Пирин обърна Етър и засили ”болярите” към Втора лига

Пирин Благоевград обърна и победи с 2:1 Етър в първия мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Гостите от Велико Търново поведоха в 11-ата минута с гол на Йоаким Гонсалес, но Иван Тасев успя да изравни в 24-ата. Две минути преди края юношата на благоевградчани Мартин Георгиев отбеляза първия си гол в елита, за да донесе успеха на Пирин. DSPORT.BG

С победата “орлетата” събраха 25 точки на 14-ото място, а Етър остава закотвен последен с 10 точки от 26 мача.

Първата опасна ситуация бе още в 4-ата минута, но ударът на Георги Александров се отби в страничния стълб.

Етър поведе в резултата в 11-ата минута, когато Йоаким Карсела вкара красив гол от дистанция.

В 20-ата минута Пирин бе близо до това да изравни, но Мартин Величков успя с крак от движение да отрази удара на Иван Тасев.

Четири минути след това “орлетата” все пак успяха да се разпишат. Андрей Йорданов върна от аутлинията към далечната греда, където бе позициониран Тасев, а той прати топката в опразнената врата.

В 29-ата минута Аюб Абу отне топката и напредна към наказателното поле, след което пусна извеждащ пас за Юго Комано, който остана сам срещу Величков, но стражът успя да спаси удара на нападателя.

В края на първата част Венцислав Бенгюзов изведе Иван Тасев, който навлезе в наказателното поле, но изстрелът му бе прекалено неточен.

Втората част започна с шанс за Етър, но Максим Ковальов се намеси при изстрел на Иван Василев.

В 55-ата минута домакините поискаха дузпа в своя полза. Арно Лузайадио центрира отдясно в наказателното поле, където Данило Полонский се строполи на тревата след съприкосновение с Келиян Гюсъм. В крайна сметка обаче нарушение не беше отсъдено и след намесата на системата ВАР.

Две минути преди края на редовното време Юго Комано пусна пас в наказателното поле, а влезлият като резерва юноша на “орлетата” Мартин Георгиев прати топката зад Мартин Величков за 2:1.

Пирин – Етър 2:1

0:1 Йоаким Карсела 11′, 1:1 Иван Тасев 24′, 2:1 Мартин Георгиев 88′

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Лузайадио (66 – 7. Асен Дончев), 73. Венцислав Бенгюзов – к, 28. Виталийс Ягодинскис, 14. Данило Полонский, 5. Николай Бодуров, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн (85 – 16. Мартин Георгиев), 11. Иван Тасев

Резерви: 1. Марио Кирев, 27. Георги Върбанов, 13. Евгени Геориев, 8. Лазар Боянов, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов, 20. Брайън Есало, 7. Асен Дончев

Треньор: Олександър Бабич

Етър: 22. Мартин Величков, 4. Георги Александров, 8. Мартин Моран (75 – 28. Николай Янков), 6. Горка Ларучея, 25. Крум Стоянов, 9. Иван Василев (75 – 19. Александър Мишов), 7. Кольо Станев, 5. Кeлиан Гесум (64 – 10. Ловре Кнежевич), 15. Георги Ангелов -к, 18. Йоаким Карсела (85 – 23. Мосес Кандидус), 94. Жан-Марк Тибоуе (75 – 13. Дидис Лутумба Пита)

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 77. Мартин Николов, 44. Серигне Файе, 23. Мосес Кандидус, 28. Николай Янков, 13. Дидис Лутумба Пита, 10. Ловре Кнежевич, 14. Ивайло Димитров, 19. Александар Мишов

Треньор: Светослав Петров