направи страхотно дълго подаване към Ел Мами Тетах в 37-ата минута. Фланговият футболист центрира успоредно на голлинията, като се опита да намери Станислав Иванов на втора греда, който обаче се размина с топката и не успя да я засече във вратата.

Атанас Кабов напредна през средата с топката и стреля от границата на наказателното поле в 43-ата минута, но топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

Хебър започна ударно второто полувреме, като успя да поведе преди да са изтекли и 180 секунди футбол през втората част. Архан Исуф напредна по дясното крило на нападението на пазарджиклии, като центрира към Николас Пенев, който овладя и завъртя топката в долния ляв ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата в 48-ата минута.

В 55-ата минута Хебър прати за втори път топката във вратата на Арда. Атанас Кабов центрира от статично положение на втора греда към Стефан Цонков, който стреля с глава, но Анатолий Господинов отрази. Последва добавка от страна на Георги Вълчев, който бе точен. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на Цонков в хода на нападението.

Ангел Бастунов получи топката на границата на наказателното поле в 73-ата минута и не се поколеба да стреля, но Анатолий Господинов бе добре пласиран и отрази.

Лъчезар Котев изпробва рефлекса на Петър Дебърлиев с удар от далечно разстояние в 88-ата минута, но капитанът на Хебър се справи и улови.

Котев отправи първия точен удар за Арда в хода на двубоя в петата минута на добавеното време, но Петър Дебърлиев показа страхотен рефлекс и се справи с опасния удар на халфа на кърджалийци.

До края на срещата воденият от Любослав Пенев тим успя да затвори срещата, като не позволи на Арда да стигне до опасно положение пред Дебърлиев.

Пенев: Децата, които връщаха топката, бяха на ниво

Николай Киров: Бързо се разколебаваме, имаме доста проблеми

Хебър – Арда 1:0

1:0 Николас Пенев 48′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков – 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов (90’+3′ – 21. Божидар Пенчев, 8. Красиан Колев (46′ – 99. Георги Каракашев), 24. Лазар Марин – 11. Атанас Кабов (63′ – 17. Марк-Емилио Папазов), 29. Шейх Диаманка (77′ – 84. Стилиян Тисовски), 9. Николас Пенев (63′ – 14. Олексий Збун)

Резерви: 88. Мартин Янков – 3. Богомил Божуркин, 18. Иван Дишков, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

Арда: 1. Анатолий Господинов – 12. Принц Ебенезер, 93. Феликс Ебоа Ебоа (79′ – 77. Илия Юруков), 6. Пламен Крачунов, 2. Густаво Каскардо (35′ – 4. Милен Стоев) – 18. Джелал Хюсеинов, 80. Лъчезар Котев (К) – 26. Ел Мами Тетах (58′ – 11. Борис Тютюков), 10. Борислав Цонев (58′ – 33. Иван Тилев), 99. Станислав Иванов – 19. Тонислав Йорданов

Резерви: 13. Петър Петров – 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев

Треньор: Николай Киров

Жълти картони: Николас Пенев, Георги Вълчев, Петър Дебърлиев (Хебър); Ел Мами Тетах, Борислав Цонев, Станислав Иванов, Пламен Крачунов, Джелал Хюсеинов (Арда)