Бивш любимец на ”Лаута” донесе успеха на Лудогорец срещу Локо Пд

Лудогорец стигна до късен успех с 2:1 при гостуването си на Локомотив Пловдив. “Орлите” поведоха в 30-ата минута с попадение на Бърнард Текпетей, а пловдивчани успяха да изравнят шест минути по-късно. В последната минута на редовното време бившият играч на “смърфовете” Диниш Алмейда донесе успеха на разградчани. DSPORT,BG

С успеха тимът, воден от Георги Дерменджиев, събра актив от 60 точки на върха, с шест повече от Черно море и ЦСКА, които в този кръг играят с Ботев Пловдив и Локомотив София респективно. Локо Пд остава пети с 47.

В осмата минута Квадво Дуа бе оставен непокрит в наказателното поле и получи пас от Якуб Пьотровски, но прати топката над вратата на Томов.

Мичи Нтело не се възползва от смут в отбраната на Лудогорец в 14-ата минута.

Малко след това нападателят Квадво Дуа стреля изключително опасно от пряк свободен удар, но топката премина покрай десния страничен стълб.

След половин час игра Лудогорец поведе в резултата. Клод Гонзалвеш отне топката и подаде към Текпетей, който с удар извън наказателното поле вкара топката във вратата на Томов.

В 33-ата минута Падт отрази удар на Евандро, а след това и Димитър Илиев не успя да отиграе добре.

Димитър Илиев с добър контрол на топката в 35-ата минута пусна към Бабакар Дион, който центрира към Мичи Нтело, а той изравни резултата.

В началото на втората част Текпетей имаше шанс отново да даде аванс на Лудогорец, излезе очи в очи с Томов, но стреля от малък ъгъл и прати топката от външната страна на мрежата.

В 67-ата минута Мичи Нтело получи пас от Димитър Илиев и навлезе в наказателното поле, стреля, но Серджио Падт успя да се намеси с помощта и на рикошет.

Бърнард Текпетей центрира от корнер към далечната греда, където Оливие Вердон беше непокрит и стреля с глава, но прати топката в страничния стълб на вратата, пазена от Томов в 83-ата минута.

В 90-ата минута бившият играч на Локо Пд Диниш Алмейда отблизо прати топката във вратата на Томов за 1:2.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Бернард Текпетей 30′, 1:1 Мичи Нтело 35′, 1:2 Диниш Алмейда 90′

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов (75 – 12. Ефе Али), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (83 – 17. Мартин Райнов), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело (90 – 15. Мартин Петков)

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед

Треньор: Александър Томаш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан (70 – 77. Кайо Видал), 8. Клод Гонзалвеш (83 – 18. Ивайло Чочев), 9. Квадво Дуа, 16. Аслак фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев