Ботев Пд и Черно море не можаха да се събудят след смяната на часа

Преминаването към лятно часово време сякаш е оказало влияние върху Ботев Пловдив и Черно море, които не успяха да се победят, завършвайки 0:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. С това равенство хората на Душан Керкез събраха 34 точки на 9-ото място, докато възпитаниците на Илиан Илиев остават трети с 55 точки на сметката си.DSPORT.BG

Двубоят на стадион “Христо Ботев” започна динамично с атаки и към двете врати.

В 9-ата минута Самуел Акере пусна извеждащо подаване към Мохамед Брахими, който бе вляво от вратата, нахлу в наказателното поле и шутира, но Иван Дюлгеров се отличи с добра намеса.

Десет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Влатко Дробаров срещу Брахими, но главният съдия Валентин Железов подмина исканията им.

Черно море отговори с плътен удар на Васил Панайотов, който бе блокиран от Атанас Чернев.

“Моряците” можеха да вкарат гол в 24-ата минута, когато Исмаил Иса се пребори с Чернев и нахлу в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

Двуострата игра в мача продължи, като и Ботев Пд, и Черно море не спираха да опитват атаки към противниковата врата, които обаче не се увенчаваха с успех.

В крайна сметка, първата част от двубоя завърши без победител.

Началото на второто полувреме също предложи интензивен футбол, но без чисти голови положения пред Хидайет Ханкич и Иван Дюлгеров.

Битката се водеше основно в средата на терена, като двата отбора много внимаваха във фаза защита и често пъти прибягваха до нарушения, за да запазят неприкосновеността на вратата си.

В 70-ата минута Ивелин Попов бе изведен фронтално срещу вратата, но Иван Дюлгеров излезе и изчисти топката.

Цветомир Панов бе надскочен от Георги Николов в 84-ата минута и можеше нападателят да се окаже сам срещу вратаря, но Дюлгеров излезе извън наказателното си поле и изрита топката силно напред.

Минута по-късно Антонио Перера получи жълт картон, който бе девети за него и затова полузащитникът ще пропусне следващите два мача на “канарчетата” – срещу Берое и ЦСКА 1948.

Черно море стигна до първия си точен удар в мача в 88-ата минута, когато топката стигна до Атанас Илиев, който бе в дъгата на наказателното поле, но стреля много слабо и Ханкич спаси безпроблемно.

При следващата атака Дюлгеров затвори Николов и не му позволи да вкара от малък ъгъл.

До края на мача повече опасности пред някоя от двете врати нямаше и така срещата завърши без победител.

В следващия кръг за Ботев Пловдив предстои Битката за Тракия срещу Берое в Стара Загора, докато Черно море ще приеме Локомотив София във Варна.

Ботев Пд – Черно море 0:0

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (74′ – 93. Георги Николов), 10. Ивелин Попов (К) (90′ – 6. Дилан Мартенс), 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (64′ – 40. Кристиан Нвачукву), 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел (74′ – 4. Ехидже Укаки), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 93. Георги Николов

Старши треньор: Душан Керкез

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов (К) (76′ – 16. Андреяс-Кристиан Калкан), 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 11. Илиан Илиев (89′ – 23. Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула (62′ – 99. Уеслен Жуниор), 86. Исмаил Иса (76′ – 9. Атанас Илиев)

Резерви: 84. Християн Славков, 16. Андреяс-Кристиан Калкан, 9. Атанас Илиев, 23. Едгар Пашеко, 17. Мартин Милушев, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 99. Уеслен Жуниор

Старши треньор: Илиан Илиев

Съдия: Валентин Железов

Жълти картони: Душан Керкез, Мохамед Брахими, Джеймс Етоо (Б); Пабло Гарсия (Ч)

Водещият на студиото за Гришо: Финалът срещу Синер ще е много оспорван!