ЦСКА разби Ботев Пловдив, Каранга се отпуши

ЦСКА разгроми Ботев Пловдив, побеждавайки с 4:0 в мача от от 25-ия кръг на efbet Лига. Джонатан Линдсет отбеляза първото попадение в мача в 25-ата минута. Той се възползва от избита топка от Игонен и успя да я мушне във вратата на “канарчетата”. В 33-ата минута Фернандо Каранга отбеляза първия си гол с екипа на ЦСКА, след завръщането си в отбора. Той засече с глава центриране от ъглов удар и отбеляза за 2:0. Каранга отбеляза и втори гол в 42-ата минута, когато Тибо Вион центрира от пряк свободен удар и бразилецът отново с глава реализира третото попадение в срещата.DSPORT.BG

През второто полувреме се разписа и Матиас Фаетон. В 65-ата минута той се възползва от грешка на защитата на Ботев, топката пресечена, попадна у Фаетон и той отбеляза.

Мачът започна с два преки свободни удара около вратата на Ботев Пловдив, но “червените” не направиха нищо съществено.

В 4-ата минута на двубоя Георги Николов закачи Густаво Бусато и играта бе спряна, а Николов получи жълт картон.

В 7-ата минута Ботев Пловдив направи добра атака, Уме Емануел напредна, стреля към вратата на “червените”, при което топката се удари в ръката на Иван Турицов, но нямаше достатъчно основание да бъде отсъдена дузпа.

В ответната атака “червените” отправиха и първи точен удар, който обаче не затрудни Игонен.

В 18-ата минута Иван Турицов получи контузия и бе заменен принудително.

Следо още 5 минути игра ЦСКА направи добра атака, Тибо Вион влезе опасно отляво, центрира, но не се намери футболист на “червените”, който засече топката.

В 25-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Тибо Вион стреля от дистанция, Игонен изби топката, която обаче попадна право в краката му и успя да я вкара в мрежата на “канарчетата”.

След още 4 минути игра Матиас Фаетон направи добра самостоятелна акция, стреля от границата на наказателното поле, а Матвей Игонен изби в ъгров удар.

ЦСКА създаде още едно добро голово положение, след като Марселино Кареасо направи красив ножичен удар от въздуха, но Игонен отново изби в корнер.

В 33-ата минута Фернандо Каранга отбеляза първия си гол за ЦСКА, след завръщането си при “червените”. След центриране от ъглов удар Каранга засече с глава и успя да изпрати топката в мрежата на Игонен.

Веднага след изпълнението на центъра Емануел Уме вкара топката в мрежата на ЦСКА, но попадението на бе засечено, тъй като футболистът на “канарчетата” извърши нарушение срещу Християн Петров и Ивайло Стоянов отсъди фал в атака, което решение предизвика сериозни претенции от страна на пловдивчани.

В 42-ата минута Тибо Вион центрира от пряк свободен удар и Фернандо Каранга с глава отбеляза второто си попадение в срещата.

В началото на второто полувреме гостите от Ботев имаха шанс да намалят. Емануел Уме стреля по диагонал, но не уцели вратата.

Малко по-късно Енес Махмутович можеше да си отбележи автогол, след центриране отляво, но Бусато спаси.

В 56-ата минута Фернандо Каранга стреля с глава, но Матвей Игонен изби в ъглов удар.

След 4 минути игра Енес Махмутович направи добър шпагат в наказателното поле и предотврати опасност пред вратата на Бусато.

В 65-ата минута гостите от Пловдив направиха колективна грешка в защита, “червените” пресякоха топката, която се озова срещу Матиас Фаетон и той не сбърка – 4:0.

Минута по-късно “канарчетата” можеха да намалян, но Густаво Бусато скъси дистанцията спрямо Уме Емануел и се справи със ситуацията.

В 74-ата минута Ивелин Попов стреля от удобна позиция, но Бусато спаси.

Ботев пропусна чудесна възможност в 86-ата минута. Ивелин Попов изведе по прекрасен начин Мохамед Брахими, като го изведе сам срещу вратаря, но Густаво Бусато излезе и изби.

ЦСКА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 4:0
1:0 Джонатан Линдсет 25, 2:0 Фернандо Каранга 33, 3:0 Фернандо Каранга 42, 4:0 Матиас Фаетон 65

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (20 – 17. Емануел Шакич), 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион (89 – 4. Мено Кох) – 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем (78 – 30. Данило Асприля), 11. Матиас Фаетон (78 – 8. Станислав Шопов), 9. Фернандо Каранга (89 – 23. Илиан Антонов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 30. Данило Асприля, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен – 15. Джеймс Ето’о, 79. Атанас Чернев, 42. Ивайло Видев, 17. Николай Минков – 28. Янис Карабельов (73 – 30. Лъчезар Балтанов), 20. Антонио Перера – 18. Димитър Папазов (78 – 4. Ехидже Укаки), 31. Уме Емануел (73 – 7. Мохамед Брахими), 10. Ивелин Попов (К) – 93. Георги Николов (61 – 16. Самюел Акере)

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самюел Акере, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 43. Костадин Татаров, 44. Бисер Бонев

Старши треньор: Душан Керкез

Жълт картон: Илиан Антонов, Станислав Шопов (ЦСКА); Георги Николов, Атанас Чернев, Антонио Переа, Мохамед Брахими (Ботев)

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: “Васил Левски”

Ел Маестро: Мачът за Купата ще бъде по-труден

Душан Керкез: Всички искаме Ботев много по-добър от днес