Арда и Крумовград не се победиха в Кърджали

Арда и Крумовград завършиха наравно 1:1 в мач от 26-тия кръг на efbet Лига. И двете попадения паднаха през първата част. Домакините поведоха в резултата след дебютен гол на новото попълнение Чинонсо Офор. Вячеслав Велев отбеляза изравнителното попадение в 29-ата минута.DSPORT.BG

И двата отбора остават с по 36 точки, като те се намират на 7-о и 8-о място в таблицата. В междинния кръг кърджалийци гостуват на Етър, докато Крумовград играе с Хебър.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута. Борислав Цонев центрира от десния фланг с левия крак и сложи топката на главата на Чинонсо Офор, който отбеляза дебютния си гол за клуба след прецизен удар с глава в десния ъгъл.

Четири минути по-късно кърджалийци можеха да стигнат до второ попадение. Офор бе намерен в пеналтерията и върна топката, но от добра позиция Иван Коконов прати кълбото високо над вратата.

В 26-ата минута отборът на Станислав Генчев стигна до хубаво положение. Джуниет Али обаче стреля неточно.

Три минути след това Крумовград изравни. Гостите разиграха добре по левия фланг. Топката бе центрирана в наказателното поле. Там Октай Юсеин отклони към Вячеслав Велев, който с изстрел в десния ъгъл преодоля Анатолий Господинов.

В 38-ата Джуниет Али центрира и намери Алекс Колев, който обаче не успя да насочи добре удара си и той не намери очертанията на вратата.

Арда отговори с хубава атака и акробатичен изстрел на Офор. Изпълнението му обаче не затрудни Янко Георгиев.

В 40-ата минута Иван Коконов бе изведен сам срещу Георгиев и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада на офанзивния футболист.

В края на първата част домакините трябваше да поведат отново. Станислав Иванов обаче се отчете с огромен пропуск. Той получи от Цонев и от близко разстояние не успя да уцели вратата. Той и Иван Коконов си попречиха в ситуацията.

В 52-ата минута Серкан Юсеин стреля по земя от далечно разстояние. Получи се коварен опит, който принуди Господинов да се намесва.

12 минути по-късно Цонев изпълни статично положение. Феликс Ебоа Ебоа се извиси и отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

В 74-ата минута Лъчезар Котев изведе Станислав Иванов очи в очи с Георгиев, но стражът на Крумовград показа отличен рефлекс, за да запази паритета.

Две минути преди края на редовното време на срещата Цонев изпълни мощно пряк свободен удар. Георгиев не рискува и боксира топката.

Киров: Длъжни бяхме да отбележим втори гол

Генчев: Мисля, че стана хубав мач за българските стандарти

Аржа – Крумовград 1:1

1:0 5′ – Чинонсо Офор

1:1 29′ – Вячеслав Велев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 17. Иван Коконов (64′ – Борис Тютюков), 20. Деян Лозев, 32. Християн Митев, 33. Иван Тилев (73′ – Илия Юруков), 80. Лъчезар Котев К, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов (80′ – 19. Тонислав Йорданов)

Резерви: 13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, 12. Ебенезер Принц Окезие, 19. Тонислав Йорданов, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 4. Лукас Сантана, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али (86′ – 80. Китан Василев), 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 77. Октай Юсеин (46′ – 17. Патрик Луан), 23. Димитър Тонев (64′ – 30. Жак Пехливанов), 10. Серкан Юсеин (81′ – 7. Момчил Цветанов). 9. Александър Колев – К

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 30. Жак Пехливанов, 17. Патрик Луан, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 22. Николай Данаилов, 7. Момчил Цветанов