”Жълто-черна” лекция в Стара Загора върна Ботев Пд към победите

Ботев Пловдив триумфира в Битката за Тракия, след като се наложи над Берое като гост с 3:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига.DSPORT.BG

“Жълто-черните” поведоха в резултата в 23-ата минута, когато при една контраатака Уме Емануел изведе Константинос Балоянис на чиста позиция и той преодоля Артур Мота. В 31-ата минута Георги Николов удвои аванса на Ботев Пд, като вкара с глава след центриране от ългов удар на Балоянис. Седем минути след началото на второто полувреме Николов вкара отблизо втория си гол в мача, засичайки подаване на Уме Емануел.

Победата на Ботев Пловдив бе първа за отбора в шампионата от 5 мача насам, като така събра 37 точки и се изкачи на 8-ото място във временното класиране, докато Берое остава 10-и с 32 точки.

Мачът под Аязмото започна с по-активна игра на гостите от Пловдив, които опитаха да затруднят Берое в първите минути.

Постепенно заралии изравниха играта и на свой ред осъществиха няколко атаки към вратата на Хидайет Ханкич.

В 20-ата минута дойде най-доброто положение в мача. Себастиан Вия подаде по диагонала към Франсиско Политино, чийто удар обаче бе спасен от Ханкич.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Берое изпълни ъглов удар. Ботев Пловдив се справи в защита и започна контраатака. При нея Уме Емануел нахлу в половината на Берое с топка в крака и подаде наляво към свободния Константинос Балоянис. Той бе избягал от защитата на домакините и останал очи в очи с Артур Мота преодоля вратаря и прати топката в мрежата – 1:0 за Ботев Пд!

Ботев Пловдив продължи да е по-опасен в атака и в 31-ата минута удвои аванса си. Константинос Балоянис центрира от ъглов удар вляво от вратата на Берое. В наказателното поле Карлос Алгара изпусна Георги Николов и той с глава вкара втори гол за своя отбор!

В следващите минути двуострата игра продължи, като в 45-ата минута Себастиан Вия успя да излъже съперник на дясното крило и да центрира, но в наказателното поле Дамян Йорданов не успя да засече топката.

До края на първата част повече голове не паднаха и така гостите от Пловдив се оттеглиха на почивка с комфортен аванс.

Втората част на мача започна чудесно за Ботев Пловдив, който вкара трети гол в 52-ата минута. Уме Емануел скри топката на Викторио Вълков на лявото крило. Последва пробив към наказателното поле и пас по земя, след който Георги Николов засече топката току пред вратата и вкара втория си гол в мача.

Три минути по-късно Берое можеше да върне едно попадение. Вини Трибуле подаде към Себастиан Вия на дясното крило, откъдето той пусна топката към Франсиско Сагардия. Той не успя да засече топката, а впоследствие се сблъска с Ханкич. Топката пък стигна до Трибуле, чийто удар бе блокиран от Николай Минков.

След час игра Ивелин Попов шутира от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Постепенно тепото на играта спадна, тъй като Ботев Пловдив бе доволен от този резултат, а Берое не съумяваше да застраши вратата на Ханкич. Така до повече голове не се стигна и тимът на Душан Керкез се поздрави с победата в Битката за Тракия.

В следващия кръг кръг Берое ще гостува на Локомотив София, докато Ботев Пловдив ще приеме ЦСКА 1948 на стадион “Христо Ботев”.

Берое – Ботев Пд 0:3

0:1 Константинос Балоянис (23′), 0:2 Георги Николов (31′), 0:3 Георги Николов (53′)

Керкез: Знаех, че този успех ще дойде след лошите резултати напоследък

Ачиари: Тъжни сме, че не зарадвахме нашата публика

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне (75′ – Муса Диало), 6. Жорди Говеа (К) (63′ – 15. Енцо Еспиноса), 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (46′ – 98. Ронадо Камара), 21. Дамян Йорданов (46 ‘ – 11. Уерик Каетано), 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле (46’ – 9. Франсиско Сагардия)

Резултати: 23. Родриго Ачинели, 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 11. Уерик Каетано, 15. Енцо Еспиноса, 18. Хуан Саломони, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало, 98. Ронадо Камара

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Ботев Пд: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (52′ – 16. Самуел Акере), 10. Ивелин Попов (К), 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов (65′ – 6. Дилан Мартенс), 31. Уме Емануел (88′ – 4. Ехидже Укаки), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов (87′ – 14. Фаустас Степонавичус)

Резултати: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 6. Дилан Мартенс, 14. Фаустас Степонавичус, 16. Самуел Акере, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев

Старши треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Стоян Арсов

Жълти картони: Франко Минго, Уерик Каетано (Б); Лъчезар Балтанов (БП)