Славия с трети пореден мач без победа, Пирин удължи серията си без загуби

Славия и Пирин Благоевград не се победиха и завършиха при нулево равенство на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Първото полувреме бе много интересно и двата тима пропуснаха доста положения, но през второто темпото спадна.DSPORT.BG

Това бе трети пореден мач за играчите на Златомир Загорчич без успех след загубите от Локомотив Пловдив и Левски. Възпитаниците на Олександър Бабич пък са в поредица от шест поредни двубоя без поражение за първенство.

По този начин „белите“ остават на 11-о място с актив от 30 точки, на 2 зад Берое, за когото предстои Битка на Тракия с Ботев Пловдив. Пирин е 13-и с 27 точки, на 1 пред Локомотив София, който ще гостува на един от лидерите в първенството Черно море.

В следващия кръг Славия ще гостува на Арда в Кърджали, след което до края на редовния сезон остават домакинство на Хебър и гостуване и на Крумовград. Пирин влиза в тежка серия – домакинство на Лудогорец, гостуване на ЦСКА и домакинство на Черно море.

В третата минута се стигна до много интересна ситуация в полза на “орлетата”. Николай Бодуров изрита силно напред, Велко Йеленкович прекъсна паса и с глава върна за Светослав Вуцов, който изпусна топката, Юго Комано отне и пробва да стреля, но Йеленкович покри Вуцов и изби в корнер.

При последвалия ъглов удар топката стигна до Асен Дончев, който нанесе удар от воле от границата на наказателното поле към близкия ляв ъгъл, но Светослав Вуцов улови безпроблемно.

В петата минута Славия отговори с много чиста ситуация. Мартин Сораков намери Владимир Николов на чиста позиция, той стреля от около 10 метра силно към горния ляв ъгъл, но Максим Ковальов успя да избие топката, след което дори предотврати ъгловия удар.

Славия натисна в следващите минути и стигна до две добри ситуации след далечни удар. В осмата минута Иван Минчев пробва късмета си от около 20 метра, но Максим Ковальов улови топката. Минута по-късно Емил Стоев шутира от дъгата на наказателното поле, Ковальов внимаваше и със сетни сили изби в корнер.

В 21-вата минута “белите” имаха нова възможност да отбележат, след като Мартин Сораков напредна през центъра и нанесе силен удар от около 20-ина метра, но Ковальов отново бе заел добра позиция и спаси.

Осем минути по-късно Пирин организира добро нападение на скорост, Данило Полонский успя да намери Юго Комано, който проби отляво, елиминира Йеленкович, озова се сам срещу Светослав Вуцов и стреля от малък ъгъл, но твърде слабо и стражът на “белите” се справи без затруднения.

В 34-ата минута Андрей Йорданов проби добре отляво, стигна до границата на наказателното поле, преодоля противников защитник и нанесе удар към далечния ляв ъгъл, но Вуцов бе на мястото си и изби в корнер, от който не последва нищо интересно. В 39-ата минута Моду Диане от трудна позиция стреля точно, но право в ръцете на вратаря.

Това бе и всичко по-интересно през първото полувреме.

Второто полувреме започна при доста по-ниско темпо и до първа сериозна ситуация се стигна в 55-ата минута. При центриране от корнер Ивайло Марков бе забравен и нанесе удар, който стрещна десния страничен стълб. Минута след това Емил Стоев шутира от дистанция, но Ковальов изби.

В 63-ата минута Венцислав Керчев центрира великолепно и качи топката на главата на Владимир Николов, който стреля, Максим Ковальов не се намеси добре, но все пак изби в корнер. При последвалото центриране Ивайло Марков засече топката, но я прати покрай вратата на Пирин.

През втората част силите на двата тима се изчерпаха и темпото на игра значително спадна. В 80-ата минута Славия имаше шанс за попадение от пряк свободен удар много близко до наказателното поле. Галин Иванов се засили, но пропусна топката и я остави за Иван Минчев, който шутира в стената.

В третата минута от добавеното време пред Ерол Дост се откри много добра възможност, но ударът му премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Пирин. Минута след това изстрел на Галин Иванов от точката на дузпата пък прелетя високо над вратата на Ковальов и така срещата завърши 0:0.

СЛАВИЯ – ПИРИН 0:0

Славия (4-3-3): 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев – 19. Чунг Нгуен До (79′ – 33. Галин Иванов), 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (К) (90’+1′ – 17. Ерол Дост) – 8. Емил Стоев (57′ – 11. Кристиан Добрев), 10. Владимир Николов, 9. Мартин Сораков (90’+1′ – 14. Роберто Райчев)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 6. Мартин Георгиев, 20. Николай Христов, 22. Куентин Зеедорф, 93. Исак Соле

Треньор: Златомир Загорчич

Пирин (4-2-3-1): 12. Максим Ковальов – 18. Арно Лузаядио, 5. Николай Бодуров, 28. Виталийс Ягодинскис (46′ – 4. Аюб Абу), 6. Андрей Йорданов – 77. Моду Диане, 83. Христо Попадийн – 7. Асен Дончев (90’+4′ – 20. Браян Есало), 73. Венцислав Бенгюзов (К) (89′ – 13. Евгени Георгиев), 14. Данило Полонский (68′ – 27. Георги Върбанов) – 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев – 8. Лазар Боянов, 16. Мартин Георгиев, 29. Станислав Костов, 30. Любомир Тодоров

Треньор: Олександър Бабич

Съдия: Ивайло Ненков

Жълти картони: Ертан Томбак, Кристиян Стоянов, Владимир Николов (Славия)

ВАР: Иво Андреев

160 дни по-късно Етър отново с победа в елита, Арда показа и срещу последния, че не иска в топ 6