Хебър се върна в мача от 0:2, но Крумовград взе своето

Крумовград се върна към победите след успех с 3:2 над Хебър. Алекс Колев и Димитър Тонев бяха точни през първото полувреме, за да дадат комфортен аванс на домакините. През втората част Хебър успя да върне два гола – Ангел Бастунов се разписа в 59-ата минута, а в 79-ата минута Лазар Марин изравни. Само две минути след това Матей Шимич оформи крайното 3:2. DSPORT.BG

В четвъртата минута Джуниет Али прати топката във вратата на Петър Дебърлиев, но попадението не бе зачетено заради засада.

Домакините успяха да поведат в деветата минута, когато Матей Шимич с глава продължи към Алекс Колев, който също с глава преодоля Дебърлиев за 1:0.

Дебърлиев се намеси в 14-ата минута при изстрел на Али, а след това Патрик Луан не успя да играе с топката, а Димитър Тонев стреля неточно.

В 32-ата минута Вячеслав Велев подаде към Серкан Юсеин, който успя да отправи центриране. Александър Колев овладя топката на гърди и отправи удар от близка дистанция, който Мартин Михайлов успя да блокира.

Три минути след това Алекс Колев центрира към Вячеслав Велев, който върна към Димитър Тонев, а юношата на Ботев Пловдив хладнокръвно преодоля Петър Дебърлиев за 2:0.

В 49-ата минута Матей Шимич отправи хубав, силен удар, но Дебърлиев се намеси.

В 58-ата минута Хебър върна един гол. Атанас Кабов пусна пас към Шейх Диаманка, който продължи топката към Ангел Бастунов, а той я прати във вратата на Георгиев за 2:1.

Десет минути след това Алекс Колев се пребори с Мартин Михайлов в наказателното поле, овладя топката и нанесе удар, който мина над вратата.

Хебър успя да изравни в 79-ата минута, когато Лазар Марин бе точен за 2:2.  Збун получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Марин бе непокрит и не сбърка от близка дистанция.

Радостта на гостите от изравнителния гол бе кратка, тъй като само две минути след това Матей Шимич с глава прониза Дебърлиев за 3:2.

Крумовград – Хебър 3:2

1:0 Александър Колев 9′, 2:0 Димитър Тонев 35′, 2:1 Ангел Бастунов 58′, 2:2 Лазар Марин 79′, 3:2 Матей Шимич 81′

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров -к, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш (90+1′ 4. Лукас Сантос), 17. Патрик Луан (46 – 77. Октай Юсеин), 23. Димитър Тонев (68 – 7. Момчил Цветанов), 10. Серкан Юсеин (84 – 30. Жак Пехливанов), 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Сантос, 7. Момчил Цветанов

Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев -к, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев (78 – 8. Красиан Колев), 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 75. Йоан Н’зи, 9. Николас Пенев (69 – 14. Олексий Збун), 11. Атанас Кабов (70 – 17. Марк-Емилио Папазов), 29. Шейх Диаманка (78 – 77. Октай Хамдиев)

Резерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 14. Олексий Збун, 77. Октай Хамдиев, 17. Марк-Емилио Папазов, 8. Красиан Колев, 21. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 13. Архан Исуф

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Гинчев