Марк-Емилио Папазов се оказа X-факторът за Хебър, Етър е на три мача от математическо изпадане

Марк-Емилио Папазов вкара два гола, а Шейх Диаманка добави едно попадение за успеха на Хебър Пазарджик с 3:0 при домакинството срещу Етър Велико Търново от 28-ия кръг на еfbet Лига. По този начин „болярите“ са на три мача от това и математически да изпаднат от футболния елит на България.DSPORT.BG

В 5-ата минута Лазар Марин стреля от границата на наказателното поле на Етър, топката рикошира в крака на Горка Ларучеа, но Мартин Величков след това успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Първият точен удар в очертанията на вратата на Хебър бе в 10-ата минута, но Петър Дебърлиев нямаше проблеми да спаси удара на Карсела.

Четири минути по-късно Дидис Лютумба Пита финтира Божидар Пенчев, след което стреля от границата на наказателното поле на Хебър, но Дебърлиев плонжира и изби в корнер. След центрирането от корнер в наказателното поле на Хебър, над всички се извиси Мартин Моран, но Дебърлиев отрази удара му.

Хебър поведе с 1:0 срещу Етър Велико Търново в 17-ата минута. Лазар Марин с дълъг диагонален пас намери Марк-Емилио Папазов, който след това финтира Мартин Николов и с много премерен диагонален удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Мартин Величков.

След гола домакините продължиха да атакуват и в 23-ата минута слаб изстрел на Георги Каракашев попадна в ръцете на Величков. Три минути след това Йоан Н’Зи стреля от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни вратаря на гостите.

Марк-Емилио Папазов направи пробив по левия фланг в 58-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Етър, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Величков.

Йоан Н’Зи центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Лазар Марин успя да закачи топката, но Мартин Величков се намеси и успя да избие в корнер.

Етър остана с човек по-малко на терена в 70-ата минута. Георги Александров бе изгонен за втори жълт картон, след като извърши нарушение срещу Ангел Бастунов.

Хебър удвои своята преднина в 78-ата минута. Йоан Н’Зи отне топката от Крум Стоянов, след което подаде към Марк-Емилио Папазов, който бе изведен сам срещу Мартин Величков и вкара за 2:0.

В третата минута на добавеното време на мача Ловре Кнежевич отправи опасен удар, но Петър Дебърлиев спаси.

Хебър вкара трети гол в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Шейх Диаманка с удар от дистанция вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Величков.

Хебър се изкачи на единадесето място в класирането с 30 точки, колкото има и дванадесетият Славия. Етър остава последен с едва 13 точки.

В следващия кръг Хебър гостува на Славия, а Етър е домакин на Крумовград.

Хебър Пазарджик – Етър Велико Търново 3:0

1:0 Марк-Емилио Папазов 17′

2:0 Марк-Емилио Папазов 78′

3:0 Шейх Диаманка 90+4′

Хебър: 1. Петър Дебърлиев – 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов (84′ – 13. Архан Исуф), 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев – 99. Георги Каракашев (80′ – 84. Стилиян Тисовски) – 17. Марк-Емилио Папазов (80′ – 14. Олексий Збун), 8. Красиан Колев (66′ – 11. Атанас Кабов), 10. Ангел Бастунов, 75. Йоан Н’Зи – 9. Николас Пенев (66′ – 29. Шейх Диаманка)

резерви: 32. Боян Загорски – 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев, 18. Иван Дишков

старши треньор: Любослав Пенев

Етър Велико Търново: 22. Мартин Величков – 2. Хосекарлос Ван Ранкин, 4. Георги Александров (К), 44. Принс, 77. Мартин Николов – 6. Горка Ларучеа, 8. Мартин Моран – 13. Дидис Лютумба Пита (55′ – 7. Кольо Станев), 94. Жан-Марк Тибуе (55′ – 25. Крум Стоянов), 18. Йоаким Карсела (67′ – 17. Атанас Атанасов) – 9. Иван Василев (80′ 10. Ловре Кнежевич)

резерви: 12. Кристиян Секулич – 15. Георги Ангелов, 5. Келиан Гесум, 24. Шахредин Букхолда, 35. Луис Кордова